• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    PONOZKINA: Ta genciánka, ale bacha, někdy to dělá fakt roztodivný odstíny... záleží, jak se ti ta žlutá přihodila.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PONOZKINA: modrej sampon od welly
    PONOZKINA
    PONOZKINA --- ---
    Nemáte někdo nějakou babskou radu na stáhnutí žlutý z vlasů? :)
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    RIMAN0: kámoš to nechával odstát s autočističem Milit, ale babská rada to moc neni
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    RIMAN0: zkusil bych lékařský benzin, ale nevím...nebo éther:-)
    RIMAN0
    RIMAN0 --- ---
    Zdravím, nemáte někdo nějaký recept či víte, jak se dá vyčistit sklo od kouře, když se tam nedostanete štětečkem? Mam tvarovanou skleněnou dýmku a nedostanu se všude kvůli konstrukci, jedině nějaká tekutina... Někdo nějaké nápady? : )
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Schopnost čaje odstraňovat zápach lze využít i v domácnosti. Mistička s několika použitými čajovými sáčky umístěná v chladničce absorbuje během pár dní nepříjemné pachy podobně jako to umí jedlá soda. Podobně můžeme spařenými, ale již suchými čajovými lístky „lapat“ zápach v bedničkách pro domácí mazlíčky. Stačí jimi kočkolit jednoduše posypat.

    Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/tucet-napadu-jak-vyuzit-pouzity-cajovy-sacek
    FINSON
    FINSON --- ---
    KOCKUT23: To je síla. Nevím bohužel, jestli je i jiný recept, než omlátit omítku a nahodit novou. Já měl kliku, v zahuleném kumbále bylo 5 vrstev barvy, když jsem je všechny sundal a dal dvě nové, smrad zmizel. Jinak jsem se už na tu omítku chystal.
    KOCKUT23
    KOCKUT23 --- ---
    FINSON:
    SANTAL: omítka oškrábána a podlaha byla jen beton, teď dáváme koberce. Ale stále se ten smrad drží, sice ne tolik, ale jako bývalá kuřačka to dost cítím!
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    no tak sem někde četla že pomáhá prášek do pečiva nebo citronová šťáva a nebo namočit do arielu na bílé prádlo. Pro jistotu jsem to namočila do všeho najednou :D Povedlo se...možná to ale bylo tím, že obarvené prádlo nebylo bílé ale žluté, nevím jestli by to fungovalo na bílé...
    VERUNA
    VERUNA --- ---
    babskou nemám, pokud někdo jo, určitě napište, ale iberia odbarvovač funguje celkem spolehlivě
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    Ahoj prosím Vás nemáte nějaku babskou radu na obarvené prádlo? (podcenila jsem třídění)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KOCKUT23: Já šla do bytu po 40 letech kouření, ale měnila se myslím i omítka (stěrka) a určitě podlaha... stopa smradu nezůstala.
    FINSON
    FINSON --- ---
    KOCKUT23: Oškrábali jste původní barvu, než jste to vymalovali?
    KOCKUT23
    KOCKUT23 --- ---
    Poraďte prosím jak se zbavit smradu v pokojích které jsou načichlé čtyřicetiletým kouřením cigaret? Vymalováno už je...nic původního nezůstalo, koberce, záclony vše zlikvidováno a smrad se stále drží! :(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Jestli tu někdy někdo sháněl kopyta na roztahování bot (mám dojem že to bylo tady), tak mám pár dřevěných nových na prodej, vel. 38/39.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    LINKOS: No jestli to může bejt chemka tak Savo Rapid. Podle mě je míň drastický než krtek. Ale jestli je to ten typ trubek,co se do toho může lejt maximálně jar, tak to vypadá na mechanický vyčištění. A proti smradu ocet.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    A nevíte čím by se daly vyčistit odpadní trubky od dřezu? Mimo krtka
    SARRI
    SARRI --- ---
    VERUNA: a zkousela si ho dat na nejakou dobu na topeni?? ja to delam se zkaourenym oblecenim a je to ucinejsi nez vetrani ..
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    NIKKITA: zkusil bych chloramin, ten snad tolik "nežere" a efekt by mohl též splnit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam