• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHUTTERSTEINStaré (ne)zapomenuté bicykly
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    GANDALFSEDY: gianni, giubilato?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RANO: vic fotek mam, a mam z nich dojem ze je to nejaka seriovka, protoze treba kresbu ramu sem uz nasel, na caramanti track bike, je tam takova mrizka
    ty brazovany spojky maji vyrezany srdce, nebo to vypada jak srdce

    zkusim ten facebook, diky za tipy!
    RANO
    RANO --- ---
    GANDALFSEDY: Nenapadá mě nic konkrétního - asi bych zkusil buď bikeforums.net, anebo nějaké FB skupiny (něco jako Eroica cz/sk tuším), tak se tyhle věci často bohužel přesunuly.

    Bude na to lepší víc fotek, ale to je asi jasný. :)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    GANDALFSEDY: pres google lens mi to vyhodilo jmeno konstruktora a asi zavodnika GIOVANNI PINARELLO. Bude to asi nejaka "favoritka" jinak nevim
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Je tu(pokdu tu jeste nekdo je) cirou nahodou nejaky odbornik na stary italy, nebo nekdo kdo pozna tohle logo
    na ramu sou vsechny samolepky (columbus, telaio, botte) akorat zadna znacka krome toho G ... co sem hledat tak giurciotti sice ma takovej font ale nikde sem nenasel ze by to G meli v necem jinym bez ve hvezde, gios je uplne jinej

    celkem by me zajimalo co to muze bejt

    IMG-20230220-WA0015
    SAKU
    SAKU --- ---
    Favorit rok výroby 1980 nalezen pohozen v původním stavu za jednou garáží a jelikož jsem nikdy neměl rád berany, tak to dopadlo takhle.

    D4NIX
    D4NIX --- ---
    Pred rokem jsem z tohohle shopu koupil tohle sedlo za cca 600 kc =) Rok vyroby cca 1992, vysuseny az hruza, ale osetrit se nechalo ani mo nepopraskalo
    sedlo kožené Favorit Retro, černé-originální sedlo na kola Favorit
    https://www.retrocyklo.cz/-kozena/1254-sedlo-kozene-favorit-retro-cerne-605140.html
    Za tuhle cenu se uz snad vyplati si priplatit za brooks =), rozhodne bude po rozbaleni v lepsi kondici i kdyz ne ceskej original ;)
    KROJC
    KROJC --- ---
    Podkrušnohorský spolek milovníkú silničního lišeje.
    shttp://velocipediste.blog.cz
    COPS192
    COPS192 --- ---
    dosralo se mi do ruky zavodni kolo SCHLESINGER VELO v puvodnim (nalezovem) stavu... rok odhaduji cca 1945 +- podle jedinyho kola od stejne znacky, co jsem nasel na internetu... nic o te znacce nevim, jiste to ma nejakou hodnotu, ale nejsem sberatel, nechci to tupe prestrikat a svihnout na to kola z favorita, spis bych byl rad, kdyby se to dostalo do rukou nekomu, kdo ho znovu ozivi:)

    poradi nekdo?
    KROJC
    KROJC --- ---
    SAKU
    SAKU --- ---
    Zdravim, ma nekdo zkusenost s bezdratovym tachometrem Sachs Huret Multitronic? Nasel sem na webu instrukce pouze ve francouzstine, nainstaloval a ukazuje to, ze jedu 74 km/h, takze nekde delam chybu. Diky za pripadne rady.
    SAKU
    SAKU --- ---
    RANO
    RANO --- ---
    RANO: takhle... zas to tu nechci spamovat páč koukám že se začalo u zbrojovek a jsme najednou o 50 let jinde, ale vzhledem k frekvencí postů snad oukej.
    RANO
    RANO --- ---
    CARNAQE: vypadají fajnově, ten marin si dokážu představit s pevnou vidlicí a bylo by to ještě dál .)

    jestli něco jako databázi dobových kol najdeš, tak se prosím poděl, shodou náhod jsem ten víkend jako ty nasál "snad sannino" za pár korun a rád bych ho zidentifikoval, v pár dnech nahodím fotku. jestli je to mé fakt sannino, tak to byl plodný víkend .)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SAKU: na tácu = převodníku, je nápis AHOJ... a je to kolo AHOJ :) .. výrobce Autfit Praha
    SAKU
    SAKU --- ---
    Ma nekdo predstavu co je to za bicykl? Dostal jsem tuhle fotku a ani nevim co je za napis na tom tacu.

    CARNAQE
    CARNAQE --- ---


    CARNAQE
    CARNAQE --- ---
    No a že zase otravuju, existuje někde nějaká databáze starejch kol z 70´až 90´?
    Koupil sem si Marin Rocky Edge a Sanino (takovou silničku) a chtěl bych vědět, z jakýho jsou roku.
    Fotky dodám.
    CARNAQE
    CARNAQE --- ---
    Já se omlouvám, zkusim to hodit i sem.
    Ono to sem vlastně i tak trochu patří.
    Jedná se o Favorita z roku 1969 se zkracovanou zadní stavbou a sníženou přední vidlicí.
    Osazeno dobovým Campagnolem (náboje v kolech s mazničkama), nyní po výměně ráfků a plášťů.
    Přišel jsem o něj někde v okolí Báby v Braníku (Praha4)

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam