• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Dělat korektury/ editora je neskutečně těžký, zvlášť když člověk čte stylem, že vnímá slovo a ne jednotlivý písmneka :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: tak gratulace :) i kdyz ja kdyz takhle neco cetl nekomu, tak jsem hledal chyby i v dalsich knizkach, ale po chvili nehledani me to zase preslo a v klidu jsem si cetl bez pozornosti :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Správné pořadí je důležité. :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Tak to jo. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No vždyť říkám - první čtení potěšení, druhé práce. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: První dojem ničím nenahradíš. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No, tréma se snad nedostaví... a kdo říká, že to bu čístjen jednou? ;-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Ale zase abys pro samou důslednost z toho čtení nebyl nakonec otrávený. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: No jo, jenže to je nejen požitek, ale i práce. :-) Musím si udělat seznam postav, poznámky ze všech dílů, apod. Chci, abych byl co platný.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: aaa, zavidim!!! :))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Betačtenář překladu Chromého boha... no a je to. Nevydržel jsem... :-/
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: Tak jasně, to je sen každého fanouška Malazu. :) Já bych byla pro, otloukla bych mu o hlavu tu osmiúhelníkovou dlažbu. :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: jak jako betactenar u Eriksona? nechapu :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: No jo, jenže já budu betačtenář. ;-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: na to jsem linej :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: Jo, spaní, to je ta druhá varianta, jak trávit cesty. Taky provozuju. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    IDLE: no to ja mivam taky, akorat jsem na to trochu lina :)
    a valnou vetsinu dnesni cesty z prahy do krkonos jsem bohuzel opet prospala :) a doma asi taky budu spis spat nez cist. Mam tu opravdu silene podminky, venku tuny snehu, -20, doma pohodlny gauc, teplo z krbu....vzdycky me to praskani dreva v nem strasne uspava :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Já si budu poznámky dělat u druhého čtení. Musím, abych pak byl co platný.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: Na cestách s sebou mám vždycky notýsek a tužku. Hodí se. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: prave, je to o dost narocnejsi ctivo nez jakykoliv jiny dil :) uz se tesim, az si to dam pekne vsechno znovu a v kuse :)

    IDLE: taky si rikam,ze bych si obcas mohla podobne poznamky udelat :) nekdy by se to vazne hodilo, obcas si v autobuse rikam, ze se pak kouknu na ty internety a jak dojdu domu, vykouri se mi to vsechno z hlavy.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: Jo, na podání určitě záleží. Taky mě to tu ještě neotrávilo definitivně. :) Ale jinak myslím, že raději čtu "menší" úvahy, nad konkrétním problémem nebo osudem, než probírat "velká", zobecněná témata.

    BORGDOG: Můžu si dát dalších přečtení kolik chci a stejně když dojde na věc (čtení dalšího dílu), tak zjistím, že se opět nechytám. Teďka s novou čtečkou jsem se přistihla, že si tam na různá místa připisuju poznámky typu "kde to je a co tam dělá?" a podobně. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam