• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHUTTERSTEINStaré (ne)zapomenuté bicykly

    Prostor pro milovníky starých šlapohybů (Sobi 20, Eska, Favorit, Ukrajina, Liberta,...) na nyxu.





    V této diskusi je prostor v prvé řadě pro:
    - fotky vašich i jiných kol vyrobených řekněme před rokem 89 minulého století
    - užitečné rady ohledně starších bicyklů, zejména co se týče údržby
    - fotky či popisy vašich i cizích úprav, tuningů i tuzingů
    - bazar vraků i pojízdných strojů, náhradních dílů, příslušenství, případně pokud budete vědět, že se něco z toho někde netečně nějaký válí
    - vše co se točí kolem šlapohybů a cyklistiky, zejména pak její historie
    - veselé i smutné jakožto i kuriózní příběhy, které jste se svým byciklem zažili, jak jste k němu přišli a podobně

    Velebme naše krásné staré stroje!
    rozbalit záhlaví
    KOMORAU
    KOMORAU --- ---
    TSOH: Pardon, došlo k mejlce, půda je moje, už z toho moc nemám, lecos sem rozdal, vyměnil. Kol mám furt hodně, ale jiný kousky

    KOMORAU
    KOMORAU --- ---
    TSOH: Volduchy u Rokycan
    TSOH
    TSOH --- ---
    KOMORAU: Není to malá vesnice nad Mělníkem? Na podobné půdě jsem se byl podívat na kola jednoho sběratele.
    KOMORAU
    KOMORAU --- ---
    KOMORAU
    KOMORAU --- ---
    Voldušská šlapka 1.7.2023
    Pár fotek

    WOJTESHKA
    WOJTESHKA --- ---
    PROSÍM SDÍLEJTE: Kamarádovi ukradli předevčírem v ulici Za Zelenou Liškou DUHOVOU SILNIČKU DANCELLI. Nevím toho mnoho k popisu, takže výbava něco jako shimano 105, odrbaný omotávky, starý silniční pedály na klipsny (ty tam neměl). Je to jeho srdcovka, na který jezdil denně, takže nabízí i nálezný v řádu tisícovek. Myslím že druhý takový kolo v Praze nebude, takže se prosím koukejte kolem sebe a kdybyste na něco narazili tak dejte prosím vědět. Dík!

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RANO: & _UDO_: nakonec sem se dostal k tomu ze to bude Romani Colibri, ty vlajecky vypadaji original ale to G se loupe takze asi nejaky tvorivec. nicmene nasel sem nekde Romani Colibri ram a z detailu to odpovida tomu co mam ... nejspis jejich ram ale vyrobeny pro jinou znacku, coz by vysvetlilo to malovani.
    Dik
    COPS192
    COPS192 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: tak číslo jsem hledal jako první, bohužel bez uspěchu:( prohlid jsem to pomalu pod lupou, jestli neni nekde po lakem zality, hledal jsem vsechno co by mi moho napovedet co mam vlastne v ruce...





    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    COPS192: Hledal bych číslo, zespodu asi... patky campagnolo jsou prostě lepší patky, to nic nenapoví. Každopádně gratuluju k parádnímu rámu! Fotky klidně nasyp sem .)
    COPS192
    COPS192 --- ---
    fotky detalu muzu poslat v poste.
    COPS192
    COPS192 --- ---
    Uměl by i mě pomoci někdo s přesnejsim určením rámu?
    Ke mě se dostalo nahodou z pozustalosti už jen jako torzo na fotkách + retro sedlovka Miche. Patky a přesmykač Campagnolo - uz jsem byl upozornen ze patky nemusi vzdy znamenat přímo vyrobce rámu, navic kdyz by se "mohlo jednat" o namiru staveny special. (zbytek detailu u me v profilu).
    Moc twintube jsem naživo nevidel, ale zadny co jsem nasel na netu neni totozny s tímto... Tmavě červená metalíza (vypadá to na první lak). Lehoucky ram, nevim ale s jistotou jaky material.
    K ramu je pribeh, ktery sice nahrava tomu ze by zaklad mohl byt Saxon, ale pribeh nemam jak overit a oba po sobe jdouci majitele jsou již po smrti... kdyby mel nekdo mozne doplnujici info, budu rad:)

    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    GANDALFSEDY: gianni, giubilato?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RANO: vic fotek mam, a mam z nich dojem ze je to nejaka seriovka, protoze treba kresbu ramu sem uz nasel, na caramanti track bike, je tam takova mrizka
    ty brazovany spojky maji vyrezany srdce, nebo to vypada jak srdce

    zkusim ten facebook, diky za tipy!
    RANO
    RANO --- ---
    GANDALFSEDY: Nenapadá mě nic konkrétního - asi bych zkusil buď bikeforums.net, anebo nějaké FB skupiny (něco jako Eroica cz/sk tuším), tak se tyhle věci často bohužel přesunuly.

    Bude na to lepší víc fotek, ale to je asi jasný. :)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    GANDALFSEDY: pres google lens mi to vyhodilo jmeno konstruktora a asi zavodnika GIOVANNI PINARELLO. Bude to asi nejaka "favoritka" jinak nevim
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Je tu(pokdu tu jeste nekdo je) cirou nahodou nejaky odbornik na stary italy, nebo nekdo kdo pozna tohle logo
    na ramu sou vsechny samolepky (columbus, telaio, botte) akorat zadna znacka krome toho G ... co sem hledat tak giurciotti sice ma takovej font ale nikde sem nenasel ze by to G meli v necem jinym bez ve hvezde, gios je uplne jinej

    celkem by me zajimalo co to muze bejt

    IMG-20230220-WA0015
    SAKU
    SAKU --- ---
    Favorit rok výroby 1980 nalezen pohozen v původním stavu za jednou garáží a jelikož jsem nikdy neměl rád berany, tak to dopadlo takhle.

    D4NIX
    D4NIX --- ---
    Pred rokem jsem z tohohle shopu koupil tohle sedlo za cca 600 kc =) Rok vyroby cca 1992, vysuseny az hruza, ale osetrit se nechalo ani mo nepopraskalo
    sedlo kožené Favorit Retro, černé-originální sedlo na kola Favorit
    https://www.retrocyklo.cz/-kozena/1254-sedlo-kozene-favorit-retro-cerne-605140.html
    Za tuhle cenu se uz snad vyplati si priplatit za brooks =), rozhodne bude po rozbaleni v lepsi kondici i kdyz ne ceskej original ;)
    KROJC
    KROJC --- ---
    Podkrušnohorský spolek milovníkú silničního lišeje.
    shttp://velocipediste.blog.cz
    COPS192
    COPS192 --- ---
    dosralo se mi do ruky zavodni kolo SCHLESINGER VELO v puvodnim (nalezovem) stavu... rok odhaduji cca 1945 +- podle jedinyho kola od stejne znacky, co jsem nasel na internetu... nic o te znacce nevim, jiste to ma nejakou hodnotu, ale nejsem sberatel, nechci to tupe prestrikat a svihnout na to kola z favorita, spis bych byl rad, kdyby se to dostalo do rukou nekomu, kdo ho znovu ozivi:)

    poradi nekdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam