• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: jsem asi dite stesteny, me jeste vcela nebodla za mych celych 27 let na teto planete...

    Nemate nekdo babskou radu na otok nohou? Ledovani nejak nezabira a nechci chytit revma anebo zanet mocaku a ocet taky nemuzu pac my ta noha otekla po tetovani nartu a ten ocet by mi vyzral barvy ...
    JTP
    JTP --- ---
    VDFLAT: Soused byl včelař, takže jsme doma žihadla tahali poměrně často a cibule fakt funguje. Stačí kousek cibule, nemusí být nutně půlka :-) Ale musí být čerstvě ukrojená.
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    SARAJ: Ja to znam tak, ze stava z cibule neutralizuje ten jed ze zihadla, o vytahovani pulkama cibule slysim prvne.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    kdyz jsme u te cibule,kdo z vas vytahuje zihadla od vcel rozpulenou cibuli?
    PERNEJ
    PERNEJ --- ---
    VDFLAT: musis si nuz tak nejak prubezne vodou.. :)kdyz je mokra cepel tak ta stava z cibule nestrika.. ;)
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    ahoj, přihazuji tip na knihu, dostala jsem jí kdysi od babičky a je obsáhlá a docela dobrá http://librarius.cz/rady-nasi-babicky-p-22410.html
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    jo a vzpomnela jsem si na jednu fakt silenou -trpime cela rodina nedostatkem zeleza v krvi - takze u nas cela pokoleni zabodavaj hrebiky do jablek, pac prece to zelezo preskace do toho jablka:)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: mne se osvedcila jedla soda v misce - odkoukano od babicky:)
    SARRI
    SARRI --- ---
    VDFLAT: ja mam osvedcene dychat pouze pusou a ne nosem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VDFLAT:
    jak? rychle :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Lednice zůstane dlouho voňavá, vložíte-li do ní rozkrojené jablko, které neutralizuje pachy.

    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Jedna osobne vyzkousena a pusobici rada:

    Zaprane bile pradlo znovu ozije, kdyz se vypere spolu s jednim pytlickem prasku do peciva...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    VDFLAT: Ja jsem slysela babskou radu, ze je dobry si dat kus chleba do pusy...pres nej se stava z cibule nedostane do oci...
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    Ad ta cibule, má někdo radu, jak ji krájet a nebrečet u toho? Někomu funguje mít v puse vodu, ale mně ne, jistí to jedině krájení pod puštěnou digestoří.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam