• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    Dřevo na zemi je prostě naprd. Volil bych alespoň dřeviny odolnější. Akát, buk, tis,... Jak píše Linkos alespoň opálit. Běžné řezivo bude za pár let v tahu.

    STEMBUS: Proč to nejde na patky, nebo zemní vruty?

    Na tohle ti stačej běžný 650mm. Žádnou stopu to nezanechá.
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    STEMBUS: napustit bezbarvým lignofixem nebo něčím takovým
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STEMBUS: OSMO na venkovní terasy.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Měl bych dotaz.

    Čím nejlíp ošetřit prkna a hranoly který budou ležet v trávě/hlíně jako základna pro domácí detský hřiště? Ideálně něco co je budto bezbarvý a nebo se prodává v klasický barevný paletě jako třeba barvy/lazury...

    Nemůžu je dát na žádný patky, takže budou opravdu ležet na zemi a chycené budou pouze závrtovejma kotvama

    díky
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Takže měl pravdu :) Takže epoxid.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Tvrdostí, pevností atd. A to výrazně. Epoxid je jak kámen, polyester takový tvrdší vosk.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Že se k tomu ještě vracím (už mám zaklínkováno): dozor místo polyesterového tmelu navrhuje epoxid s pilinami (nebo spíš prachem) přímo dřeva, které budu tmelit. Liší se tyhle dvě hmoty nějak podstatně?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Dílna je, ale zabordelená. Já se to primárně nesnažím prodat, takže s tím popravdě nechci ztrácet čas, tady jsem se ptal jen proto, že někdo přímo zeptal, za kolik by to bylo k prodeji. Něco asi nabídnu Mrtvé rybě, jestli tam z toho nechtějí nějaké sezení. A dolů šel proto, že ho v zimě zlomila vichřice. On to byl dvoják a loni už se zlomila jedna špička, tak se letos přidala druhá i s kusem kmene. Nechávat tam neestetický pahýl, který by obrážel kdoví jak a kdoví jestli, se nám moc nechtělo, zvláště když ho v zahradě máme ještě jednou. Tak tam místo něj přijde jiný druh tisovce.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: Jestli je pod fakultou stále k dispozici ta dílna, tak bych několik zkusil zabalit do vlhkého hadru a pomalu sušit, pak třeba nařezat na "salámy". Pak ta cena bude jinde.

    Proč šel vlastně dolu?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VODNIK: to bych porezal na mensi kousky :-) ostrava daleko. ale mit stroj an metr prumer to by bylo fajn :-D
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    PLAGUEDIL: metrový průměr na soustruh? Co máš proboha za stroj? Jinak pokud chceš špalek tak ve Veselí nad Lužnicí ti klidně nějaký přenechám
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    OMNISLASH: Ok, děkuji.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    HOUBA: ja bych na soustruh za takovy pekny, cisty a nepopraskany spalek 60x30 dal 250 a nechal bych se ukecat i na 300. je to cena notne nad palivem, ale zase stale zadne drama. zalezi, jake s tim ma potencialni majitel zamery
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VODNIK: zrovna brizu bych si dal na soustruh, to drevo mam rad.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    PLAGUEDIL: TRUHLIK: Ok, děkuji za reakce. Přiznám se, že se vůbec nevyznám v cenách palivového dříví, něco jsem sice googlil, ale většinou to měli naštípané na paletách, takže vůnec nedokážu odhadnou objem s surovém stavu. Čili pokud byste mi byl někdo schopen poradit, kolik si říct za špalek 60x30 a 60x80, tak by to bylo supr, díky.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Nevím jestli průměr je zrovna to nejdůležitější, to bych si za svoje špalky břízy průměr 100-120 mohl říct o balík a v reálu je to jen dřevo pro zlost, než ho člověk naštípá. Ten tisovec by mohl být zajímavý pokud by to nebyly krátké špalky, ale něco z čeho se dá říznout fošna/deska
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    HOUBA: Ten prumer mi prijde hodne nadstandardni. Nebalbych se rict si o dost vic nez “palivove drivi” ;)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    HOUBA: my tedka tyden zpet kupovali jablon za 1200 kubik. na wiki pisou ze tohle drevo je mekke, nesesycha a delaji se z toho zahradni nabytek a kuly a obecne veci co stoji ve vode. takova lepsi borovice. uprimne, z tak kratkych spaliku si toho moc neumim predstavit, co by slo udelat. predstavim si nejakou sosku na zahrade nebo misku na soustruhu. rekni si na kolik se citis, ja bych urcite nesel pod cenu palivoveho drivi. zajimave je, ze je to americky strom v evrope.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Dotaz - máme několik špalků z tisovce (Taxodium distichum) a na některé se přihlásil zájemce o koupi, ale já absolutně nemám představu, jakou si mohu říci cenu. Průměr mají cca 60 cm, nejvyšší na výšku cca 80-90 cm. Tak kdybyste mi někdo poradil, kolik si říct (nechci nikoho oškubat, ale zároveň to nechci dát výrazně pod cenou). Děkuji.

    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    WEWERKA: Je to lepene a pak frezovane.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    TRUHLIK: To je ohybane a pak frezovane? To ohybane je z jednoho kusu nebo laminovane?
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    Nocni stolek. Cesky orech, navrch prijde sklo. A ma dvojce.

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Jeden konferencak..Americky orech a cerny epoxid.





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam