• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    MTJ
    MTJ --- ---
    PHI3K: Promiň, ale to je hroznej nesmysl. Pro ilustraci — u RH+, hlava 50mm, 3 nože 5mm tlusté, profil na míru, cena před rokem cca 5300,- bez DPH.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    PLAGUEDIL:
    PHI3K:
    Ahoj ještě jednou a díky za reakce, nakonec to vypadá, že nejefektivnější bude pořídit blanketovou hlavu a nechat si u https://www.aparatea.cz/ vybrousit dva páry nožů, odhad ceny výroby nástrojů je 20tis.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PHI3K: koupis hlavu s britama a ten brit si bud sam nebo nechas udelat na svuj tvar.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    WEWERKA:
    Chápu, díky moc, je mi to jasné.
    Nemám na to správné frézy a chtěl jsem porovnat cenově výrobu na 5osém CNC vs. to dělat do plochy po 2cm destičkách a lepit přes kolíky vs. protáhnout spodní frézkou, jak říkáš.
    Řekl bych ale, že by se na to musely nechat udělat spešl břity. Ten tvar je potřeba dodržet celkem přesně.

    Nechceš mi to třeba nacenit, jestli na to máš nástroje, nebo mohl bych u tebe zadat výrobu vzorku? ;-)
    Kdyžtak víc do pošty...
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PHI3K: Teda davat tohle na CNC mi prijde jako zbytecne. Osobne bych to nejdriv vzala na pasovce pro ziskani uhlu. Pak bych si udelala pripravek na ulozeni pod uhlem a dorovnala spaleniny a nerovnosti na valcove brusce. Zbytek pak uz jen prace se spodni frezkou.
    Podle me to musi vyjit levneji nez udelat na CNC. To nez udela tu sikmou plochu, to bude vecnost.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    Ahoj, už jsem s tím otravoval vedle v CNC.
    Potřeboval bych vyrobit asi 100Ks úchytek jako na obrázku a nechce se mi kupovat extra frézy, ani to lepit z tenkých pruhů vyfrézovaných na CNC do plochy.
    Napadá prosím někoho, jak to udělat strojově z jednoho kusu?
    Materiál MDF a následně lak.

    CUKI
    CUKI --- ---
    FRANTAVOKURKA: Od tý doby co se přestěhovali to je na prd.
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    Docela dobrej vyber preklizky maji v https://www.drevo-kaplan.cz/ ale netusim jak je to ted s dostupnosti delsi dobu jsem tam nebyl.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    No tak on i Démos je nakonec marnej. Nemají skladem vůbec nic,dokonce ani obalovky
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAUGLI7: ber to jako investici :-]
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    MAUGLI7: Když se mi připomeneš do pošty kdybych nic nepsal, mrknu přes den na dílně na odřezky.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    JOSEF_K: skoro všechen stavební materiál šel s cenama nahoru, vím to, dělám v oboru.
    Nezbývá než Démos a celá deska kvůli 0,3 m² :D
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MAUGLI7: Vítej v dnešním světě. Deskový materiály jsou nový bitcoin. Když je zrovna mají, jsou pekelně drahý:)).
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    JOSEF_K:
    ANDY_WARHOL:
    Dneska jsem tam byl a mají tam kulový. Buďto jen borovici, břízu ale protiskluz,a nebo břízu,ale jen do tloušťky 8mm.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAUGLI7: v hornbachu maj i menší formáty rovnou. Nebo ten prirez
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MAUGLI7: V hornbachu je přířez na míru. Co si necháš uříznout, to si zaplatíš (neplatíš celou desku).
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    MAUGLI7: ještě dodávám že nechci tu černou protiskluzovou,ale obyč bez jakékoliv povrchovky
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Ahoj. Nevíte prosím kde v Praze seženu nějakou tvrdou (buk, bříza,topol) překližku o malým formátu ( 1250x600 cca) síla 15 nebo 18 mm. Mají všude jen velký formáty a nebo na objednání do čtrnácti dnů, potřebuju to ideálně hned. Díky
    PULKA
    PULKA --- ---
    JOSEF_K: Dík, vyzkouším. Vesak jsme dostali a byl pry v garáži, takže fakt nevím. Židle jsou zapatlany od sezení. Prasklé to je a nehybně se to, vyzkoušíme ten tmel.

    Díky moc (i tomu, co se mi ozval do pošty s židli;))
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    PULKA: Hodilo by se alespoň trochu tušit, čím je to zapatlaný. Lepí to třeba, smrdí to nějak? Každopádně bych někde zkusil technický líh nebo banzin. Radši na nějakém místě, které není vidět, ačkoli TON na tyhle věšáky dává docela odolné laky, takže by to měla být pohoda. Vyhni se akorát přípravkům na bázi hydroxidu sodného (např. čistič na troubu), ty by sundaly i lak. A slepit to spíš nepůjde. Jestli dobře vidím, je to ta koruna věšáku. Pokud je to jen prasklé a nebýbe se to, tak leda přetmelit a přetřít.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam