• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZCR: v tom pripade je to teda jiny drevo. Kazdopadne to potrebuju ocistit ;-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARASAN: moment, z jasanu se snad nemá co vyrazit, natož smůla/pryskyřice
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PLAGUEDIL: rozpusti to ledasco, ale aby nezustaly skvrny.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MARASAN: ze by tp delal jasan jsem jeste neslysel. Vetsinou radi aceton, z logiky veci by to mel rozpoustet i terpentyn.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam naformatovany jasanovy fošny nachystaný na lavičku. Akorat mi z nich vyrazila smůla/pryskyřice. Potrebuji je lehce obrousit a natrit. Cim mam ocistit tu smulu? Benzinem?
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    PLAGUEDIL:
    Ve finále mi asi nic jiného nezbyde.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PHI3K: chemopren, nebo si to nejak zbastli ten stolek.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    Ahoj, potřeboval bych ohranit zkosenou hranu, nemáte prosím někdo třeba stůl MFT ke Conturu, nebo jiný způsob, jak toho dosáhnout?
    Conturo mám, ale nepoužívám ho stacionárně. Dík.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    PLAGUEDIL:
    Vosí hnízdo - tam mám FTF ;-)

    Jestli chceš můžu ti při odlovu dělat sparinga :-)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KOC256: jestli to je v belaku zka tu mam odlovenou. Jeste me tam leze na nervy ta co visi na strome asi 5 metru vysoko.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MERISCZ:
    GC7GAEQ Toto je pařez, milé děti... (Traditional Cache) in Moravskoslezský kraj, Czechia created by koc256
    https://www.geocaching.com/geocache/GC7GAEQ_toto-je-parez-mile-dti

    je to druhá verze. první vydržela 4 roky, než ji úplně rozežrali mravenci. Ta neměla na sobě žádnou chemii a bylo to z nějakého listnáče... Toto pokud nezničí nějaký mudla, tak by mohla vydržet dlouho...
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    KOC256: ne, myslel jsem to vážně. Pošli pak link, třeba dojedu odlovit.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MERISCZ:
    nejsem si jist, zda v tom neslyším ironii :-)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    KOC256: tak teď to konečně dává celé smysl
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Mám z toho takovou zavírací skrýš… (Geocaching)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    URPUTNIK:
    ano bude zejména tak jak píšeš. Chtěl jsem si to zkusit a toto byla vhodná i když ne úplně začátečnická příležitost.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    KOC256: ja porad asi nerozumim, proc jsi to vlastne delal. Ale vypada to, ze nekdy je samotna prace cil, coz? taky to znam :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    .. BTW: ten poslední obrázek je už po natření celé té plochy... Po oddělání "bednění" to vypadalo takto...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak akce je za mnou.
    Největší problém výzva byla to dobře utěsnit, jak tu někdo radil. Nejprve jsem šel na to inženýrsky s přesností hodinkového strojku, ale když jsem měl stále průsaky (mikropraskliny, jedna strana byla podbita ostnatým plechem, ...), tak jsem to prostě zapral nahrubo a už to neteklo. Použil jsem tmel co jsem měl doma, protože mi nešlo o estetiku. Kdyby šlo, tak by byl lepší silikon, což tu tuším taky padlo...

    Na tom finále je tam trochu toho tmelu, ale jak jsem psal na estetiku to nebylo, tak jsem to nebrousil do hladka...

    CUKI
    CUKI --- ---
    KOC256: Bacha modřín na to není 2x vhodnej, protože drží strašně vodu. Proto je tam taky ta bílá plíseň. Modřín v hrubších dimenzích je celkem věda.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PLAGUEDIL: Jasne chapu. Ono mi zase nejde ani o okrasu a snad horsi to byt nemuze. Jedna se o “spalek” viz foto a proste to venku bude takto a nebo zkusil tu prasklinu necim zalit a pripadne i cely ten spalek necim napustit.

    Predchozi byl z nejakeho listnace a vydrzel 4-5 let. Toto je modrin.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam