• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    BOAR
    BOAR --- ---
    BISCUIT: tyhle nekupuj, svitej :-)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BISCUIT: dotaz je formulovan tak, ze se da na prvni pohled pochopit, ze se ptas na to jestli jsou napajene 230 a u toho jestli jsou ok do sklepa a garaze je takovy, jako by ses ptal jestli se ti budou libit a sednou ti napr. nejake boty na ktere das link boty
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    BISCUIT: nejprve kontrolni dotaz, umis cist?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    QWWERTY: Díky, použil jsem někdy v březnu a stále drží :)
    GESTO
    GESTO --- ---
    HARVIE: uvc ledky stojej nesmysl.... Aspoň když jsme je sháněli na projekt na katedru,takže jestli je to levna čína tak bych si od toho moc nesliboval..
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Koukal jsem, ze cinani prodavaj LED zarovky co vyzarujou UV-C. Cloveku skodlivy zareni, ktery je pouzitelny na sterilizaci (za predpokladu, ze nejste ve sterilizovany mistnosti kdyz to sviti).
    Mate s tim nekdo zkusenosti? By me zajimalo jestli to vubec funguje a jak je to ucinny ve srovnani s klasickejma UVC vybojkama, ktery jsou dlouhodobe vyzkouseny a pouzivaj se na sterilizaci mistnosti treba v nemocnicich.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    HARVIE: Tím jsem přidělával chladič k polici (páč jsem nechtěl vrtat) - vydrželo to asi 20 minut
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SAJAGI: HAHA, nedavno jsem lepil pasku lepici pistoli, coz je z definice lepidlo, ktery se tavi teplem a drzelo to :-D (dokonce po delsi dobe sviceni nad zapalenym sporakem) Rozhodne to ale nechci doporucovat... Nevim jakej vykon ta paska mela, kazda asi hreje jinak... Navic to bylo na plast. Na hliniku tavka asi tak dobre nedrzi...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    SAJAGI: V Nuslích je specializovaná prodejna 3M. Pán má oboustranky na kdeco. Předpokládám, že by mohl poradit i nějakou pro vyšší teploty.

    ADVA - 3Mshop - Inovace 3M pro Vás!
    https://www.advasro.cz
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SAJAGI: teplovodive lepidlo? ne pasta, lepidlo
    80g Thermal Conductive Silicone Adhesive Grease Paste Glue Rubber For CPU | eBay
    https://www.ebay.com/...l-Conductive-Silicone-Adhesive-Grease-Paste-Glue-Rubber-For-CPU/173964076379

    80g je dost na spoustu a spoustu věcí ... tuším jsem tehdy měl 50g, lepil s tím chladiče a kde co a stejně to po několika letech zatvrdlo, než jsem to vůbec stihl spotřebovat
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Máte nějaký tip, čím přichytit LED pásku k hliníkovému profilu, aby se neodlepila? Oboustranná páska nedrží (resp. teplý chladič ji částečně roztaví a páska se pak začne odlupovat).
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    COMODOR_FALKON: Pod vnejsi hranou nenaklopeny za difusorem
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ELPASO: A máš ho pod vnější hranou skříněk obrácený směrem ke zdi, nebo u zdi obrácený do prostoru...?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    COMODOR_FALKON: Nad linku naprosto.bohate stačí led pásek... Mám nadstandardni hloubku 90cm a pásek je víc než doatacujici
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Jak to tu tak pročítám, nemáte někdo tip na nějaký skutečně dobrý DIY návod jak Led zbastlit do větších ploch...?

    Už pár let ve chvílích prokrastinace řeším, že bych nad linku hodil LED podsvícení, buď pásky, nebo nejlepší by právě byla nějaká plocha, řekněme cik cak ledky na ploše cca 30x200 cm. Klidně nalepené na tenkém plexi popsaném vodivou barvou...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    HARVIE: Ony s nejvetsi pravdepodobnosti ty ledky papir prosviti, tak by vysek nemusel byt nutny. Diky. Mam kde zacit.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Vyhoda je, ze tam ty ledky budou lip drzet a je realny tam dat i jiny soucastky (treba USB konektor, kterym se bude kniha napajet z nabijecky na mobil). Pokud se ti nelibi vzhled flexi pcb, tak se da treba zalepit jako sendvic mezi dve papirovy stranky a vyrezat do nich diry jen na ledky a napajeci konektor, nebo drzak baterky...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAKOUBEK: tak zacni tim, ze si udelas nejakej prototyp... tim ziskas asi nejvic zkusenosti... nejvetsi problem bude asi trvanlivost takovyho obvodu, podle me budou ty vodivy cesty dost praskat pokud se k tomu budou lidi chovat tak, jak jsou zvykli se chovat ke kniham...

    jinak bych zvazil, jestli do knihy nezasit stranku vyrobenou z "flex pcb". Pripadne flex pcb na stranky vlepit. Bude to o neco odolnejsi a existujou tovarny, ktery ti udelaj libovolnej tvar podle vykresu:



    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    POSEIDON: barevný svícení má smysl, když jdeš tvrdě za výnosem a řešíš každý procento ztrát, a ne ve chvíli, kdy si pěstuješ pod lampičkou v obejváku pažitku.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    HARVIE: Fíha. Děkuju. Já jsem úplně mimo branži, takže se omlouvám za lama přístup. Sháním vlastně někoho, s kým bych mohl konzultovat knížku, do které bych rád tiskl pár ilustrací vodivou barvou a použil v nich ledky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam