• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Existuje nějaká možnost někde sehnat/koupit kusy různých druhů dřev. Stačí mi menší rozměr, krychle 25x25 cm úplně stačí. Chci to tátovi na soustruh
    A stačí nevysučený.
    Nevěděli byste prosím?
    ZCR
    ZCR --- ---
    CUKI: ale no fuj, na úpíry osika!
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    CUKI: To je hladítko na hrany kůže.
    CUKI
    CUKI --- ---
    WRONSKI: Nepoužívá se na upíry spíš dub? :-)
    Je to nádherná kresba, ale co to je za předmět?
    MAXI_SHIT
    MAXI_SHIT --- ---
    ZELENY_CAJ: skoro všechny barvy / laky / lazury se musí chránit před mrazem.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdravím, mužů nechat plechovku luxolu pres zimu venku, nebo je pak na vyhozeni? Mate s tím zkušenosti? Dik
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WRONSKI: tohle se ti povedlo
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    S olivou se tak dobře dělá!

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STEVIE: Jestli počítáš s renovací tak jako tak, tak je to více méně jedno. Laky i oleje jsou prima, s vosky mám zkušenosti spíš špatné. Jinak na špatné zacházení jsou o něco líp stavěné laky, zejména nějaké silnovrstvé, např. lodní lak. Ale mně osobně to přijde hnusný, resp. udělat hezkej lak není úplně snadný. Každopádně většina poškození pak zůstane v laku a při renovaci stačí sundat lak a na dřevo nesahat. Spíš si říkám, jestli když to prošlo tím louhem, máš zkontrolovaný všechny spoje. Šrám v laku funkčnosti neubírá, povolenej čep jo, přičemž teď máš ideální šanci to opravit.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Ahoj,
    prosím o radu.

    Renovuju doma nějaké starší židle. Je to masiv - snad buk (ale nejsem si jistý)

    Nechal jsem to vylouhovat, teď je to chlupatý, tak to brousím do hladka a pak to chci něčím natřít.

    Co byste doporučili na povrchovou úpravu.

    Asi bych to udělal standardně nějakým bezbarvým lakem jako např. tohle. ( https://www.hornbach.cz/shop/Lazurol-S1002-0-75l-mat-bezbarvy/7246747/artikl.html)

    Ale někdo mi doporučoval, že fajn jsou i oleje jako např. tohle ( https://www.biofa.cz/nabytkovy-olej )

    a pak na závěr případně ještě nějaký vosk? ( https://www.biofa.cz/4030-wax-care-spray )

    P.S.: Mám doma malé děti, takže to stejně brzo určitě zničí a poškrábou a budu to za 5-10 let dělat znova :)

    Díky za jakékoliv doporučení.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JOHNANDERTON: Na kůře dláta neodděláš. Jedeš plus mínus po lýku, který je schovaný. Dláta nejvíc trpí na zatuhlých lepidlech, epoxidech, zbytcích stavebních hmot a samozřejmě při činnostech, ke kterým nebyla vyrobena (otvírání plechovek s barvou, páčení, šroubování...).
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOHNANDERTON: covece mam tyhle narexy asi pul roku a zatim jsou furt ostry..ale jinak mam klasickou brusku a nejakej pripravek na brouseni dlat pod uhlem a na zbytek par brusnych kamenu.
    JOHNANDERTON
    JOHNANDERTON --- ---
    KOUDY: Když na to tak koukám, na čem pak brousíš dláta? Musej při tom čištění dostat zabrat, ne? Čekal bych, že ta kůra je za ty léta plná bordelu.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ja dneska jednu 8cm silnou fosnu cistil..Uz se tesim na stul :)

    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    KALIF_WH: A já jsem až dneska zjistil, že taky voní.

    Akorát teda mi to při "soustružení" přišlo nějaký měkký, ale mám zatím srovnání jen s kalinou a bukem. Snad to bude pro lehčí použití ok.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WRONSKI: to je krasny a taky presne ten duvod proc miluju olivu, ma nadhernou kresbu :-)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    :)

    PARALLAX
    PARALLAX --- ---
    CUKI: to je samozřejmě taky možný, ale i tak bych rád nějakého osvědčeného výrobce nebo dodavatele blíž než z Moravy.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    KALIF_WH, KOUDY: Díky!
    CUKI
    CUKI --- ---
    PARALLAX: To asi nebude výrobcem, ale spíše nevhodným použitím. spárovku musíš vždy nějak fixovat. Třeba svlak nebo jiná kolmo umístěná deska a pod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam