• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    ZCR
    ZCR --- ---
    CUKI: aha, tak to jo

    CUKI: šmarjá, špaltovaný? nic proti přejímce, ale koho probůh napadlo to š, vždyť to nedává smysl, navíc je to past na němčináře, protože spalten (čte se šp-) je štípat (!).
    (V tomhle významu se používá zkřenčelý, ale asi to není moc rozšířené.)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZCR: Jo zatřít je taky potřeba, ale on ten gangnail udrží to pnutí než to rovnoměrně vyschne.
    ZCR
    ZCR --- ---
    CUKI: aha, to neznám, musel jsem googlit - velké fošny mi vůbec nepřijdou pod ruku... jestli to funguje, ok, akorát je mi to trochu podezřelé - čela se zatírají, aby se snížil odpar, který je na té čelní ploše velký, a schlo to pomalu- ty gangnaily to asi drží mechanicky?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ESELVIRA: Pokud je to v suchu, tak to nemá cenu řešit. Pokud to postatvíš špatně, nezachrání to ani koupel v lignofixu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZCR: stačí zatřít? Já tam cpu raději gangnaily.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ESELVIRA: Ono je to spíš o zdravém materiálu a zdravém prostředí. Pokud to máš postavený blbě, stojí tam někde voda, nevětrá to, vzlíná odněkud vlhkost a ideálně se přivezlo už chycený dřevo atd., tak to dlouhodobě nezachrání ani ten lignofix. Naopak pokud je to udělaný dobře, vlhkost může unikat a byl použitý zdravý matroš, tak bych se nijak zvlášť nebál. Např. používání biocidů na věci do interiéru považuju za úplnou blbost. U venkovního použití jsem ochotnej se o tom bavit (jakkoli jsem radši za volbu vhodnějšího dřeva). A moření je btw zcela nesouvisející proces spočívající v úpravě barevného odstínu dřeva;).
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    Jakoze takhle. Bud to je eko nebo to funguje.
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    ESELVIRA: Z vyroby je namoren spodni ram a podlaha
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    Existuje nejaka netoxicka varianta k Lignofixu? Mame novostavbu chaty. Nebo by jste si to lajzli nenamořit?
    HAJCUK
    HAJCUK --- ---
    Díky za rady určitě to proložím dobrý nápad zatřit čela ,kámoš právě říkal že to měl proložený klasika ale ty fošny mu praskly uprostřed čela a rozjely se tak říkal ať z čela něco naboucham ať to nepraskne
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HAJCUK: Všechno, co tady padlo, podepisuju. A uskladni to někde, kam nesvítí slunko. A neuděláš chybu, když to sem tam proliješ vodou. Rychlý sušení je největší chyba.
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARASAN: a čela zatřít
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    HAJCUK: imo narezat a podlozit do roviny aspon po metru, tzn na krajich a mezi tim 3 prokladky.muze to byt mirne z kopce, ale musi byt rovne. Tloustka jak potrebujes.
    HAJCUK
    HAJCUK --- ---
    Čau ,ukořistil jsem třešeň 2 měsíce po pokácení mužu ji nechat ještě v celku nebo co nejdříve rozřezat 55 průměr 4 m dlouhá chci ji nechat nařezat na fošny ,potřebuji rady stačí sila 6 cm nebo víc ?když to nařežu jak je uskladnit aby se nezkroutily mám z čela nabouchat něco aby nepraskly ?a pak vše stáhnout k sobě ? Díky

    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VO_D_KOLEK: laminat versus barva.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    SOLOLAK?
    Měl bych dva dotazy jako obvykle ne vyloženě dřevěné:

    a) sololit a sololak – jde o totéž? Budu zapravovat podschodnice a potřebuju něco tenkého, rozumně tvrdého (povrchově) a bílého. Kdosi kdysi doporučoval právě sololak (což jsem do té doby neznal).

    b) (podle odpovědi na a)): kde lze sehnat v Praze? Sololit mají všude, ale jestli je to něco jiného než sololak…
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    KARLOSK: kdyz to tvoje zadani nacvakas do te jejich kalkulacky tak ti vyleze 8500
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    77WHITE: je dyha a dyha.
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    77WHITE: už jsem našel firmu co tam ty ocelové profily dává, tak uvidíme co vyleze za cenu.
    V referencích mají pěkné věci. https://www.sparovkarna.cz/reference/dub-v-interieru
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KARLOSK: je sparovka a sparovka, muze ti to slepit ze tri 20cm fosen. Pokud pouzije takhle siroky fosny, nebo i jenom desku, tak by mel pouzit proti krouceni zafrezovany ocelovy/hlinikovy profily, jinak se to bude fakt kroutit.
    Dyha je samozrejme jednodussi, levnejsi a vizualne i uzitne horsi reseni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam