• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    SCHRAMM: Tak to dám raději přednost novým talentům.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALIQUPISO: No Magické střípky... To není zrovna reprezantativní výbor z tvorby (i když třeba V kráteru po bombě mám hodně rád) ;-) A co se Zaklínače týče, pokud to byl "nějaký díl", tak se taky nedivím. Je nejlepší číst od začátku. I když třeba patřím k těm, co mají raději povídky (rozhodně radím je zkusit i když se ten "nějaký díl" nelíbil) než ságu (třeba Paní jezera je taková... diskutabilní), první dva díly bych rozhodně za nudné neoznačil. Pokud můžu radit, dej Mistrovi ještě šanci ;-)
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    Od Sapkowského jsem se snažila přečíst Magické střípky a vůbec nic si z toho nepamatuji, stejně jako nějaký díl Zaklínače, umírala jsem u toho nudou. No a ten seriál, čekala jsem od toho teda víc, po jednom dílu jsem se rozhodla, že na takovou srajdu fakt zírat nebudu.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    oh...another vampire story:p.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SCHRAMM: Nečetla jsem to, takže žádnej :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Jaký názor má na tuhle upířinu Petra Neomillnerová? :)

    RECENZE: Andrzej Pilipiuk, Upír z činžáku | sarden.cz
    http://www.sarden.cz/recenze-andrzej-pilipiuk-upir-z-cinzaku
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JVMLOK: Jo, ta co si puvodne myslel ze je rusalka :) A Sapek se s temi nazvy a jmeny nemaze. Jedna postava se jmenuje podle mesta ve Francii, jedna podle nejakyho holandskyho matematika... vykrada vic nez ja.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JVMLOK: Na mýtech je hezké to, že si můžeš přimyslet skoro co chceš, a bude to v pořádku :-)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Ale koukam ze mame vysvetleni o par radku vys ktery je z jinyho soudku. Tak to ber jen jako prispevek k mytologickym znalostem :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SHEALA: myslim ze je to odkaz na Alpu... Sapkowski pouzil Bruxu v jedne povidce, ted si nevzpomenu, ta s usedlosti a Hospodarem co se meni na bestii ale jinak se s nim Geraltovi dobre pije. Akorat ze Bruxa je z portugalstiny nebo spanelstiny neco jako Carodejnice.
    Geralt si blbe typne, mysli ze jde o Alpu a pak se mu to malem vymsti.
    Alpa viz zde:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alp_%28folklore%29
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    SCHRAMM: o něm nepadlo ani slovo. Což je vlastně otázka, jestli je to dobře :-)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    TANAIS: To spíš bacha na tatíka, ne? :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Tak jsem se byla podívat v domě, ve kterém bydlí Tina. Psina je, že se do toho baráku během srpna taky stěhujeme. Domácí říkal, že mezi "normální" lidi zas tak moc často nechodí. Tak mi držte palce, abych případný setkání s ní přežila ve zdraví... nebo spíš ve smrtelnosti? No prostě tak nějak :-)
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    ALRAUNE - Máte můj největší obdiv!
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    Petra je ta nejlepší spisovatelka, kterou jsem kdy četla!
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Sát za trest? To nezní nejhůř... Upíří, ti se maj.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    autorka jim ale rika Ólfi .. i kdyz jednou dvakrat se tam objevi i alternativni Alfi
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Álfi jako rasu (a take nejsou nejaci Prijemnaci - vsichni se jich bojej jako nejvetsich nestvur i ty supermonstra!) ma ve sve Urban Fantasy serii i autorka Rob Thurman:
    Kal a Niko Leandrosovi --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/serie/980-kal-a-niko-leandrosovi

    a mimochodem ta serie ac teen se mi docela libi.. mam pro ni slabost.. neni to zadna babska teen paranormal romance... spis klukovska... ac psana babou :))
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    ALRAUNE: Tak až pojede někdy Dyre na Ostravsko ... mohl by být poznán jako Radegast ... ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam