• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: Recenzentovi asi šla z toho kdo - s kým- kde - kolikrát - a jak hlava kolem :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Recenze je trochu zmateně napsaná :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Jinak recenzent očividně nemá rád upíry. Na jednu stranu se nedivím, ovšem k tomu se jako někdo, kdo ještě žádnou Tinu nečetl, těžko můžu vyjadřovat. Ovšem nesouhlasím s naznačeným negativním hodnocením Žáru krve. Jak mám psí zimu rád, Žár krve je pro mě ještě lepší kvůli tomu, jaký prostor dostává můj nevím jestli můžu říct oblíbenec (klasické nenávidím a miluji :)) Enno.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    VANEK: Přiznám se, že nevím, co tím chtěl básník říci :)
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    VANEK: Posunovač, to byla drážní elita. Sice nevzdělaná, ale s vysokým i příjmy. A chlastala se tam extraliga. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    SCHRAMM: OK, vykopávám: "Petra Neomillnerová opět přesvědčila, že se dokáže stále posunovat, ale zároveň tím posunula laťku."
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: No, ke své hanbě se přiznávám, že jsem ji ještě nepřečetl, takže nemohu vznášet žádné návrhy (nehledě na to, že by to mohlo být právem chápáno jako drzost). A mimochodem, máš 2 000 příspěvek. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    No, do mé koncepce se to moc nehodí... Možná do Loty, kde jsou upíři rasa, ale do Tiny určitě ne.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROBERT_PILCH: Já toho měl v Zatmění hrozně moc. :-) V záchvatu entuziasmu jsme si tenkrát sepsal celé dějiny alternativní reality, kde upíři žijí pohromadě s lidmi. Akorát, že jsem přešvihl rozsah o polovinu a redakce JFK mi to hezky hodila na hlavu, takže z toho je nakonec v knize jen zlomek.
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    BORGDOG: Kotleta má něco málo z jakési mytologie v Hustém nářezu. Ale máš recht, že podrobně to rozpracovat by bylo zajímavé, a hlavně, při vymýšlení něčeho podobného by schopnému autorovi prostě musela vykrystalizovat nosná dějová linka minimálně na román, pokud ne rovnou na cyklus.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Na druhou stranu, bylo by zajímavé, kdyby měli upíři například své vlastní svátky, svaté, apod. Pamatuji se, že v prvních verzích Zatmění jsem Svátek Zrození, kdy podle upírské víry Lillith stvořila prvního upíra, a Den krve, kdy se navzájem zabili Enki s Enlilem, což znamenalo rozpad upírské říše a počátek jejich pronásledování lidmi. Ale nic z toho neprošlo kvůli škrtům až do finální verze.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Já si představuji upírské konspirativní teorie na téma Ježíš - teplouš že vstal z mrtvých? Kecy. Máří byla naše, rafla ho, on pak vycucnul Piláta a zdrhnul do Babylonu. Napřesrok o tom napíše Dan Brown.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: :D No a kdo říká, že nevypadalo :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Řekl bych, že by záleželo na pojetí upírství. Mimochodem, vybavuje se mi hláška - "kdyby každej upír, co tvrdí, že byl u ukřižování Ježíše, tam fakt byl, vypadalo by to tam na Woodstocku."
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Jo :)
    Mmch, jak myslíte, že slavěj upíři velikonoce? Ta symbolika zmrtvýchvstání by jim mohla být blízká. :)
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ALRAUNE: Poněvadž se Alraune nenechala ukecat na delší rozsah. :D
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Jo, na každé stránce... bude to hodně "výtvarná kniha".
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: To bude mít i vnitřní ilustrace?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Albatros to vyvrhne v září, kvůli Kupčíkovi, který na tom teď začal dělat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam