• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: my mame ted chlupace z utulku, co ma 17kg a ten v posteli nevydrzi, natoz pod dekou ale muj pristi pes bude urcite zase jezevcik..


    nemate nekdo dobrou babskou radu na koutky? Jakmile se trosku ochladi tak se mi hned delaj :-/
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: tak vcera jsem ho ocenila - praskl hlavni kotel v baraku,takze bez topeni a horke vody - v byte pod 10 stupnu,takze horka slivovice,pes pekne sup pod deku a do rana jsme prezili:)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: ehm, copak je ten "ruský konec"? Dle mého totiž mluvíme o jiné republice ;-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    KUATO: nemuzes totiz brat jako dostatecny vzorek ten smejd, co se bezne prodava v lekarnach. babina si to jednou koupila a notne jsem se podivil, jaky srac se da prodavat za 110kc v male lahvicce.
    KUATO
    KUATO --- ---
    SANTAL: hm, pripoustim, ze muze byt silnejsi, ve smyslu, ze muze mit treba vic eterickych oleju, ale nemyslim si, ze ten rozdil bude zasadni, protoze trezalka neni nijak teplomilna (na rozdil treba od levandule, kterou bys u nas srovnatelnou s tema jiznima nevypestovala). domnivam se, ze kdyz trezalku dobre nasbiras (ve spravne fazi rustu a pred uplnkem) a dobre ten macerat udelas (ve kvalitnim oleji, dostatecne dlouho a v teple), tak tam nemuze byt velky rozdil. ale.. hehe kdybych nebyl z druheho (ruskeho) konce republiky, tak bych Te nekam pozval na caj, vzal bych vzorek sveho preparatu a na tu Tvoji bych se koukl a porovnal. bez ohledu na to, jak by to porovnani dopadlo, by to pro me bylo poucne ;o)
    RIMAN0
    RIMAN0 --- ---
    SPIKY01: masáž, hale hlavně k sobě v té jizvě, né od sebe ;)
    KRKA
    KRKA --- ---
    PEPSSI: zajimavy ze sestrenka ji mela za 4 mesice uplne bilou a tenkou a neni videt..

    mela sem i jizvu po operaci, ktera i za 2 roky byla jako mesic po operaci.. proto se na to ted radsi ptam, aby nedopadla podobne
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ACIDQA: ále jo, jen je musí míchat pekárna, ne vzteklé ruce ;-)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Tak jsem si to zjišťovala - je to třezalka. Ta z Hvaru - a pouze ta, z toho slunce věřím že jiná liga než ta zdejší ;-)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    já mám taky jednu babskou radu:

    Nikdy nepečte buchty, když máte špatnou náladu. Nevykynou!

    ,)
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    nikdy se mi to nepodařilo...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    KRKA: prosím tě uklidni se, za 4 měsíce se ti ta jizva ještě ani pořádně nevstřebala /nezahojila/ a ty chceš aby byla světlá. Vidět bude MINIMÁLNĚ půl roku at s tím děláš co chceš, protože ta jizva pořád pracuje. Počítej, že rok o ní budeš vědět a uplně světlá už nebude nikdy (možná tím laserem)...
    Bud ráda, že jí máš takovou jakou máš..před pár lety bys jí měla napříč přes celý břicho
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    Nevíte, jestli se dá nějak roztáhnout vlněnej svetr, kterej se srazil v pračce?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Nalít do petflašky horkou (ne vřící, pak se petka zkroutí :-) ) vodu, petku zabalit do utěrky (plenky, tkaniny), aby nepálila a byla příjemná na dotek a dát si do postele - prostě improvizovaný termofor. Klidně si dám dva - jeden k nohám a jeden k ledvinám.
    Při menstruačních bolestech k břichu.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: kdyz jsme meli jeste naseho dlouhosrstyho, tak to byli opravdu ty nejlepsi kamna pod deku! Az jsem ho nekdy musela i vystrnadit pryc z postele jak mi bylo vedro!
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SARAJ: k jezevčíkovi eště zázvorovej čaj s medem a citronem
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    TAPINA: jo,taky osvedcene,ale nesmi se to priznat:)preci jen kombo
    ALDEMIK: pes v posteli je u mne doma porad - nejlepsi kaminka na zada:)tlapy se utrou a nazdar -mam teda kratkosrsteho jezevcika,mno:)


    SVETLUSKA222: zeptam se domaciho,jestli bych si nemohla v pokoji vyzdit krb:)
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Moje babička dělá festovní konopnou mast pro svoji sousedku, co ma atopák. Dělá ji z palic. Jako masťový základ používá synderman, přidává do toho vodu (polovinu objemu masti), konopí co se do toho vejde. Dělá to v troubě při 80 stupních, nechává to tam půl hodiny až hodinu, pak nechá odstát, druhý den totéž. Pak to přecedí. Výsledná barva je tmavě zelená. Někdy dává ještě jednu dávku, aby to bylo silnější. V případě přílišného vypaření přidá vodu, synderman ji docela dobře absorbuje. Akorát teda kdyby se to mělo někde kupovat, člověk se nedoplatí, babička samozřejmě konopí pěstuje na zahrádce...

    Sousedce to zabírá výborně, jako první a jediná věc. Asi dvěma dalším lidem také, jednomu ne - je to prostě individuální...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    SARAJ: Používáme trik pes v posteli - má povoleno přijít, zahřát a zase odejít. V blátivých podzimních dnech to ale moc nejde...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Ale slivovice je slivovice :) Stejně nejlepší je ale oheň doma v krbu!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SARAJ: Nejdřív horkou vanu a pak zalézt do postele :o) Suché teplo nezahřeje blbě prokrvené nohy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam