• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DESTINYXCoaching, koučink
  Vše o koučování. Výcviky v koučovaní a jejich lektoři. Literatura o koučování, ebooky. Jak koučování funguje? Kde je rozdíl mezi koučováním a terapií? Jak poznat dobrého kouče?  rozbalit záhlaví
  BOSSORKA
  BOSSORKA --- ---
  DESTINYX: a z toho gestaltu napr. co? - pro rozsireni obzoru :-)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  CONTINUITY: Tak co, vyzkouseno? :-)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  BOSSORKA: Me osobne spis nez koucovaci knihy obohacuji primo gestaltove knihy, coz je terapeuticky smer ze ktereho vychazim.
  Na linkedinu koucovny kdysi utvorili seznam literatury, viz https://docs.google.com/document/d/18TnjqbDjsDvYBaRCqmB_CCPYi__cIzjU-aFuv9FAeDQ/mobilebasic?pli=1
  treba si neco vyberes ;-)
  BOXY
  BOXY --- ---
  BOSSORKA: Asi bude notoricky známé, ale pro mě určitě Petr Parma - Umění koučovat - http://www.databazeknih.cz/knihy/umeni-koucovat-152445.
  BOSSORKA
  BOSSORKA --- ---
  Máte doporučení na nějaké knihy, které vás při vaší koučovací praxi obohatily, nebo ke kterým se vracíte pro inspiraci?
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  Ahoj, nabízím pronájem kanceláře vhodné (i pro začínající) psychology, terapeuty, kouče atp. Velmi příjemné a motivující prostředí.
  [ OFFERINGNABÍZÍM: PRONÁJEM KANCELÁŘE - nízká cena / Praha 2 ]
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  Koucujete nekdo jako dobrovolnik ve Fondu DUO, pripadne jinych obdobnych projektech?
  CARIBOO
  CARIBOO --- ---
  VALOR: Znám lidi, jak z Koučink Akademie, tak absolventy. Jednoduše řečeno, myslím, že jsou na trhu lepší, ale jak už bylo napsáno, tak je to hodně o osobní chemii. Ve mě to prostě nevyvolává důvěru a to ani jejich absolventi a ani jejich lektoři.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  CONTINUITY: Jasně, formální vzdělání není záruka kvality. Ale pokud je někdo dobrý, člověk na něj najde pozitivní reference. Znám spoustu lidí, kteří nevystudovali psychologii, ale prošli výcvikem, práci s lidmi mají v krvi a jsou dobří.

  Má teorie: paní jako alternativně laděná šamanka žije z prány a to málo co vydělá rozdá na dobročinné účely :-) Rychlým propočtem člověk zjistí, že za tu cenu si na sebe nemůže vydělat.
  CONTINUITY
  CONTINUITY --- ---
  DESTINYX: Tak s tím souhlasím, že ta cena je podezřele nízká :))
  A ok, nejsem odborník na seznamy výcviků, máš pravdu, že by to mohlo být přesnější a podrobnější.

  Ale teda, na základě zkušenosti, vím, že člověk může být dobrý terapeut, i když na to nemá "oficiální" vzdělání, a za sebou ne každým uznávané kurzy (nebo ještě nestandardnější kvalifikaci a zkušenosti)....a naopak, může být psycholog s několika tituly před a za jménem a terapeut naprt ;)
  Samozřejmě, byl to jen dojem, a můžu se totálně mýlit....v kterémžto případě vyhodím 1200, protože víc než 1x nepřijdu.
  Proč jít s takovou nabídkou na Slevomat, je mi skutečně záhadou a je to částí mé kuriozity ;)
  MYSH_B
  MYSH_B --- ---
  MYSH_B: Chtěla jsem se opravit, protože po odeslání odpovědi jsem si uvědomila, že jsme pochybovali i o jejích terapeutické kvalifikaci, ale už to rozvedl DESTINYX, tak se k tomu nebudu vracet. V každém případě se těším na osobní reference :)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  CONTINUITY: Poreferuj, fakt - zajima me to. Ten vycet studia a aktivit je opravdu nicnerikajici. Nevidim tam nic o profesni praxi a historii, jen seznam VS a nekolika kurzu. U kurzu neni jasne, jestli byl nektery petilety terapeuticky, coz je zaklad. Asi bys nesla k zubari, ktery nema radne vzdelani ale jen par vikendovych kurzu.. ;-) Ona ta cena je prilis (=podezrele) levna i na terapii. Ale treba je pani osviceny lidumil :-)
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  CONTINUITY: Kouc neni radce. Mas pravdu, kurz z tebe neudela dobreho kouce, stejne tak z tebe neudela autoskola skveleho ridice nebo terapeuticky vycvik dobreho terapeuta.

  DESTINYX: No proc by nekupoval,. hlavne ze je to ve sleve :D
  MYSH_B
  MYSH_B --- ---
  CONTINUITY: Poreferuj. O její kvalifikaci jako terapeuta zde nepadlo slovo pochybnosti, otazník tu panuje nad koučováním, protože je to technika odlišná od terapie - s jiným průběhem a výstupem.
  CONTINUITY
  CONTINUITY --- ---
  CONTINUITY: samozřejmě "zdá se", doopravdy poznat se to dá až osobně, ale přehled jejích aktivit, výcviků a studia mě oslovil. asi ji vyzkouším, a poreferuju :)
  CONTINUITY
  CONTINUITY --- ---
  MYSH_B: Na mně teda její mnohostranná kvalifikace působí důvěryhodněji, než celej "čistej" koučing. Po pravdě řečeno, nepřijde mi, že by ty koučovací kurzy samy o sobě mohly z někoho udělat kvalifikovaného rádce v osobní transformaci. Určitě je to dobrá metoda, ale aby fungovala, musí ten člověk sám o sobě už mít bohatou a mnohostrannou životní a terapeutickou zkušenost, a to tahle paní zdá se má.
  MYSH_B
  MYSH_B --- ---
  PODFUCK: Informace o vzdělání v oblasti koučinku je v podstatě nulová, ani u ostatních nabízených služeb není nic zásadního, aby to vzbuzovalo důvěru. Vypadá to na dalšího člověka, co se prohlásil koučem, protože je to aktuálně "in". A bohužel sleva více než 80% lidi spíše nalákala než odradila :(
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  PODFUCK: Zajímavé je, že to lidi kupují - dnes prodáno 38 voucherů z 50. O paní se toho nikde nedá moc dočíst, profil na linkedinu dosti vágní a spíš než kouč je paní šaman a psychoterapeut. A z toho málo co o sobě píše není ani zřejmé, jestli má pětiletý terapeutický výcvik, nebo jen pár krátkodobých kurzů.
  VALOR
  VALOR --- ---
  YAMA: Posles mi prosim info do posty?