• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    LADY_CANDAR: Herkules na to klidně vhodný je, lepidla na dřevo se zpravidla liší množstvím sušiny, která po vyschnutí zbyde. Ale jelikož tenhle spoj drží sám o sobě, pokud je udělaný přesně, tak to lepidlo je možná trochu zbytečné, ale ani to nic nezkazí. Ten čep můžeš taky zajistit kolíkem skrz.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    LADY_CANDAR: herkules to slepí. jestli tomu nevěříš, tak kup za půl sta nekde v domácích potřebách 2 deci lepidla na dřevo, víc toho určitě potřebovat nebudeš.
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    Ahoj, potrebovala bych se poradit. Budu ted poprve delat spoje na cep a dlab a protoze by to melo poradne drzet, rada bych to jeste lepila necim poradnym. Jde o smrkove hranoly cca 3*5*3 a ram bude slouzit jako zaklad pro vysuvny susak, ve kterem budou jeste spousteci snury, abych mohla susit pradlo na skrini :D

    Mate nejaky tip na dobre lepidlo, ktereho neni potreba koupit tuna? Potrebuji slepit jen 8 spoju. Pripadne nebyl byste nekdo v Praze ochotny mi trochu odprodat? Doma mam jenom Herkules a ten na tohle, predpokladam, vhodny neni. Konstrukci budu dost mozna jeste pro jistotu vyztuzovat v rozich malickymi kovovymi Lky.
    VINC
    VINC --- ---
    Dokumentární cyklus o českých dřevinách:
    Kus dřeva ze stromu 01 - modřín
    https://www.youtube.com/watch?v=ya_qnVsWj94
    EMK
    EMK --- ---
    R6ANDREW: Do kulatiny dáváme takovéhle "esíčka". Zabraňuje to praskání.
    Topol bych zrovna nevolil. Pokud to máš jako dekoraci, tak bych volil něco více vzhledného.
    Samozřejmě záleží, jaké máš možnosti. ;)

    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ROBERT_MOST: objednaval jsem oleje tady http://www.cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo a druhej den jsem to mel doma..az me ta rychlost vydesila :)
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    KLATIC: Hmm zajímavé. Už jsem ale koupil impregnaci, tak až dojde, tak ten olej příště zkusim.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ROBERT_MOST: co nekolik vrstev tungoveho oleje? otestoval jsem ho na mistni doporuceni a pokud to mas cas poradne zaschnout je to nadhera (tungovy olej naredeny pomerancovym s trochou kamelioveho pro kresbu pouzivam ted velmi casto...)
    UBU
    UBU --- ---
    R6ANDREW: Taky myslim že to musí prasknout, obzvlášť v tomhle průměru.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    na tom gregiho obrázku je to taky prasklé a je to svázané sponou, takže jedině průběžně vázat praskliny tema sponama a doufat, že to podrží.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    R6ANDREW: Tomu se imho nedá zabránit, buď praskne, a to s největší pravděpodobností, nebo ne, s velkou dávkou štěstí. Je to fyzika. Co by mohlo možná pomoc, je to sušit hodně pozvolna v řádu let. Letmo z netu ještě: heftnout to ztužidlama, nebo to natřít nějakýma stabilizátorama dřeva, což osobně netuším co je, uváděj tam pentacryl a PEG - Polyethylene glycol.
    GREGI
    GREGI --- ---
    R6ANDREW: ja myslim ze svazani by mohlo pomoc. ale idealni by bylo susit celej strom no... bojim se kdyz se to rizne a svaze se to tak to stejne praskne...
    problem je ze narozdil od fosen to neni riznuto po vlaknech a to je pruser
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    Hoj, hledam radu:) Teoreticky mi muze jeden znamej riznout kus kmene, jeste nevim jaky drevo (mozna topol), ale me to je asi jedno, jsem skromnej. Chci se zeptat, kdyz chci vyrobit neco jako tohle GREGI:, jak to susit, aby to neprasklo od stredu po cele sirce?To se nejak svazuje, nebo je na to nejaka metoda? Bohuzel susit spalek a z toho pak uriznout kousek nemuzu, dostanu rovnou "desku stolu", cca 5 - 10 cm tlustou, podle prumeru, samozrejme cerstvou. Pudu mam. Díx
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    DEEJAYY: tak ono by se to mělo rok co rok přetřít, že jo... Mně ty jejich barvy v tom přijdou prostě hnusný. Před lety jsem modřínovou terasu začal matlat osmem "modřín" a dneska už bych to neudělal. Původně byla ta prkna mnohem hezčí, teď už je to zabarvené cosi.
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    JOSEF_K: transparentní nepoužívat, pokud to nechceš ošetřovat minimálně každý rok ...
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ROBERT_MOST: Předně bych to obrousil/ohobloval, ty stopy po katru nevypadají moc vábně. Ta fošna vypadá na dub, takže bude vypadat víc než dobře. Pak OSMO na venkovní terasy, ideálně transparentní, ty odstíny nejsou žádná sláva.
    LUSY
    LUSY --- ---
    LUSY: Workshop "Základy zpracování dřeva pro začátečníky" 24.5.2016 http://www.diypraha.cz/activities/
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    Jak tohle pekny prkno osetrit pro venkovni lavicku? A jak pulspalky na kterych bude stat?

    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    STEMBUS: foto zde: odkaz nefungoval

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STEMBUS: šednoucí je hlavně smrk, modřín a borovice. ale ten tvůj odkaz nejde otevřít, takže víc nepovím.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    SEMIK75: ted jsem to viděl na varhanách v kostele - display na volbu rejstříků - a tam to bylo tak, že display ležel až na dřevě, čili byl krásně čitelný a pod průhledným plexisklem bylo zas vidět dřevo. čili v zahloubeném rastru vložený display krytý plexi. viz obrázek
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Ahoj, hledám radu....

    chtěl bych jako výplň vjezdových vrat dřevěné "plotovky" - ideálně z něčeho severského, viditelně stárnoucího (šednoucího) dřeva....

    jako příklad něco jako toto:
    https://onedrive.live.com/...E510C94DA450A81B!161889&authkey=!ALgP9THO1mFKz5k&v=3&ithint=photo%2cjpg

    poradíte někdo prosím co to je asi tak za dřevo zrovna tohle a případně nějaký typ na koupi podobného dřeva?

    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam