• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    NIKK
    NIKK --- ---
    ONITSUKATIGER: Tak leda tu hodně osolwnou vodu, jak už bylo napsáno...nebo napustit vanu a nakapat tam Tetesept (např. http://www.lekarna.cz/tetesept-koupel-olejova-proti-nachlazeni-125ml/). To mi taky docela pomáhá...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    NIKK: Vincentka? ne na me...na me vubec nepusobi..ani klasika a ani ve sprayi...
    NIKK
    NIKK --- ---
    KLERENC: Místo toho džbánečku je dobrá injekční stříkačka. Praktikovala jsem to v lázních a docela to pomohlo. Jinak proplachovat Vincentkou. Je to sice fakt hnus, ale zabírá...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Ja ji prave mam takhle uz celej rok...zde moje Odysea:

    - obvodak dal ATB, dva tydny jsem byla doma, na chvilku byl klid ale pak zase
    - obvodak me poslal na ORL
    - Na ORL mi rekli, ze je vse oka, ze musim na alergologii
    - na alergologii mi rekli, ze mam velmi silnou alergii na prach, lipy a brizy...vyzkouseno X milion antialergennich sprayu, ktery u me vsechny okamzite vyvolali tuhle nezadouci reakci:
    Never Ending Sneezing Bear - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=4GTfq2m-SnY


    - na alergologii mi tedy rekli, ze tohle uz je jen pripad pro ORL
    - zpet na ORL mi doktor rekl, ze nic nevidi, ze ok, mam malinko podrazdenou sliznici ale ze jinak nic nevidi a poslal me na CT, na ktery jdu 2.1.2012

    Vsadim se, ze za ten rok sli akcie papiren a vyrobcu papirovych kapesnicku rapidne nahoru, pac ja mam spotrebu tak krabici(150 kapesniku) na tyden...
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ONITSUKATIGER: tak ja mam odzkouseno: nosni sprcha - ale musi to byt morska sul - to pomaha, ale spis podle me ze zacatku rymy... v prubehu jsem si kapala do nosu citronovou stavu (nebo stavu dala na usni tycinku - nebo nosni - "uchostourka" :) a potirala to). Ale co se mi osvedcilo jsou kapky Sinupret - jsou na prirodni bazi a uvolnuji zahleneni.... pro me zazrak - za tri dny byla ryma v tahu.. kazdopadne jestli mas tu rymu uz dlouho, muzes taky skoncit na antibiotikach :(
    ANEKKE
    ANEKKE --- ---
    ONITSUKATIGER: jako toto KLERENC by mohl fungovat i pripravek Quixx
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    TAPINA:
    drsnější, leč vyskoušená a velmi učinná terapie na rýmu - vzít stroužek česneku, rozříznout, zabalit jen DO JEDNÉ vrstvy gázy a vrazit do nosní dírky:-) opravdu účinkuje:-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    TAPINA: dělá... babička je měla a já jeden sháněla z nostalgie... a on funguje :) totiž, lonskou zimu fungoval, letos ještě nebyl potřeba. ale asi zkusím zas koupit
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já se nemůžu zbavit dojmu, že na rýmu pomáhá počkat, až to přejde. Všechny ty nosní spreje jenom dráždí sliznici a prodlužujou utrpení. Prodávaly se kdysi mentolové inhalátory (takové tyčinky s dírou na konci), které ulevily v tom nejucpanějším období, nevím, jestli se to ještě dělá.
    MARTIC
    MARTIC --- ---
    ONITSUKATIGER: me funguje naparovani nad matou, 2x denne po dva dny a mas krasne protahly dutiny, sice ryma pak jeste nakej ten den dozniva, ale nemas takovej ten "ucpanej huhlavej pocit" .)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: jasne a pri zanetu stredniho ucha si do ouska nacpi kocicky:)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Křen zaručene pomůže, stačí jako příloha k párku:) Mě také pomohl.
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    ONITSUKATIGER: moje v dětství hodně neoblíbená, leč oopravdu účinná metoda je tzv. nosní sprcha (nebo tak tomu aspoň vždycky řikala máma)
    V předklonu nad umyvadlem si leješ silně osolenou vodu do jedný nosní dirky s nakloněnou hlavou tak, aby vytékala tou druhou. Zpočátku to samozřejmě tim úplně ucpanym nosem neproteče, tak to musíš opakovat (aspoň tak 1,5 - 2 dcl). Ideálně se to dělá takovym tim karlovarskym džbánečkem...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: LOL, uz jsem tak zblbla, ze jsem si rekla "zazvor?? jako ze si ho mam nacpat do nosu?" :-D ale asi spsi myslis zazvorovej caj nebo tak...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: zazvor,kren a jeden ex si prolejval nos trezalkovym olejem
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    pomoooc! potrebuju poradit s rymou..nebo spis s ucpanym nosem...uz me neba porad kupovat novy a novy spraye do nosu ktery jsou na nic...vyzkouseno - Sterimar, Nasivin, Muconasal Plus, Avamys, Vincentka nosni spray, Sanorin atd tad..jedinej, kterej mi pomuze okamzite od ucpanyho nosu je Olynth ale ten se nesmi pouzivat dyl nez tyden-dva...inhalovat nad horkou vodou...no, budete se smat ale jsem fakt hroznej klaustrofobik a kdyz se zakreju tim rucnikem, tak mi to je neprijmeny proste :-/ nemate nekdo nejakej lepsi domaci tip?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Mám kožené náramky a jak je pořád nosím, i do bazénu, tak ta kůže začíná zapáchat. Mýdlo jelen nepomáhá. Tak je holt mám vyhodit a koupit nové?? Nevíte jak na ten zápach??? :((
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    WERUMI: noviny již nefungují, experimentálně potvrzeno, chtělo to starou čerň
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    WERUMI: A aby Vám moli nelezli třeba do mouky, dejte do ní trochu bobkových listů...nesnáší jejich vůni. To mám i ozkoušený...:)
    WERUMI
    WERUMI --- ---
    .. moli nesnášejí pach tiskařské černi. Proto pokud se jich chcete zbavit nebo se jim preventivně bránit, stačí, když na dno šatníku nebo regálu poskládáte noviny.

    Houby do mléka - zkuste předtím, než je použijete k vaření, namočit do mléka. Měly by tam zůstat několik hodin. Pak budou mít stejnou chuť, jako kdybyste je čerstvé právě přinesli domů.

    Bílé ponožky - stačí nasypat několik lžic boraxu (tetraboritan sodný - k dostání v drogerii nebo zahradn. potřebách) do teplé vody, ponožky odmočit a normálně vyprat.


    Nic z toho nemám ozkoušené, ale dnes jsem četla v nějaké příloze MF Dnes ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam