• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: jak říká TAPINA: půjde to, když jdou mandle potažmo rajčata tímto způsobem zbavit slupky půjdou i vlašské ořechy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: To jo, to by mohlo fungovat stejně jako s mandlema. Ale nezkoušela jsem, nikdy ořechy ze šlupiček neloupu.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TAPINA: Pak jdou zase hůř z těch šlupiček přímo na jádru. Kamarádka říká, že když je spařím, tak jdou oloupat do bíla i starší ořechy, ale ještě jsem to nezkoušela.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: A počkat, až budou dost zralý, pak jdou samy.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: v rukavicích
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    chjo. A tedy rada, jak loupat ořechy?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    ničím :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: Asi ničím. Trochu by mohla pomoci kyselina citronová.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    prosím vás, čím smeju z rukou hnědý z loupání vlašskejch ořechů?
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    dneska sem narazila na tohle:
    Úklidová firma Praha, Čištění, Úklid, Tipy a triky
    http://www.adherakles.cz/tipy-a-triky
    BRT
    BRT --- ---
    Udělejte si doma a zdravě:-))
    Udělejte si doma a zdravě | Albert Smart & Delicates
    http://www.albert-sd.cz/udelejte-si-doma-a-zdrave/

    např.:
    ČISTIČ NA NEREZ

    Jedna možnost je dát do lahvičky se sprejem ocet, mít po ruce a průběžně čistit.

    Druhá je olivový olej.

    Dřez, sporák, části linky, zkrátka co je nerez očistěte jedním hadříkem nahrubo a pak druhým s olivovým olejem vyleštěte.

    Výsledky jsou překvapivě dobré, ruce vypadají taky spokojeně a žádná mastnota.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TAPINA: Měla sem úspěch s kyselinou šťavelovou. Mám ji v práci na čištění křemene od zbytků červených železitých jílů. Na triko fungovala taky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Existuje nějaký spolehlivý způsob, jak dostat rez z oblečení? Vygooglila jsem citronovou šťávu, vyzkoušela, ale něco mi říká, že to nepustí. Jedná se o džínovinu a rez z auta, takže asi docela silný kalibr :(
    ISCH
    ISCH --- ---
    MALAKK: Use google ;) A většina mejch přátel ho doma má. I když je fakt, že znám samý divnolidi.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    ISCH: No to je dezinfekce, ale většina lidí nemá doma ten cutasept, whatever it is, never heard of it.
    ISCH
    ISCH --- ---
    MALAKK: Tak to by mělo fungovat stejně jako desinfekce - prostě to zabije bakterie, který způsobujou zápach.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    NIKKITA: Někdo tvrdil, že pomáhá vystříkat vodkou v rozprašovači. (Když jsme u těch babských rad.) Já sama to zatím nezkoušela.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    BRUSINKA: Zkusila bych alkohol, dobré rozpouštědlo.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Taky mám dotaz - dostala jsem starý flakónek na parfém, celý ze stříbra, ale dost smrdí od takových starých těžkých vůní. Tušíte někdo, jak to zbavit toho odéru, abych to mohla používat na svojí voňavku a neomdlívala při každym otevření?:) Díky za rady!
    RCROW
    RCROW --- ---
    Nevíte někdo, jak nějak efektivně čistit výtahovou šachtu, je celá z nerez plechu. Aby se nedělaly čmouhy.Děkuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam