• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KEBAB: můj všelék - perkarbonát sodný.
    KRKA
    KRKA --- ---
    KEBAB: moc babska rada to neni, ale me na vsechny, zatim opravdu na vsechny skvrny pomohlo toto
    SA8™ Předpírací sprej | Amway
    http://www.amway.cz/product/110402,sa8-prewash-spray
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    KEBAB: Napadají mě jen takové ty malé lahvičky s odstraňovačema skvrn, každá ta lahvička je specializovaná na jiný druh těch skvrn (ovoce, žvejkačky apod), myslim, že tam na borůvky a podobný "držáky" určitě taky nějaká je. Prodávaj to normálně v drogeriích, naposledy jsem to viděla v DMku. A samozřejmě hned po ušpinění se borůvkama tu skvrnu co nejrychleji a co nejdůkladněji podrhnout vodou a mejdlem, jinak to pak drží jak čert si myslim, a na to nepomůže snad ani ten odstraňovač. (anebo vanish :D)
    KEBAB
    KEBAB --- ---
    Osvědčené tipy jak vyprat fleky od borůvek?
    SARRI
    SARRI --- ---
    SANCHA: kup si biool a nebo si ho muzes i jen vyrobit doma.. postrik z vody a rosltinnyho oleje.. ten biool ma 55% repkoveho oleje a v zasade funguje tak, ze msicim ucpe dychaci ustroji a oni pojdou.. staci strikat treba 2x tydne a do 14 dnu mas klid kdyz uz jich tam teda nemas faaakt hodne .. zadna ochranna lhuta, muzes bylinky pouzivat jak se ti zamane
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Mate nekdo radu jak na msice? Napadly mi bylinky ktere mam v truhliku na balkone, chemku pouzivat nechci.
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    ONITSUKATIGER:
    SANTAL:díky! škytám co chvílu a někdy už nepomáhá vůbec nic, ale toto zkusím.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SANTAL: jo, to mam 100% odzkouseno a funguje to velmi dobre a da se to zvladnout i bez pomoci...vemu si PETku do jedny ruky, privedu ji k ustum, zaklonim hlavu, druhou ruku dam do "hajlujiciho" modu a hooodne se napiju...funguje to...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ONITSUKATIGER: Na škytání mám naprosto skvělou metodu od ... pratchýně :-)

    Akorát potřebujete pomoc někoho: Vemte sklenici obyč vody (z vodovodu). Postižený se postaví, ruce natáhne vzhůru (pořádně, co to jde). A Vy mu přiložíte sklenici k puse, aby pil malýma douškama (jako když dáváte pít malému dítěti .-)
    Zabírá 100%, i na malé děti (na které radu s včerejší večeří nevyzkoušíte), i na velké... a rychle.
    Vyzkoušejte.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Zajimava babska rada od kolegy...

    Kolegyne skytala a uz ji to strasne otravovalo a kolega na ni " Ty skytas? A co si mela prdevcirem k veceri?" nejdriv zachvat smichu ale pak kdyz kolegyne premyslela a zaobiralase tim, co mela predevcirem k veceri, tak to chvilku trvalo a anjednou povida "hele, a uz neskytam"...strange ale fungovalo to!
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    RUDIEE: Napadá mě vetešnictví, blešáky, nebo internet...
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    RUDIEE: No my ho máme doma co si pamatuju... Takže ani nemám představu, kolik dnes stojí. Ale napadá mě, že v nejhorším se do tý boty dá narvat cokoliv pevnýho, co by v ní drželo... Ale zas nechápu, co na tom kopytu může stát litr teda :/
    RUDIEE
    RUDIEE --- ---
    NIKKITA: a nepamatuješ si, odkud to kopyto máš? když jsem se naposled ptala v obuvnictví, jestli prodávají "roztahovák" na boty, tak mi řekli, že stojí min. tisícovku :/
    KRKA
    KRKA --- ---
    NIKKITA: super, diky :)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    KRKA: Jo, je to to ve tvaru vnitrku boty, ale existuje víc druhů, to, co máme doma my, je kopyto dřevěný, má dvě části, a ty se šroubováním tou tyčí, co z toho čouhá, dají od sebe oddalovat a zase přibližovat, a tím se bota roztahuje v přední části do šířky především. Taky jsem viděla plastový kopyto, co má tu "tyč" z pružnýho plastu a tím se zase roztahuje bota do dýlky... já bejt tebou tak se poradim v krámě s obuví, tam by měli vědět, a myslim, že kombinace spreje a kopyta by mohla problém vyřešit.
    MASOO
    MASOO --- ---
    BLOODRAT: citron/ka
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    BLOODRAT: Sůl - použít jako prášek na nádobí. Jde to samo :-)
    KALE_VAN_THEER
    KALE_VAN_THEER --- ---
    Dost záleží na kvalitě vody.. v tvrdé se ten čaj jakoby sráží a tvoří na hladině povlak, který pak zůstává na těch stěnách. Ale dá se to včas dostat dolů normálně drsnou houbičkou..
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    MEANKITTY11: Já v myčce, taky žádný povlak. Rodiče myčku nemaj, povlaky jo. Podle mě tam prostě nechávaj stát černý čaj - a pak to dostatečně nevemou.
    My upřednostňujeme kafe a ovocný čaj, vše se vypije takřka ihned, a žádný problém...
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ONITSUKATIGER: V ruce, myčku ani nemám.
    KRKA
    KRKA --- ---
    NIKKITA: nee pryc nemuzou, sou hrozne krasny :-)) kazdopadne diky za tip, ze se prodava "roztahovac obuvi" to sem v zivote neslysela .. :) a kopyto mas na mysli takovyho na roztahovani bot ze? Jinak taky nechapu proc me tlacej ve predu a vzadu, ale u palce mam rezervu, sou proste takovy hrozne pevny
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ja mam jedny, co kdyz si do nich vemu leskly puncochy tak je ztracim a kdyz neleskly tak drou :))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam