• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    LEJLA55
    LEJLA55 --- ---
    Benzinem z lékárny,hodí se i na odstranění stop po náplasti.Protože je mnohem šetrnější než technický benzín má větší využití (alespoň u nás doma:))
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ...si říkám že pokud by žehlička nevydržela krátkodobě sůl či zubní pastu ,že už by vše bylo asi uplně v prdeli,z číny ... za mě doporučuji "toro" nebo dřevěney popel ...
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    STEPNI_VLK: zubní pasta ještě neublížila žádný žehličce :-)
    ad povrch žehličky mám klasickou nerez i teflonovou a obě čistím právě pastou nebo solí a vše je ok.
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    ANCHIE: zkusím, dík
    STEPNI_VLK: to asi jo, tohle je starý model, co asi už nic poškodit nemůže
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Nechci být za hnidopicha, nicméně něco mi říká, že bude celkem dost záležet na materiálu, ze kterého je ta která žehlící plocha vyrobena. Jinými slovy, co vyčistí jednu, může druhou poškodit, nebo rovnou zničit..
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    SANCHA: hadříkem a zubní pastou, nebo žehlit sůl
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    máte někdo tip kterak vyčistit připálenou žehličku?
    PINK_SMOKE
    PINK_SMOKE --- ---
    NIKKITA: ocet taky docela smrdi :)) zkusila bych naopak jedlou sodu, rika se, ze se ma dat do lednice v mysticce a ze tam "posbira" vsechny pachy.... sodou uz jsem zrusila pach jednech umelejch bot.... do papirovyho ubrousku se daji asi dve lzice sody (treba v kauflandu maji vetsi vyhodny baleni, ale tak jako tak je to levna zalezitost kdekoli :) ) a na ni par kapek teatree oleje, zabali se to do toho kapesniku a necha pres noc. pomohlo to, tak bych to urcite zkusila vlozit i do ty tasky, mozna trochu vetsi mnozstvi, protoze je precejen vetsi nez bota.... dej pak vedet, jestli to pomohlo, ja si myslim, ze by mohlo :))
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Nevite nekdo, jak odstranit pach od bileho vina z kozene tasky? Vylilo se mi do ni a chvili se v tom louhoval i cely jeji obsah. Ocet? Diky.
    MARTY_OC
    MARTY_OC --- ---
    SARRI: (diamantová) lešticí pasta nebo lešticí ubrousky. Tolik k věcem, které se dají (často ne levně) koupit přímo k tomuto účelu.

    Babská rada je zubní pasta - bohužel na sklo to nezafunguje, to funguje na měkké materiály (hesalit, plexi, plasty).

    Jinak levné řešení je lešticí pasta TEMPO, která se dá zakoupit v autopotřebách.



    SARRI
    SARRI --- ---
    nekdo napad jak rozlestit poskrabane sklo treba u hodinek ?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    _BENNY: Zkusila bych odlakovac...ale bez acetonu.
    PINK_SMOKE
    PINK_SMOKE --- ---
    prosim prosim, tusite nekdo, jak z obleceni odstranit fleky od cokolady a cerveneho vina? bohuzel jsem lemra a jsou uz opravdu stary.... achjo :D .... dik!
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FINSON: Já takhle čistil krabičky od CD a v pohodě. Podobně jsem čistil materiály zatavené do fólie, které byly zasrané od oboustranné lepící pásky, což je asi největší mor, který jsem kdy čistil. Sice to byl neuvěřitelný porod, ale nakonec to také šlo. Nicméně souhlasím s tím, že to chce nejprve vyzkoušet na nějaké malé plošce, podobně jako při čištění oblečení..

    Obecně je každopádně dobré nechávat ten technický benzín na povrchu plastu co možná nejkratší dobu. Ideálně mít připravenou ještě další hadru a tou to okamžitě po vyčištění otřít dosucha..
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    diky vam vsem. ano, je to plast, pravdepodobne PVC.
    FINSON
    FINSON --- ---
    S technickým benzínem bacha, pokud to něco je z plastu, mohl by to naleptat, jinak je to nejefektivnější způsob. Bezpečně to vyčistí WD40, vzniklý mastný film jde už snadno umýt jarem.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    _BENNY: Technickým benzínem spolehlivě..
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    _BENNY: zkus olej, zabírá na takový to lepkavý na sklenicích od etiket tak by to mohlo pomoct...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jak nejsnadneji vycistim neco, co bylo drive slepene lepici paskou a ted je to lepkavy a chyta to spinu?
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    SANTAL: Cibuľovým sirupem mě mamka léčila, když sem byla dítě, díky tomu mám teď značnou nelibost k medu i k cibuli zvlášť, natož dohromady :) jestli to funguje bohužel nevim, to pro mě tehdy nebylo zásadní :))

    KLAIR: zafungoval mi odbarvovač na omylem obarvené prádlo http://www.drogeriemarket.cz/produkt/665/dr-beckmann-odbarvovac-na-omylem-obarv-pradlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam