• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RESTINPEACE: A to jsi měl normální TO nebo vařený? Ona totiž plná polymerace surového TO je sranda tak na tři neděle:(
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    CUKI: objednaval jsem tady: https://www.ebarvylaky.cz/ ale jen proto, ze jsem to potreboval druhy den v Praze, jinak se da sehnat i levneji (o pak korun). Rady jsem vycetl (na radu JOSEF_K) na http://cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo


    JOSEF_K: kazdou vrstvu jsem nechaval asi 24h a hodne vetral, venku byly vedra. Idealni by asi bylo vic, ale dulezity imo bylo, ze ta predchozi vrstva nelepi. Po posledni vrstve jsem tomu dal jeste 3 cely dny nez jsem na linku nastehoval zpatky veci. Idealni delat, kdyz neni rodina doma :)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RESTINPEACE: Kolik času jsi nechával mezi nátěry. Já mám tungový olej moc rád, ale ta doba schnutí je smrt...
    CUKI
    CUKI --- ---
    RESTINPEACE: A konkrétně odkud co bereš? OSMO není špatný, ale cena podle mě neodpovídá výsledku. Poslední dobou testuji jiné a přírodnější alternativy. Něco dopadlo špatně jiné mě výsledkem fakt překvapily, ale nic krom fermeže si sám zatím nemíchám...
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Prispevek do diskuze o kuchynskych linkach.
    Po 4 letech intenzivniho pouzivani jsem chtel nejak ozivit kuchynskou linku - sparovka jasan. Hledal jsem tady, googlil a nakonec to vyhrala kombinace tungovy olej + pomerancovy olej (5:1). K tomu rozhodnuti si porad gratuluju. Nejenze pomer cena/mnozstvi je vyhodnejsi nez Osmo (navic te viskozity Osma jsem se bal), ale povrch je po 3 vrstvach krasne sametovej a skvele vystoupila kresba dreva. Lip se to chova i ve styku s vodou - voda na tom proste lezi, nevsakne se a netvori to mapy.
    Zbytek pomerancovyho oleje pridavam podle rady do vody na vytirani parket - dobre odmastuje a hezky provoni byt.
    Just sayin.
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    Ahoj, vytopili sme koupelnu a v místě kde protekla voda stropem o patro níž jsou dřevěný futra s dveřma, po několika dnech kdy už je zeď zdanlivě suchá, dveře nejdpu zavřít, hejblo se to asi o půl cm na třetině výšky futer. Vyschne a vrátí se to samo, nebo se pokroutily futra a už s tím nehneme? Díky;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: napsal bych do řezbářský školy v tovačově. ti přesně tenhle styl dělaj už od prvních ročníků. viděl sem to na makerfaire.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Dotaz - kde v Praze či blízkém okolí sehnat odkorněné frézované akátové kůly (ne přesně rovné, ale aby bylo zachováno přírodní zakřivení)? Potřebuji cca 10cm tlusté a 1m dlouhé.
    Děkuji.
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    Zdravím..
    Mám v budoucím bytě tyhle trámy, jedny jsou bez barvy, další s barvou.
    Rád bych je zesvětlil,zahladil.. takže postup ideální teda obrousit a přelakovat?? Nebo něčím namořit ještě?





    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    ahoj, prosím věděli byste o někom, kdo by vyrobil dřevěný rámeček na obrázky se zakulacenými rohy (třeba i chráněná dílna)
    vypadá to např takto:


    TSOH
    TSOH --- ---
    Neválí se někomu kus dubové nebo bukové fošny ? Potřebuji z toho vyříznout kruh o průměru 26 cm a tl. cca 5 až 7 cm... Rád si pro to přijedu a zaplatím... (Na pile nejsou moc ochotni toto řešit..) (Pha a okolí..)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PETD: +25kc/rez jen prodoplneni.
    PETD
    PETD --- ---
    DOKKTOR: No když chce člověk říznout takhle malý kus, tak pro mě fungoval dobře Hornbach. Nemají tam problém říznout skoro jakýkoli rozměr a platíš jen to odříznuté, plus je to ještě rychlé.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    FATBEAR: a to kam ústí ten poklop vytapite? Pak by tam chtělo nějaký rám s izolaci.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    FATBEAR: jak to víko bude velké? 50x50cm? 18mm překližka uplně vpohodě. 22 je sichr, záleží, jak máš hluboko zapuštěné uložení. tu s vodovzdorným povrchem už ani nemusíš natírat. jenom sehnat, kde ti dají takový malý kousek.
    FATBEAR
    FATBEAR --- ---
    PAWLEEQ: no ten dub me taky napadl ale pak aby to viko nebylo silene tezky , dik
    FATBEAR
    FATBEAR --- ---
    DOKKTOR: mno u te preklizky sem si rikal jestli by to moc nepruzilo , ale to je asi blbost co :) no popremejsilm o ni diky za radu ..
    PAWLEEQ
    PAWLEEQ --- ---
    FATBEAR: Pokud to má být dřevo, tak to chce něco tvrdého a vlhku odolného: dub, nebo modřín budou ideální. U dřeva záleží na velikosti desky a od toho se odvíjí její konstrukce.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    FATBEAR: dal bych tam překližku. natři, čím libo.
    FATBEAR
    FATBEAR --- ---
    tak mam taky dotaz , jake drevo byste pouzili na poklop do sklepa ? - poklop je vevnitr v predsini , a cim natrit ?
    sklep neni vylozene celej rok suchej obcas se tam dostane vlhkost .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam