• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KWJET
    KWJET --- ---
    VO_D_KOLEK: kup si jednoruční Makitu RT0700, já mám 2 + jednu aku verzi a jsem s nima moc spokojenej ..
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    HORNÍ FRÉZKA
    Rád bych si nechal poradit s výběrem frézky do domací dílny. Primárně na ohraňování (i ABS), ale nerad bych se připravil o další zajímavé možnosti (spoje, i když vím, že tohle zčásti zastane stolní pila). Časem obrátit do stolu. Něco lehčího.
    Cenu schálně neuvedu, řekl bych, že představu máte.
    Díky.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LAK NA DŘEVĚNÉ LIŠTY
    Potřeboval bych nalakovat 100 m soklových lišt z borovice – čím (materiál) a jak (váleček, pistol?), aby odolnost laku odpovídala použití (okopávání, vysavač)? Na bílo.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    omlouvam se za pripadny spam
    Prodavam KDR 250 hoblovka s hornim protahem, pilovy stolek s frezou a dlabacka. V pripade zajmu posta
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: obecně v truhlařině je dřevěný klínek zcela zásadní pomůcka, která najde uplatnění vždycky a všude:))
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: To zní vůbec nejlíp, lít cokoli to takhle tenké spáry by nebylo nejjednodušší.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Ten epoxid bude fajn. Akorát s těmi pilinami to není moc tekuté, takže bych je tam možná necpal a zkusil to tím vylít. Přičemž doporučuju ten epoxid nerozlít kolem, blbě se odstraňuje. Nicméně jestli už máš zábradlí usazené, tak prostě ke každén tyčce vklepni malý dřevěný klínek, ten to zafixuje a pak to dotmel tím polyesterem.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Přesně tak, nese stěna a podlaha o patro výš. Potřebuju opravdu jenom plnidlo, aby tyč, o kterou člověk zavadí, nevykázala nepříjemnou vůli – není to příjemné.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Aha, tak jestli váhu zábradlí (člověka, co se o něj opře), nese hlavně stěna, tak si to vyplň skoro čímkoli. Já bych šel asi do epoxidu smíchaného s pilinami, ale ten tmel taky půjde.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Popíšu :-( Dřevo 3 cm, pod tím zhruba 1 cm nic (vyplněný nízkoexp. pěnou, mezi pruhy Ponal Statiku), pak beton. Kulatina končí ve dřevě, případně lehce pod ním. Fixována je dost jinde (třicet kulatin na patnáct schodů, propojeny jsou navzájem, celé je to fixováno k zábradlí a ke stěně – zkusím ještě jednou fotku), ale při té délce to v díře zkrátka trochu „rachtá“.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Bohužel fotku žádnou. Jak hluboký máš ty díry a do čeho jdou? Jestli skrz dřevo do betonu, tak asi chem. kotva.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    VO_D_KOLEK: Vidíš fotku? Vkládal jsem, viděl jsem, ale už nevidím.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Před spuštěním. Díry jsou 18, kulatina 16, takže trochu fixovat by se to slušelo. Viditelnou část pak tmelem, to je jasný.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: no, jestli to chceš namáhat nějakým zábradlím (moc z popisu nechápu tu konstrukci), tak je lepší třeba epoxid. Nebo tu tyčku zábradlí nějak vyklínkovat a pak teprve tmel.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Ideál.
    A pevné to je jak? Že bych to nacpal i do té neviditelně části spáry (díra na zábradlí ve stupnici)…
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Po úplném vyzrání to trochu ztmavne do takové špinavě žluté, což plus mínus odpovídá dubu. Ale jinak si to můžeš i něčím přibarvit, v podstatě jakoukoli barvičkou z papírnictví (tempery, akrylátovky atd..).
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Zkusím, díky.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Já tmelím pouze a jenom tímhle. Po zkušenostech s akryláty a dalšími drobivými věcmi už ničemu nevěřím. Tohle se pěkně brousí, nemění to objem, drží to a vypadá to furt dobře.
    POLYTMEL Dřevo polyesterový tmel 150g od 86 Kč - Heureka.cz
    https://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/...YlCG5BU7fqolWJ48x1LLOtAEKoerVDflBflJBZFVFUaAhEpEALw_wcB
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    VODNIK: Nepleteš se? Na ukotvení tyčoviny jsem se ptal, ale a) vedle, b) nešlo o tmelení, c) nikdo nereagoval. Tady jsem řešil jiné problémy.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    VO_D_KOLEK: ptáš se na to už poněkolikáté a pokud vím, tak v předchozí debatě jasně zaznělo, že malé spáry nemá cenu tmelit, zapadají prachem samy a jakýkoliv tmel z nich stejně vypadá
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VO_D_KOLEK: ja bych vzal asi ten akrylat. da se to jednoduse dobarvit na odstin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam