• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    VERUNA: Tak jestli je to plíseň (jestli to bylo na vlhkym místě tak dozajista ano), tak se toho podle mě zbavit nedá, leda možná savem, ale to zas zničíš to oblečení...
    VERUNA
    VERUNA --- ---
    NIKKITA: to oblečení je staré a bylo dlouho kdoví kde, pravděpodobně v nějakém vlhčím prostoru, je to taková ta stará usazená zatuchlina, potřebuju se toho zbavit :/
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    VERUNA: A čím je způsobená ona zatuchlost? Tím, že bylo oblečení dlouho ve skříni? Nebo zůstalo dlouho v pračce?
    VERUNA
    VERUNA --- ---
    vážení, potřebovala bych nějakou superbabskou radu, protože jsem v koncích....

    potřebuji se zbavit zatuchlého smradu z oblečení. Oblečení jsem několikrát prala, to nepomáhá, prala jsem ho i v dezinfekci sanytol a pak na něčí radu nechala ponořené v silném octovém roztoku, pak jsem to zkoušela znovu vyprat a pak ještě jednou prát v octu. Sice ten smrad je o něco menší, ale pořád je to cítit! :(
    Máte někdo nějaký nápad nebo zkušenost co s tím???
    Díky
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TAPINA: co chceš, bylo před obědem, dlouho po snídani , hladina cukru v krvi nízká, schopnost používat mateřský jazyk velmi snížena ;)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MOIRAIN: Teda teď jsem se na těch prvních třech slovech na docela dlouho zasekla, než jsem pobrala smysl věty. Přivlastňovací přídavná jména mají smysl :o)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KKKAROLINKA: tašky rodina matky bez úrazu provozovala tak 30 nebo víc let, chce si to nechat pravidelně zrevidovat sporák technikem
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LIPID: teplé mléko, ve kterém rozpustíš čajovou lžičku másla a lžičku medu.
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    LIPID: pyridoxin
    LIPID
    LIPID --- ---
    diky vsem za rady..zkusim vincentka pastilky, protoze kloktat vincentku je nejspis pro silnejsi natury nez jsem ja : )
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    LIPID: mamce se hodne osvedcily Vincentka pastilky
    SLAPPY
    SLAPPY --- ---
    LIPID: cumlat hřebíček
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    LIPID: homeovox nebo pantenol... trpim na ztratu hlasu a zanety hlasivek a tohle mi fakt pomaha...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LIPID: vincentka?
    LIPID
    LIPID --- ---
    zdravim...neznate nekdo neco osvedceneho na hlasivky ? Diky.
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    GENTIANA: Ok díky za info, tašky a cihly tedy vařazuju z možností a zkusím ten plech. Na vyhození a koupi nové trouby bohužel teď vážně nemám finance.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KKKAROLINKA: Vyhodit. Kromě toho, že náš exemplář, blahé paměti, otec inžinýr vylepšil několika šamotovými cihlami, aby se v tom dalo jakž takž péct, tak občas došlo k ohnivé kouli, extrémnímu kadeřnickému zákroku a spálenině druhého stupně. Po jistém zážitku, který zahrnoval jakási analgetika ve spreji, ukradená spřízněným lékařem z chirurgie, rekonstrukční kadeřnický zákrok a škrabání černého čehosi ze stropu, byla největším a dosti agresivně prosazovaným přáním mé matky plně elektrifikovaná domácnost.
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    NIKKITA: No tak zhasínat mi zatím nezačla naštěstí jinak by už asi bylo po mě v tý mojí malý špeluňce. Tak snad bude fungovat ten plech na spodu. S fimem jsem měla jednou taky hrůzostrašnou zkušenost kdy se na mě ze starého bytu vyhrnul z kuchyně černej naprosto chemickej dým a fimo bylo skoro na popel :) ale konec OT díky za rady a názory

    MARTIC: Další alternativa holt :) díky
    MARTIC
    MARTIC --- ---
    MOIRAIN: KKKAROLINKA: babicka taky mivala v troube stresni tasku, funguje to, potvrzuju :)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Takhle, tím navrchu jsem myslela na povrchu koláče, tj. i zespoda. Proto to bylo vždycky překvápko :) A stejná sranda byla, když jsem chtěla něco upéct z fima - dlouho nic a pak se to během pěti minut úplně rozteklo. Já nevim čim to je. A to ještě ke konci co jsme jí měli sama zhasínala, takže někdy jsme po hodině zjistili, že buchta je tak, jak jsme jí tam šoupli. S Morou je prostě legrace :)
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    ROUMEN: Super to vyzkouším to zní i docela věrohodně :) děkuju
    ONITSUKATIGER: Právě, že se to připéká jak v silikonu, plechu, skle tak keramice. Je to uplně jedno, vždycky je to zespodu černé :/
    MOIRAIN: Právě i nádobu s vodou jsem zkoušela a černé to bylo stejně... tašky ani cihly tu asi nikde neseženu, ale pokud nevyjde ten plech, tak je začnu asi shánět, díky :)
    NIKKITA: No kdyby to bylo zeshora, to bych tak nějak vychytala kdy to vyndat, jenže zespodu to prostě není vidět dokud to nevyklopím takže je to trochu oříšek, ale děkuju za radu, na novou zatím nemám finance :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam