• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  VACKYPražská Hlídka
  SABRIEL13
  SABRIEL13 --- ---
  Štáb DH je do odvolání uzavřen.
  MELRAKKI
  MELRAKKI --- ---
  Štáb otevřen
  MELRAKKI
  MELRAKKI --- ---
  Do odvolání je štáb DH Praha uzavřen, otevření odhadujeme na cca 14h.
  LORD_SHAPER
  LORD_SHAPER --- ---
  Inkvizitoři přepadeni! Čtěte exkluzivně v Jiné Pravdě!
  JINÁ PRAVDA
  https://jina-pravda.blogspot.com/
  CHARLEZ
  CHARLEZ --- ---
  Vážení a milí, je načase si nastavit nějaká pravidla pro štáb Noční hlídky. Štáb Noční hlídky je na adrese Svornosti 880. Zvonek je označen “Křemel Ochman”. Cca od devíti večer prosím raději místo zvonku použijte štábní telefon. Telefonní číslo je +420739783270.

  Aby všechno fungovalo i k naší spokojenosti (jsme tu noví nájemníci a chceme tu pár let zůstat), prosíme vás (hráče i CP) o přečtení a dodržování následujících pravidel a doporučení:
  1) Paní domu má vždy pravdu a to zejména, protože je to civilista bez placky. Pokud zrovna bude mít placku, bude její chování odpovídat její postavě a statusu.
  2) Štáb se nachází v prvním patře bytového domu, ve kterém nepřekvapivě bydlí i další lidé. Buďte tedy prosím ohleduplní a nehlučte na chodbě, zvlášť v pozdních večerních a nočních hodinách.
  3) Dveře štábu nejsou odhlučněné, nepotřebujeme nijak šokovat ostatní nájemníky tím co se v Hlídkách řeší. Oceníme tedy, pokud se zvládnete o něco ztišit i uvnitř.
  4) Kouřit choďte ven, prosím. Ideálně ne hned před vchod. Pokud chcete jít kouřit a zároveň herně neopustit prostory štábu, sundejte si placku a vyhněte se herním interakcím.
  5) Na štábu sice bydlíme, ale většina z nás musí chodit do práce. Pokud tedy plánujete návštěvu mimo běžné služební hodiny (cca 17-00 v týdnu, 10-02 o víkendu) neuškodí předem zatelefonovat na štábní telefon a ověřit si, jestli je na štábu někdo, kdo se vám může věnovat (nebo jestli tam vůbec někdo je).
  6) Na štábu se pije alkohol. Alkohol do vás nikdo nelije trychtýřem. Pokud nechcete pít, nepijte. Pokud vám záleží na tom, aby si vaše postava nezadala (zvažte, zda je to třeba), bokem požádejte o Řidičskou (čti: panáka nealka), ale dělejte to nenápadně, a nepokoušejte se nás řidičskou vodkou přepít (bude vám špatně).
  7) Otevírací doba:
  Pracovní dny - cca od 17:00 do Někdy pozdě
  Víkend - cca od 10:00 do Někdy ještě později
  8) Uslyšíte-li audio nahrávku pohádek, bez většího otálení, prosím, vykliďte štáb. Služba sice nikdy nekončí, ale občas je třeba pauza a pokračovat další den.
  9) Po příchodu si, prosím, pořádně umyjte ruce.
  10) Čerstvě jsme se nastěhovali, je tu spousta krabic, spousta křehkých věcí, které nejsou úplně bezpečně uloženy a spousta osobních (neherních) předmětů. Dávejte prosím pozor.
  11) Nic tu prosím neničte, máme rádi svoje věci. Stejně tak je tu porůznu uloženo nějaké množství potravin a alkoholu - nemáme problém se podělit, ale nic si prosím neberte sami.
  MELRAKKI
  MELRAKKI --- ---
  Vážení a milí, je načase si opět připomenout pravidla štábu DH.
  Štáb Denní hlídky je na adrese U Zastávky 1535/1. Zvonek bude označen DHP. Cca po deváté večer prosím raději místo zvonku použijte štábní telefon (+420703976191)
  PRAVIDLA: Aby všechno fungovalo i k naší spokojenosti (protože štáb je v bytovém domě, a nemalou spotřebu vodky je třeba taky odněkud financovat), prosíme vás (hráče i CP) o přečtení a dodržování následujících pravidel a doporučení:
  1) Štáb se nachází v osmém patře bytového domu, ve kterém nepřekvapivě bydlí i další lidé. Buďte tedy prosím ohleduplní a nehlučte na chodbě, zvlášť v pozdních večerních a nočních hodinách. Výtah, prosím, používejte z a do suterénu (-1)
  2) Dveře štábu nejsou odhlučněné, takže je párty často slyšet až ven. Oceníme tedy, pokud se zvládnete o něco ztišit i uvnitř.
  3) Kouřit choďte ven, prosím. Ideálně ne hned před vchod. Pokud chcete jít kouřit a zároveň herně neopustit prostory štábu, sundejte si placku a vyhněte se herním interakcím.
  4) Na štábu sice bydlíme, ale většina z nás musí chodit do práce. Pokud tedy plánujete návštěvu mimo běžné služební hodiny (cca 17-23 v týdnu, 10-02 o víkendu) neuškodí předem zatelefonovat na štábní telefon (nebo napsat někomu z Vedení soukromě) a ověřit si, jestli je na štábu někdo, kdo se vám může věnovat (nebo jestli tam vůbec někdo je).
  5) Na štábu na stole stojí taková nezaměnitelná sklenice. Legendy praví, že peníze do ní vložené se magicky přemění na Vodku a pochutiny. Peníze do ní vhazují hráči, nikoli postavy. Neříkáme tím, že od vás chceme zaplatit každého panáka, přece jen dbáme nějakého toho pohostinství. Nicméně v minulosti se kupříkladu stalo, že se za večer vypilo osm litrů vodky a ve sklenici se nesešlo téměř nic. Často se stane, že nevíte, kdy se zase na štáb dostanete, chcete-li tedy přispět, neodkládejte to prosím na příští návštěvu.
  6) Samozřejmě pokud přijdete a přinesete s sebou lahev vodky nebo nějaký ten zákus, přivítáme to s nadšením, a má to i pěkný herní aspekt. (Jen prosíme, noste vodku pitelnou. Na čištění lihovek už máme prostředků dost.) Zároveň s okamžitou platností měníme výrobce vodky. PROTO PROSÍME, NENOSTE VODKU RUSKÉ PROVENIENCE. OCENÍME NAPŘÍKLAD NEMIROFF, NEBO JINOU PITELNOU VODKU UKRAJINSKÉHO, POLSKÉHO A JINÉHO (ne Finsko, o tobě nemluvím) PŮVODU. Určitě u nás tento běh ještě uvidíte ruský standart, jde o dopíjení starých a již nakoupených zásob. Nicméně nové přijímat nebudeme.
  7) Alkohol do vás nikdo nelije trychtýřem. Pokud nechcete pít, nepijte. Pokud vám záleží na tom, aby si vaše postava nezadala (zvažte, zda je to třeba), bokem požádejte o Řidičskou vodku (čti: panáka vody), ale dělejte to nenápadně, a nepokoušejte se nás řidičskou vodkou přepít (bude vám špatně).
  8 ) Otevírací doba: Pracovní dny - cca od 17:00 do cca 23:00 Víkend - cca od 10:00 do někdy pozdě
  9) Okna, prosím, otevírejte pouze ta, za kterými je síť proti vypadnutí koček.
  10) Nenechávejte nikde volně ležící jídlo, jinak vám ho kočky sežerou. Nebo Chlupáč. Nebo se o něj porve Chlupáč s kočkama.
  11) Uslyšíte-li pohádky z mechu a kapradí, bez většího otálení, prosím, vykliďte štáb. Párty sice nikdy nekončí, ale občas je třeba pauza a pokračovat další den.
  12) Po příchodu si, prosím, pořádně umyjte ruce.
  13) Myslete, prosím, na to, že na štábu bydlí malé dítě. Respektujte hlavně dvě nejdůležitější pravidla:
  13.1) Co odložíte v dosahu, to vám pravděpodobně zkusí sebrat. 13.2) Do ložnice už máme dveře, přesto se snažte nehlučet nad únosnou mez ve chvílích, kdy spí.
  Zároveň s pravidly bývá zvykem oznámit konání klasické čtvrteční předherní párty. Proběhne na adrese Pplk. Sochora 35 ve čtvrtek 5.5. přibližně od 18:00. Párty je v rolích a jsou zváni Temní i Světlí. Párty není v prostorách žádného ze štábů, a tudíž je možné zde kouzlit a vstupovat do Šera. Nicméně je pod patronátem Nejtemnějšího a Nejsvětlejšího města Prahy a významné narušení párty bude trestáno. A neberte ohledy na to, co vám tvrdí ostatní a doražte, na párty se vám nic nestane 😉
  SHERD
  SHERD --- ---
  Pro snadné dohledání zd eje link na záznam ze sedánky: https://www.uschovna.cz/zasilka/XRMNL49D5W3MHYA6-MKP/R22GY94Z52 (Uloženo do 10.5.)
  VACKY
  VACKY --- ---
  Diky za nazory, Putlera a jeho flasteneckou denacifikacni, specialni operaci neschvalujeme.

  Ja osobne travit cas nejakym pripisovani neceho na web kvuli tomu kokotovi nebudu.

  Presunte prosim diskuzi o ruske agresi na ukrajine nekam jinam, dalsi prispevky na toto tema budu mazat.
  ELVOTHIEN
  ELVOTHIEN --- ---
  A co na to třeba organizátoři, než se tady zvrhne diskuse na témá "CO BY SE/MĚLO BY SE"?

  Co?

  Silentbob? Vacky?
  Hynku, Viléme, Jarmilo?
  XTREE
  XTREE --- ---
  WAMPIREK: zkus prosim nedelat z lidi debily proto ze maji jiny nazor nez ty.

  a zkus trochu jiny nahled, tim ze konzumujes dilo nejakeho autora tak skrze prispevky toho autora podporujes a rikas vsem ostatnim: "klidne se chovejte jako on, za me je to v poradku" a tim tedy jeho ciny legitimizujes. Ja nechci aby se mi oblibeni autori dopousteli zverstev a tohle povazuji za legitimni zpusob "hlasovani"

  Takze za sebe si myslim, ze nelze zcela od sebe oddelit dilo a jeho autora.
  ELLTAR
  ELLTAR --- ---
  WAMPIREK: Souhlasím. To, že rád poslouchám Landu neznamená, že Souhlasím s jeho iniciativou a názory...

  SANELIN: Myslím si, že se takovým prohlášením nikdo neurazí. Na stránky bych ho klidně dal, i kdyby jen pro klid duše...
  WAMPIREK
  WAMPIREK --- ---
  Eh... Jako, upřímně, mě vždycky zvedne ze židle, když tím, že máš rád nějaké dílo musíš automaticky mít rád autora, souhlasit s jeho postoji a se všemi jeho názory a podobně... a naopak... Bože, trochu rozumu do těch lidí...
  SANELIN
  SANELIN --- ---
  Ahojte,
  Mám takovou věc k zamyšlení. Možná budu jen zbytečně plácat, ale třeba u nás v práci je současná politická situace dost velké téma a v podstatě se řeší i komu se co smí napsat do emailu. Tématem dnešního ranního meetingu byla opět situace na Ukrajině a kdo všechno podporuje Rusko.
  Jak asi víte, Lukjaněnko JE podporovatelem Ruské invaze a možná už jsem jenom načichla předposraností korporátu, ale nestálo by za to, hodit na stránky, někam hned na první dobrou, nějaké prohlášení alespoň ve stylu "Ano, larp je inspirovaný jeho knihami, ale my jeho stanovisko ohledně Ruské invaze na Ukrajinu nesdílíme"?
  Proč to nadnáším - mě už se totiž v práci ptali, jestli když jsem se účastnila toho larpu, tak to znamená, že souhlasím i s autorem předlohy. A pokud se situace do Hlídek nevyřeší, možná byste měli počítat s tím, že se najde někdo, kdo podobnou otázku položí i hráčům/CP až uvidí placku...
  SILENTBOB
  SILENTBOB --- ---
  Ahoj,
  22. díl Pražských hlídek je za námi. Prosím teď při čtení tohoto příspěvku o 5s ticha za Zdislavu, budiž ji Šero domovem, která tu s námi v Praze prožila pár let a dostala co si zasloužila - spoustu vaší magické a drápaté pozornosti.

  …..
  Děkuji…

  Gratulujeme novému Nejsvětlejšímu k postu, který si vždy tak přál nemít.

  Doufáme, že se vám tento běh hlídek líbil a užili jste si ho. Aby jsme mohli Hlídky dělat stále lepší, prosíme o vyplnění zpětné vazby k dílu.
  PH XXII - Jarní úklid- zpětná vazba
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeDbNZwm6TK6mEDItEGpuaBa9J6nCUxhDgnuQZDPm3N_MUmg/viewform

  Řekli jsme si, že jsme štěstí pokoušeli hodně a lepší bude nevymýšlet krkolomný plán jak udělat afterparty osobně. Tedy afterparty uděláme online - v sobotu 20.11. od 20:00 na discordu. Link dostanete do Hlídkového chatu na FB.

  Tedy děkujeme vám, že jste se zúčastnili hlídek a dali do nich spousty sil a energie.
  Taktéž děkujeme všem našim CP, která nám pro vás pomáhají hru dělat.

  Další díl bude nejspíše někdy v březnu 2022, pokud situace dovolí. Přesné datum zveřejníme v první polovině ledna.

  Reporty posílejte do 28.11. včetně. Ten kdo report nepošle dostane 3 expy, ti co ho pošlou začínají na 5ti a mohou se dohrabat až na 10 expů. Reporty delší než 1 A4, ať mají na začátku půl-stránkové shrnutí toho nejdůležitějšího.

  Co vás čeká příští běh?
  Pár úprav pravidel jako vždy. Budete moct lépe poznat vlkodlačí a obratení smečky v Praze.
  Prosakují informace o Prastaré magii, jejichž pozůstatky se možná v Praze nalézají. Inkvizice určitě hlídky také poctí více svou pozorností. Jak to dopadne s šerými přísahami vzniklými tento běh? Splní se sliby a dojde na krevní mstu? To a mnoho dalšího, příště.

  Ještě jednou moc díky
  vaše Šero
  Bob, Cort, Kurpadix, Vacky, Washik (abecedně, ne podle důležitosti) :)

  P.s. Prosím ohodnoťte nás na Larpové databázi
  Pražská Hlídka XXII - Jarní úklid
  http://larpovadatabaze.cz/larp/prazska-hlidka-xxii-jarni-uklid/cs/1232?fbclid=IwAR1NoO2rpG63mSzwLMFOksiiBOKVeuxZTXJ8rSDptR3xAEEV8OzCx7m3QHA
  SABRIEL13
  SABRIEL13 --- ---
  Nové telefonní číslo na DH: +420703976191
  THALATA
  THALATA --- ---
  Ahojte, napíšu pro jistotu i sem.
  Nina Kaucká (stejně jako hráčka) je těhotná, ještě to není téměř vidět, ale prosím pro tentokrát na ni neskákejte ani ji nemlaťte, sama se bude vyhýbat kontaktnímu boji a bojovým situacím, ale na nějakých výjezdech se objeví.
  CORTIK
  CORTIK --- ---
  organizační připomenutí: lidé co neukázali/neposlali potvrzení o očkování si nezahrají a nebudou vpuštěni do hry, prosím tedy o dodání certifikátu, děkuji
  MELRAKKI
  MELRAKKI --- ---
  Vážení a milí, je načase si opět připomenout pravidla štábu DH.
  Štáb Denní hlídky je na adrese U Zastávky 1535/1. Zvonek bude označen DHP. Cca po deváté večer prosím raději místo zvonku použijte štábní telefon. Telefonní číslo zveřejníme nejpozději v den čtvrteční párty.
  PRAVIDLA:
  Aby všechno fungovalo i k naší spokojenosti (protože štáb je v bytovém domě, a nemalou spotřebu vodky je třeba taky odněkud financovat), prosíme vás (hráče i CP) o přečtení a dodržování následujících pravidel a doporučení:
  1) Štáb se nachází v osmém patře bytového domu, ve kterém nepřekvapivě bydlí i další lidé. Buďte tedy prosím ohleduplní a nehlučte na chodbě, zvlášť v pozdních večerních a nočních hodinách. Výtah, prosím, používejte z a do suterénu (-1)
  2) Dveře štábu nejsou odhlučněné, takže je párty často slyšet až ven. Oceníme tedy, pokud se zvládnete o něco ztišit i uvnitř.
  3) Kouřit choďte ven, prosím. Ideálně ne hned před vchod. Pokud chcete jít kouřit a zároveň herně neopustit prostory štábu, sundejte si placku a vyhněte se herním interakcím.
  4) Na štábu sice bydlíme, ale většina z nás musí chodit do práce. Pokud tedy plánujete návštěvu mimo běžné služební hodiny (cca 17-00 v týdnu, 10-02 o víkendu) neuškodí předem zatelefonovat na štábní telefon (nebo napsat někomu z Vedení soukromě) a ověřit si, jestli je na štábu někdo, kdo se vám může věnovat (nebo jestli tam vůbec někdo je).
  5) Na štábu na stole stojí taková nezaměnitelná sklenice. Legendy praví, že peníze do ní vložené se magicky přemění na Vodku a pochutiny. Peníze do ní vhazují hráči, nikoli postavy. Neříkáme tím, že od vás chceme zaplatit každého panáka, přece jen dbáme nějakého toho pohostinství. Nicméně v minulosti se kupříkladu stalo, že se za večer vypilo osm litrů vodky a ve sklenici se nesešlo téměř nic. Často se stane, že nevíte, kdy se zase na štáb dostanete, chcete-li tedy přispět, neodkládejte to prosím na příští návštěvu.
  6) Samozřejmě pokud přijdete a přinesete s sebou lahev vodky nebo nějaký ten zákus, přivítáme to s nadšením, a má to i pěkný herní aspekt. (Jen prosíme, noste vodku pitelnou. Na čištění lihovek už máme prostředků dost.)
  7) Alkohol do vás nikdo nelije trychtýřem. Pokud nechcete pít, nepijte. Pokud vám záleží na tom, aby si vaše postava nezadala (zvažte, zda je to třeba), bokem požádejte o Řidičskou vodku (čti: panáka vody), ale dělejte to nenápadně, a nepokoušejte se nás řidičskou vodkou přepít (bude vám špatně).
  😎 Otevírací doba:
  Pracovní dny - cca od 17:00 do Někdy pozdě
  Víkend - cca od 10:00 do Někdy ještě později
  9) Okna, prosím, otevírejte pouze ta, za kterými je síť proti vypadnutí koček.
  10) Nenechávejte nikde volně ležící jídlo, jinak vám ho kočky sežerou. Nebo Chlupáč. Nebo se o něj porve Chlupáč s kočkama.
  11) Uslyšíte-li pohádky z mechu a kapradí, bez většího otálení, prosím, vykliďte štáb. Párty sice nikdy nekončí, ale občas je třeba pauza a pokračovat další den.
  12) Po příchodu si, prosím, pořádně umyjte ruce.
  13) Myslete, prosím, na to, že na štábu bydlí malé dítě. Respektujte hlavně dvě nejdůležitější pravidla:
  13.1) Co odložíte v dosahu, to vám pravděpodobně zkusí sebrat.
  13.2) Do ložnice už máme dveře, přesto se snažte nehlučet nad únosnou mez ve chvílích, kdy spí.
  Zároveň s pravidly bývá zvykem oznámit konání klasické čtvrteční předherní párty. Proběhne na štábu ve středu 10.11. přibližně od 19:00. Párty je v rolích a jsou zváni Temní i Světlí. Neberte ohledy na to, co vám tvrdí ostatní a doražte, na párty se vám nic nestane 😉
  CORTIK
  CORTIK --- ---
  Sedánka pro hráče bude tento pátek tedy 5.11. od 18:00 v čajovně Šamanka, pro ty z Vás kteří se nebudou účastnit bude připraven audio záznam. Zároveň sedánku využijeme k tomu abychom si zkontrolovali Vaše očkovací certifikáty.
  SILENTBOB
  SILENTBOB --- ---
  ...ohledně podzimního běhu vol2...
  CO, KDY, KDE | PRAŽSKÁ HLÍDKA.cz
  http://www.prazskahlidka.cz/co-kdy-kde-jak
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam