• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: Že magor, to by bylo v pořádku, ale zrovna z tohohle úplně nadšená nejsem.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    IDLE: ICE je v tomhle dost magor...:)
    IDLE
    IDLE --- ---
    Grrr, čtu Return of the Crimson Guard a kromě toho, že se trochu ztrácím v jednotlivých liniích, tak se mi ještě pletou jména. Chord a Choss, Skinner nebo Shimmer, kdo si je má všechny pamatovat... člověk by řekl, že si na takovéhle věci během čtení Malazu zvyknu, ale pořád ještě úplně ne. :)
    SID311
    SID311 --- ---
    BORGDOG: Zdraví mrtví, no nevím. Jako celkem ujdou, ale přijde mi, že Erikson cítil potřebu vyřídit si to s konkrétními osobami (oněmi "lifestyle fascists", které na úvod varuje, aby to nečetli), které pak satirizuje zbytečně zjevně a těžkopádně. Když jsem k tomu četl shrnutí na obálce, zdálo se mi, že to zní dobře, ale novela mě pak spíše zklamala.
    IDLE
    IDLE --- ---
    SID311: Ohledně toho hodnocení novel s tebou souhlasím - taky z nich nejsem extra nadšená a taky mě Lees of Laughter's End bavila nejmíň. Akorát ke Crack'd Pot Trail jsem se ještě nedostala, po nenadšení z těch předchozích tří jsem úplně zapomněla, že ji mám taky. Takže díky za to vyzdvižení, přihodím ji zase do pořadníku.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SID311: Na Crack'd Pot Trail se opravdu těším. Mně přišli jako nejujetější a nejlepší Zdraví mrtví - u těch jsem se fakt řezal, ale na druhou stranu, četl jsem jen ty dvě, co vyšly česky.
    HATOR
    HATOR --- ---
    SID311: Díky za informace - ještě jsem se nedostala ke čtení, takže překlad názvů netuším - a děsí mě to předem :) S verši teda nemám radost už vůbec, ona už ta jeho básnická tvorba v próze se překládá pěkně blbě!

    Já ty dva nekromanty moc nemusím, jsou fakt oškliví a nemají rádi draky. Jenže mou nejoblíbenější postavu už mi autor zabil a kromě těch bláznivých dvojčat od Anomandera mi ty ostatní postavy obecně nepřirostly moc k srdci :)))
    SID311
    SID311 --- ---
    HATOR: Mě osobně novely Bauchelain and Korbal Broach moc nebraly. Lees of Laughter's End (na kterou ta připravovaná přímo navazuje) je ze všech čtyř vydaných asi nejslabší.

    Jako výjimku bych vyzdvihl Crack'd Pot Trail (a jak přeložit tento název?), která je až brilantní ve své vyšinutosti. Bauchelain, Korbal ani Emancipor v ní skoro nevystupují, ale to filozofování je něco výjimečného. Erikson svůj styl dovádí do extrému, až to působí přímo jako parodie sebe samého. Cerně humorná parodie.

    A je v ní báseň (resp. píseň, ale v próze je to jedno), která hodně svérázným způsobem převypravuje (ve skutečných rýmech, v Eriksonově poezii něco takřka nevídaného) jednu významnou událost z konce Deadhouse Gates.
    HATOR
    HATOR --- ---
    CLAUDE: Pracuje se na ní, měla by být jako obvykle koncem roku. Doufám :)
    CLAUDE
    CLAUDE --- ---
    HATOR: Jak to vubec vypada s desitkou, kdyz uz se tu tak pekne bavite o prekladech ;)??
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: To doufám. :-) Máš zaručenu nesmrtelnost... nebo aspoň nemrtvost. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Tos mě teda fakt uklidnil :DDD
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Fanoušci se složí na nekromanta a budeš další Šurk Ealle. Akorát sehnat otooloo by mohl být kapku problém. :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Hele, nikdy nevíš. Třeba mě přejede auto nebo mi spadne na hlavu cihla nebo wyval :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: No, dej pozor, abych to rovnou sám nepřeložil :-)

    // Poznámka: Pokus o vtip měsíce.
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Ano, Padlý se dozajista směje a kašle u toho :)

    Aspoň mi pak řekneš, jak mám proboha přeložit ten název :)))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Tak hotovo. Neodolal jsem a objednal. :-) Takhle to končí, když je člověk závislák... tolik jsem za jednu knížku v životě nedal. (A to nemluvím o té "maličkosti," že ji nejspíš ani nepřečtu)

    Padlý má ze mne určitě radost...
    HATOR
    HATOR --- ---


    Edition Trade
    Limited



    Quantity:

    The Wurms of Blearmouth
    by Steven Erikson (preorder—to be published in July)

    Published by PS Publishing

    Limited: $80
    Trade: $35

    Steven Erikson’s new Bauchelain and Korbal Broach novella, The Wurms of Blearmouth, follows on from where The Lees of Laughter's End left off.

    Limited: 300 signed numbered copies, in dust jacket
    Trade: Hardcover edition with pictorial boards


    Erikson, The Wurms of Blearmouth (preorder): Subterranean Press
    http://www.subterraneanpress.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=PROD&Product_Code=erikson04&Category_Code=OTH&Product_Count=1
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: Moje čtečka je bílá a celá zadní strana je prázdná... budu o tom muset popřemýšlet. :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Záleží na tom, kolik autorských podpisů se ti potom vejde na čtečku :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Sakra, to budu mít dilema! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam