• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: No jistě, ale to většinu lidí ani nenapadne.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Jo, hlavně chce jasně říct, jak to je. Nedělat z toho v rámci PR zbrusu novou knížku ve smyslu obsahu.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    No, já taky budu vydávat Rudovlasou, kde jsou jen tři povídky, které nevyšly knižně, ale na druhou stranu, je to cca sto normo nového textu.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: To je pravda, ale u Žambocha byl IMHO problém hlavně v tom podání. Napsal spoustu povídek, podle názvů si je bude pamatovat málokdo, lustrovat to po webu taky málokoho napadne. Takže když napíše, že vydává novou knihu, vcelku logicky tím čtenáři míní nový "obsah" a když jim pak dojde, že kromě jedné nebo dvou už všechno četli, mají pocit, že s nimi kapku vyjebali. A dají to najevo. Kdyby bylo hned od počátku jasně řečeno, jaký typ knihy to je, nestalo by se to - ovšem ten Dlouhý sprint byl myslím přes čáru i podle hodně mírných měřítek.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: To máš recht, taky jsem to zaznamenal.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Ono popravdě, jak čtu rád antalogie, tak u svých oblíběných autorů jsem rád, když tyhle roztroušený věci vyjdou po kupě, neb ty výbory většinou nekupuju. Myslím, že mám akorát jeden Ríšův výbor nej české fantasy a Jirešovo Memento mori. Takže pak jsem rád, když dejme tomu takový Červenák s Pilchem vydají Kámen a krev. A taky jsem někde zaznamenal názory, že si autor za jeden text nechává platit dvakrát. Ono je to těžký, každej má nějakej vkus.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: A té bibliografii. Na tu jsem četl přídomky vskutku nelichotivého ražení, jak by řekl gentleman. :-)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Jo, Dlouhý sprint je trochu problém, ale to spočívá myslím hlavně v dost přepálené ceně.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG: Jo, Bakly. Ale i ten zapadá do vzorce myslím, taky není a neobjevuje se.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Jenže ono toho právě bylo víc. Nejmíň dvě další sbírky povídek a kritiku sklidil hlavně ten Dlouhý sprint. To naštvalo vážně dost lidí.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    SCHRAMM: Ještě vyšel recyklovaný Bakly, ale máš pravdu, ty věci nebyly, a lidi je hodně chtěli.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: Přiznám se, že tenhle humbuk moc dobře nechápu... Co takhle vyšlo? Jeden Koniáš, Líheň a Sprint? Čili jinými slovy věci už vyprodané a k nesehnání? V tom nevidím žádný problém...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Jo, imho se tomu tentokrát chtěli vyhnout.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Tím myslíš to, že se ke staré sbírce přidají dvě nové, přidá se nová obálka a je na trhu fungl nová kniha? Já bych Tritonu zase tak nekřivdil, myslím že za tím stojí hlavně autor, který má prý s Tritonem hodně nestandardní smlouvu.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG: Moje řeč - znám jediný argument, a to je místo. A magoři jako Erikson nebo Martin tomu argumentu dodávají na váze.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: No, tak to je ovšem možná pochopitelné. Triton už mockrát kritizovali, že vydává pořád nové Mirkovy sbírky starých povídek, tak to udělali takhle.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BORGDOG: Já to tvrdím taky. Teď vyloženě jede v zajetých kolejích, a možná je to i lepší, když vezmu ten poslední upírký experiment...
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG: Stejně tak i u nás. Ale svýho času to byl fakt ráj, letos jsem měl problém tam sehnat i vánoční dárky :(
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MOUNTBATTEN: Věřím tomu - určitě víc jak polovina bude nepublikovaných. A třeba Q2 je fakt moc pěkný fanfik. :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Já si ji ještě nekoupil, tak z vlastní zkušenosti nevím. Ale (ve srovnání v jeho dřívějšími re-kompilacemi) se mi zdálo, že tam je nového dost. Identifikoval jsem dvě povídky ze starých Ikarií, které pak už jinde nevyšly a asi tři další, co míval na starém webu. Možná, že jich je víc, ale myslím, že celkově to může být zajímavé, ne jen "výškrab zbytků z hard disku." Navíc jsou lidé, co tvrdí, že jeho ranná tvorba byla o dost lepší než současná. :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Staré až nejstarší. Něco už vyšlo, něco ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam