• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZUZKAOU: Nojo, sakra... Což výrobce staví v praxi před marketingový problém zdali má mít Torge na tamtom výstupky žíly nebo ne :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Ale zase - Lotin svět už poměrně komplexní, někteří fanoušci by to uvítali. Není to tak docela "bez hodnoty." A Silmarillion mi přišel zajímavější, než samotný PP. Erikson prý chtěl nebo chce vydat k Malazu celou encyklopedii. :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SCHRAMM: a to jsme u těch figurek s kompatibilními výstupky...
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Jo a přesně takhle vznikaj ty fámy o tom kdo je při psaní čím puzen :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Přesně. To by šlo samo. :-) Alraune by to měla připravit jako záložní plán, až bude nutně potřebovat prachy.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG: Mohla by být sběratelská série. Vystřihovánka nejen Loty, ale i Torgeho, Uriana, Enna atd. Už vidím v barvách je se fanoušci přehrabují v těch regálech, aby našli exemplář se svým oblíbeným hrdinou :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: A je to doma, Sillmarillion hadr :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    A nezapomeň na vlastní bibliografii, hezky řídkým fontem... 50 stran rázem doma. A historický popis světa, samozřejmě. A rodokmeny...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Ne, to já bych tím někoho pověřila :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Však si něco vycucáš z prstu, ne? :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Jo, to by někdo musel najít všechny ty hory a města a zjistit, jak se jmenujou :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Ale ne, já myslel nějakou miniencyklopedii
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Jakejch pojmů? Jako "naštěkat do boudy" a tak? :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: To bude v pohodě, dáš tam jako bonus mapku Lotina světa a slovníček pojmů z něj. A papírovou vystřihovánku Loty, víš jak jsou ty dětské sestavy "vystřihni a oblékni si panenku".
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Já jsem smetla vagony už dávno, takže nemám co starého vydat :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: To byl právě ten problém. Ty sbírky šly relativně brzy po sobě, jen pod jiným názvem a autor prý navíc přejmenoval asi dvě povídky. V tomto má Žamboch binec stále, ve dvou knihách má třeba dvě povídky stejného názvu, ale různého obsahu. No a když to navíc všude vehementně propagovali jako novou knihu a poměr starých k novým vůbec neřešili... no, tak to efekt mělo. Jinak, já osobně bych podobné sbírky nedělal už proto, že svoje starší povídky pokládám za příšerné a přeji si jejich zapomenutí. :-)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: Hodno renomé vostré spisovatelky, ne? Navíc takové, která vlastně píše jen pro ty peníze, protože ji to psaní strašně nebaví :D Sorry, nešlo odolat :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: No, to by bylo dost vostrý :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Je fakt - a tady nevím jak to chodí obecně, ani jaký je tenhle konkrétní případ, že zrovna ten Koniáš by asi měl vyjít pod stejným názvem jako původní sbírka. Protože počítám, že když to mohlo být otištěné jiným nakladatelem, tak je tam asi nějaká domluva a tedy by neměl být problém ani s názvem. To samé ten Bakly. Bohužel neznám ty původní sborníky, takže nevím jaké je tam procento nových věcí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam