• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DESTINYXCoaching, koučink
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Zdá se, že Kalina si zaplatil mediální masáž a leze na nás ze všech stran. Nikdy jsem ten jeho systém nezkoumal hlouběji, ale tak nějak mám ze školy vžito, že od dob starého Řecka se poli humanitních věd moc nového nevymyslelo a tak by mne zajímalo, jestli zná někdo ty jeho emoční rovnice natolik, že by šlo identifikovat na základě které zahraniční literatury je Kalina "vymyslel" :-)
  A jak psala Monika na Koučovně, slovo "kouč" už si na vizitku raději nedám :-(
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Dovolím si promo na zajímavý seminář, info u mne nebo viz kontakty:

  Zveme Vás na workshop s Riou Verlinden
  1. a 2. října 2013 v Praze
  YOUR NEXT STEP

  Intuitivní mysl je váš posvátný dar a racionální mysl její věrný sluha.
  Vytvořili jsme společnost, která uctívá sluhy a zapomněla na posvátné dary.
  Albert Einstein

  Každý člověk hledá způsob, jak může svým životem a prací přispět většímu systému, tak aby našel hlubší propojení a účel svého života. Při workshopu budete mít příležitost prozkoumat, “kam vás duše volá” – v životě a v práci. Jaký význam pro Vás mají peníze a v čem vidíte smysluplnost své práce? Jakým směrem by se měla ubírat vaše kariéra?

  Zaměříme se na otázky:
   Je to, co děláte, tím, co skutečně chcete dělat?
   Jak můžete vydělávat peníze smysluplně?
   Jak práce a život mohou podporovat váš růst?
   Jak najít sílu pro úkoly a volby, které vás čekají?

  Vytvoříme bezpečné místo pro váš hluboký osobní proces. Budeme přitom pracovat s uvědoměním a energií, pomocí Gestalt přístupu a systemické práce, konstelací a praktických experimentů. To vám pomůže prohloubit uvědomění, jaké následující kroky potřebujete udělat a jakou podporu na své budoucí cestě potřebujete.

  Co můžete získat?
   Spojení s vaším vnitřním hlasem a tím, k čemu vás volá
   Spolupráci srdce a hlavy
   Hlubší uvědomění, kdo skutečně jste a jaké konkrétní kroky můžete udělat

  Cena: do 31.8. 4 500 Kč, poté 5 500 Kč
  Přihlásit se můžete na mail lsdvorak@volny.cz nebo na mail info@gestaltessence.cz.
  Nižší cena pro Vás bude platit, když pošlete zálohu 2 000 Kč na účet Gestalt Essence 3663778001/5500 do 31.8. Při odhlášení do 10.9. vám bude vrácena polovina zálohy. Po tomto datu je záloha nevratná.
  Počet míst je omezen, proto si rezervujte místo co nejdříve.

  "Při rozhodování je třeba se nejprve obrátit dovnitř a udělat výběr, který je v souladu s vaším já i s vaším okolím, a najít pevnou půdu pod nohama pro svá rozhodnutí. To vám dodá sílu k práci na změně. Při naslouchání své intuitivní mysli vám bude jasnější, jaké kroky máte udělat."
  KINEMAK
  KINEMAK --- ---
  Kalina a spol. ... je podle mne spíše motivátor :-) ... to co dělá Gaia je prostě trénink ...
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  FRONEMA: Za dobu diskuze byla Gaia zmíněna 3x, než jsi se rozhořčila. Jako žádnou velkou pomluvu to vskutku nevidím.
  Gaiu taky znám, ještě z doby pár let předtím, než "koučovat" začala. Kurzem u Atkinson sic prošla, ale co se akreditace týče, nedošlo to ještě ani k ACC či čemukoliv dalšímu, sic na sobě dál pracuje a vzdělává se (to je chvályhodné). Svědčí to o tom, že její práce je všechno jiné jen ne koučink, jinak by dávno mohla být PCC.
  Nehodnotím její práci jako poradce sexuálního života, na to má zřejmě dobrou kvalifikaci a když se její nabídka potká s poptávkou na trhu, je vše v pořádku. Jen tomu neříkejme koučink.

  Na jejich stránkách jsem nabídku běžného life-koučinku nenašel.


  BOXY: Dám na nástěnku. Díky za tip! A určitě se pak poděl s dojmy. Dost hodin práce, což je dobře. Výcvik je primárně zaměřen na praxi v pomáhajících profesích a sociálních službách, a jde víc o supervizi než koučování. Jak jsem ale pochopil, způsob jakým je někdy supervize v neziskovkách dělána nese výrazné rysy koučování.
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  FRONEMA: Co je to za argument ? :))))
  Ja ji jeste nikdy koucovat nevidel ani neslysel, vzdy se totiz jednalo o poradenstvi nebo mentoring vydavany za koucink.
  Kdyz te nezajimaji odpovedi na tve otazky nebo je nedokazes unest, proc se ptas?
  BOXY
  BOXY --- ---
  Trošku mimo aktuální argumentační debatu - Máte někdo zkušenosti s Výcvikem supervizorů a koučů u HERMÉSu? Mohlo by se hodit na nástěnku + příští týden jedu na první setkání, tak pak se můžu podělit o dojmy. Není to sice akreditované u ICF, ale splňuje to požadavky ANSE a cena lehce přes 44tis za 500h výcvik mi přijde sympatická.
  FRONEMA
  FRONEMA --- ---
  PODFUCK: vzhledem k tomu ze ji znam, si spis myslim svoje o lidech, kteri misto toho aby resili jak koucuji sami, resi jak spatne koucuje nekdo jinej....
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  FRONEMA: Protoze to co vydava za koucink neni koucink? ;)
  Ale jinak marketingove Gaia, Kalina a spol. vyborny, to musim uznat. Skoda jen, ze je to zalozeny na jedny velky lzi.
  FRONEMA
  FRONEMA --- ---
  fakt nechapu proc si tu furt mate potrebu brat Gaiu do ... klavesnice. ona samozrejme ma certifikaci v (normalnim) koucovani a dela i zivotni koucink..
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  DESTINYX: Máš pravdu a hned jak budu mít certifikát v ruce, dám je na stránky - jednoduše jsem ho ještě nedostal (a další jsou na cestě).

  Chtěl jsem web zapropagovat dříve, protože to trvá měsíce než si nová stránka vydobije dobrou pozici.

  (A jsem otevřený dalším otázkám, pokud je máš :) )

  Osobně bych netrval na certifikátech a titulech kouč/mentor. Minimálně pro mě nejsou důležité a z toho, co jsem na kurzu viděl, bych neřekl, že certifikát je záruka kvality.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  HAWRAN: Zajímavý příspěvek do diskuze. Díky za něj.

  Já zde neprodávám své zboží, proto necítím potřebu zde sdílet informace o své osobě jako kouče. Toto forum jsem založil pro sdílení informací, ne jako reklamní prostor ať už sebe, nebo v nepřiměřené míře kohokoliv dalšího.

  Topkoučink zde své služby nabízí a používá diskuzi jako reklamní prostor. Jako každý, kdo něco prodává, musí očekávat otázky na původ a kvalitu svého zboží.

  Ivo Toman ani Marie Michalíčková nejsou koučové, při nejlepší vůli je můžeme označit jako motivační řečníky, a v porovnání s americkou tradicí, ne jako příliš dobré motivační řečníky - ale nejsou to koučové, proto se vyhněme off topic tématu.

  Stejně tak Julie Gaia Poupětová a Aleš Kalina nejsou koučové, jsou to mentoři - říkají lidem, co mají dělat. Kouč pracuje jinak.

  Koučování je poměrně jasně definovaná profese nebo možná ještě lépe řemeslo, které je třeba se někde naučit a vykázat nějakou praxi. K tomu slouží certifikované instituce, které by měly garantovat jistou kvalitu. Bohužel se mezi kouči objevuje spousta samozvaných odborníků, kteří načetli několik knih a silným vnitřním impulzem se cítí povoláni do služby. Domnívám se, že pro kouče je kromě samotné techniky práce důležitá sebezkušenost, kterou získá jedině na výcviku. Stejně jako třeba v psychoterapii. V psychoterapii je to ostatně velmi podobně - je to profese se svými pravidly, přesto je na trhu spousta podivných individuí, kteří nabízejí své služby, ačkoliv jim k tomu chybí patřičná kvalifikace. Předpokládám, že by sis nešel vyvrtat zub k člověku, o kterém víš, že nestudoval medicínu, pouze si přečetl knihu o vrtání zubů a před tebou vyvrtal jen dva zuby svým kamarádům.

  Samozřejmě formální kvalifikace v podobě ICF či jiné certifikace neříká, jestli je kouč dobrý nebo špatný, nicméně je to jakási minimální garance vstupní kvality :-)


  TOPKOUCINK: Informace o absolvování koučovacího výcviku na Tvé osobní stránce chybí, odkazuješ v prvé řadě na knihy a videa. Pokud jsi certifikovaný výcvik kouče (Holistic coaching) prošel, nevidím důvod proč to na svých stránkách neuvádíš, je to základní kvalifikace.
  HAWRAN
  HAWRAN --- ---
  DESTINYX: kritizovat je celkem jednoduché, ale jít s kůží na trh je trošku něco jiného. Máš svoji webovku? Jak podle tebe vypadá ten opravdový reálný a správný coaching?
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  DESTINYX: Od Terezy Marie Dočkalové: Holistic coaching www.coachingworld.cz .

  Ivo Tomana mám v úmyslu smazat. Po tom, co jsem ho slyšel v pondělí naživo, nechci podporovat ty jeho kecy.

  Způsob koučování marie se mi líbí, i když bych neřekl, že to je můj vzor.

  Já si spíše beru od každého něco, co se mi líbí - Třeba od Mirka Spousty www.spoustaenergie.cz
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  A další "peklo na talíři" v oblasti koučování.. tohle nemá s koučováním nic společného http://ona.idnes.cz/kouc-ales-kalina-pri-seznameni-rozhoduje-podobnost-nebo-emocni-nastaveni-1lu-/nasi-muzi.aspx?c=A130225_154738_nasi-muzi_jup

  Idnes perlí, Julii Gaiu snad komentovat netřeba.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Zdá se, že koučování má ještě dlouhou cestu k tomu, aby se etablovalo jako důvěryhodná práce.. dokud budou v médiích pseudokoučové, je to boj s větrnými mlýny http://ona.idnes.cz/bea-benkova-muzske-chovani-nam-uspech-neprinese-f5r-/spolecnost.aspx?c=A130307_152942_spolecnost_jup

  Znáte ji někdo více? Čím je výjimečná?
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Zajimave. Mohu se zeptat, kterym certifikovanym koucovacim vycivkem jsi prosel? Jsou Toman a Michalickova hlavni "autority", od kterych se ucis?
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  Dovolím si sem dát malou reklamu na své stránky. http://www.TOPkoucink.cz první hodinu dávám zdarma bez jakýchkoli dalších závazků. Díky :)
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  DESTINYX: Osobně se nejvíce a nejlépe učím z přímého kontaktu s lidmi, tj. v rámci výuky s živými lektory a při přímé práci s lidmi. Proto je pro mě důležité se v kurzu setkat s lidmi, kteří nejen své práci rozumějí, ale umějí své dovednosti a znalosti dobře předat.

  Knihy jsou dobrým podkladem, ale když už si zaplatím kurz, chci z něj vytěžit co nejvíce, výuku si prožít se vším všudy a ne si ji jen odsedět kvůli certifikátu.
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  PODFUCK: V čem tedy konkrétně je Koučink Centrum Škodou a co konkrétně dělá z Coaching Systems BMW?
  Kvalitnější lektoři (v čem?), způsob výuky? (v čem?), podpora účastníků (jaká) atd.? Váš názor mě zajímá.