• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SPIKY01: přiznám se k Vanishi... vyčistil mi triko pocintané smaženým lososem, na což byl jar předtím krátký
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    nevíte někdo jak na mastný fleky na oblečení? normálně používám jar ale tohle nejde dolu,vypadá to na košili mastně ale nechce to ničím pustit. a ještě jak dostat zápach z koberec? ocet jsem zkoušela a je to po něm ještě horší díky
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    JUASINHA: dnes ozkoušeno - prostě ze zvědavosti. A fakt to cítit není. Doufám, že to není tím, že jsem neměla doma ocet normální, tak jsem tam nalila rýžový, co mám do sushi :-))) (Popadla mě nálada experimentovat a nesneslo to odkladu :-D )
    STENNY
    STENNY --- ---
    ROTTINGGIRL: Na modřiny homeopatikum Arnica montana 9CH, dávkování používám pět granulí po hodinových intervalech... ale prý to funguje i s menšími dávkami.
    Nebo lihový výluh arniky a kostivalu, potírat to tím.
    Nejlíp obojí :)
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    VDFLAT: jak trochu pročítám diskuzi nazpátek tak koukám, že sádlo je takovej malej zázrak :) ...jako vegetarián jsem asi odsouzena k modlitbám :))
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    ROTTINGGIRL: Otoky celkem slušně splasknou, když je několikrát denně namažeš sádlem. Sice to smrdí, ale funguje.
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    drahé báby. Netuší někdo z vás, co s otoky? (-obličeje = práce pana zubaře) a jak urychlit hojení modřin? ...vypadám jak po nějaké ošklivé nehodě a konvenční léčiva moc nepomáhaj.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    JUASINHA: Ne, a pokud by byly nějaké čichové zbytky (já je necítím) zmizely by u sušení (asi stejně, jako když umeješ okna prostředkem s alkoholem, pak nevoní po něm, že).

    Pokud stojíš o vůni prádla, přidej dvě kapky levandulového éterického oleje (nebo jiného) :-)
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    SARRI: Ten jsem používala do doby, než jsem poprvý zkusila čaj. Výsledek s ním byl totiž mnohem rychlejší, červená kůže šla do hněda, neloupala se, a navíc neni člověk tak zapatlanej...:)
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    SANTAL: a fakt to prádlo není cítit?nedovedu si představit, že naleju ocet do nálevky místo aviváže a vytáhnu prádlo bez pachu. od mala nesnáším pach octu právě díky všem různým obkladům:-)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    FIONOR: V asijskym bistru. ;-)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    jak se shání psí sádlo?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    KLERENC: Což mi připomíná, že se dá lázeň z černého čaje, připravená z cca 5 pytlíků, využít na hodně unavená a bolavá chodidla, která se v ní mají máčet. Údajně snad nějak zatahuje póry a vůbec celkově zklidňuje..
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Žel, tohle bych nezvládla. Někdo má fobii z myší, já z chemie .-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    SANTAL: atopicky exem je zradny, jak uz se tady zminovali, ruznym lidem se to chova ruzne. jedne me zname na to delam propolisovou mast - do mlekoveho hrnce se da trocha (50gr) propolisu, prida se pul litru dobreho, ale ne zase nejakeho suprdobreho olivoveho oleje, pul hodiny vari, pak pridam od oka vceli vosk (aby to po vychladnuti melo mastovou konzistenci), preliju pres sitko do kelimku, necham vychladnout. zene, ktera ma atopak taky, zase delam mast asi s 8 ingrediencema prevazne rostlinneho charakteru, jako mastovy zaklad bud lekarska vazelina nebo smes s kokosovym olejem. jestli chces, muzu ti dodat recept. ale neni to uplne trivialni vyroba, i kdyz bys ty rostliny delala jen jako tinktury (extrakty v lihu) a ne jako spagyricke esence (alchymicka cesta).
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SANCHA: To patrně blbost je. Tedy, že to působí přímo na průdušky. Samozřejmě, jen takhle bych to vysvětlila dítěti - pro sebe bych si říkala, že dle všeho působí na imunitní systém (tedy jeho povzbuzení - ono se taky dává často nahřáté, že, tam je to taky proto).

    (Tohle je jen moje úvaha na základě mých znalostí fungování těla :-) )
    LIBUSHKA
    LIBUSHKA --- ---
    SANCHA: zaplej :D dobre ty ;)
    SARRI
    SARRI --- ---
    KLERENC: na kuzi spalenou od slunce pouzivam bilej jogurt
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    SARRI:obklady ze silnýho černýho čaje jsou mimochodem neuvěřitelně učinná věc i na kůži spálenou od slunce.
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Na obleceni co smrdi kourem pomaha kdyz se po navratu z hospody rozlozi pres noc na radiator (zaplej).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam