• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VACA: To se mi stává spíš v metru, kvůli signálu.
    VACA
    VACA --- ---
    mě se občas taky stane, ať už třeba na mobilu nebo z desktopu, že se nyx zatváří že se post vubec neodeslal, a pak je tam 4x... Zejména takhle v noci/nad ránem.. Sry za OT :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    asi byl ve 4 rano moc :) ja mam japonsky svetlo na akvarku a jediny co, ze mam redukci na nasi zasuvku..ale to trafo je asi univerzal 100-230 50-60Hz

    koukam maj tam:

    Napětí: 100 V
    Frekvence: 50/60 Hz

    Japonsko - Redukce zásuvky, cestovní adaptéry
    http://www.zasuvky.eu/zasuvky/japonsko
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PRASAD: Dotaz stačí položit jednou. Fotka(y) nějakého štítku s technickými údaji by byla fajn.
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    mohl by mi prosim nekdo poradi jestli mohu pouzit led diody ktere jsem zakoupil v japonsku ....??
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Zajímavé video... Někdo nějaké zkušenosti z praxe...?

    The LED's Challenge to High Pressure Sodium
    http://www.youtube.com/watch?v=wIC-iGDTU40
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    THEODORT: Hue bridge :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ELPASO: uz to resim v HD klubu. Strasne me stve nemoznost ukladani profilu, pres ty scenes nejde nastavit to, co potrebuju.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ELPASO: co mas za bridge?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    DRAGON: Tady? :) pouzivam je dost. Plus telka. Plus bridge na API a integrace s jinym systemem
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    DRAGON: co bys chtel? s neprorietarnimi ovladaci si ty Philips moc nerozumi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, potrebuju zkonzultovat Philips Hue, tusite kde se zeptat? dik.)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MONSIEURLOUP: To už je lepší ty brejle rovnou koupit růžový, ne ? :-D
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    E42: Ta teplá korekce se samozřejmě dá i nalepit na brýle. To zatím vždycky zabralo.
    E42
    E42 --- ---
    MONSIEURLOUP: No já právě myslel něco, co osvětlení nebude hyzdit, tj. nejspíš nějaký jemný nástřik. Ale každopádně díky!
    Naštěstí jsem nakonec našel a objednal silné Philipsy, které by snad měly být o něco teplejší, tak uvidíme. Kdyžak se holt se studenějším světlem smířím.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    STQ: Duha má žalostně málo barev.
    STQ
    STQ --- ---
    MONSIEURLOUP E42: http://www.divadelnitechnika.cz/ ma skladem vsechny barvy duhy.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    E42: Teoreticky se dá použít filtr pro osvětlovače, existuje obří škála takzvaných CT korekcí, které ti posunou teplotu o pár set Kelvinů. Ale pro nespojité spektrum ledky to může fungovat všelijak. A mít kolem žárovky ruličku folie taky není super krása. Zkus to, ale solidní výběr výrobce Lee nebo Rosco seženeš skladem už snad jen ve WD LUX v Praze 6.
    E42
    E42 --- ---
    Dá se nějak rozumně zvýšit teplota barvy na LED žárovce? Myslím nějakým lehkým postřikem nebo jinak bez zásahu do žárovky jako takové? Pořídil jsem teď nad jídelní stůl tři 8W mignonky (E14) a ačkoli mají mít teplou bílou (3000 K), jsou opravdu o dost studenější než okolní LED (2700 K). Bohužel s paticí E14 je výběr LED žárovek velmi omezený, zejména těch silnějších nad 600 lm, takže spíš než koupit jiné připadá v úvahu nějaké lehčí bastlení.
    JINX
    JINX --- ---
    CERMINEK: Jestli se nepletu tak potrebuje par. 6 nebo 8? Pripadne nekoho kdo ten paragraf na 50tku bude mit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam