• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHWAB: třetí jsem si ještě nekoupila :) ale chci si ji přečíst :) I když Abercrombiemu bych asi dala přednost.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    HITOMI: takže třetí jsi ani neměla náladu číst?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    HITOMI: já si na to teď vzpomněl, jak mě popadla myšlenka dát si znova Malaz.

    Já měl první díl, druhý ještě v češtině nebyl, tak jsem si řekl, že si počkám.. a nějak jsem pustil z hlavy, že to chci. :)

    Rozhodně ten první se mi líbil v tom minimalistickym vlivu magie a bohů a přece je to fantasy jak vyšitý. Koukám, že v češtině už to je komplet, tak to asi dostane přednost před malazrepete.

    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHWAB: jo, u druheho dilu jsem taky skoncila :) neprijde mi to vylozene zly, ale chvilkama jsem mela problem s emo kouzelnikem Achamianem :)) za pokus to asi stoji, si myslim.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    jsem si nějak vzpomněl na jinou sérii, která imho sedne mezi malaz a trůny http://www.legie.info/kniha/10778-richard-scott-bakker-prvni-prichazi-tma .)
    znáte? máte někdo druhej díl? O:)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Jsi otrlejší než já. Já utekl u Meyerové. :-)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    No, dal jsem první díl Malazu, dám i první díl HoT. Obě to jsou 800stránkový cihly, takže by čtenář měl být schopen udělat si o autorově stylu (a taky o tom, jestli sáhne po 2. dílu) nějakou představu. I když nepopírám, že v dalších dílem se autorův styl může i výrazně změnit.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    MATEEJ: uvidíme po třetí knize, ta je v GoT poměrně zlomová (nebo mně to tak alespoň přišlo) :)
    každopádně já skončila u 50 shades :D když už literární dno, tak to opravdický :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    SCHWAB: Proč ne? :-)
    Ale možná máš pravdu, v HoT jsem zatím na 150. stránce, není to špatný, v některých ohledech mi to sedne víc než Malaz, ale srovnání ve smyslu lepší/horší a dokonce i líbí víc/míň bych zatím hledal těžko.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MATEEJ: nesrovnávej to :)

    přemýšlím, že bych si to zase přečetl od začátku, ale tak nějak si říkám, jestli mi to za ten čas stojí.
    MOR
    MOR --- ---
    HoT je takové chytlavé jednoduché čtivo ve srovnání s malazem :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    MATEEJ: Takže kouzlo nakonec zabralo! :)

    Srovnání s Hrou o trůny určitě předhoď, já ji ještě nečetla, tak mě to zajímá.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Abych pro pořádek (a vaši potěchu) dokončil, co jsem ve svých předcházejících dvou příspěvcích nakousnul:
    MATEEJ:
    MATEEJ:
    Musím uznat, že někdy kolem strany 450 mě to dost chytlo. Během první poloviny by mě ani nenapadlo, že bych snad někdy mohl sáhnout po druhém dílu, nicméně během druhé půlky jsem se dostal do stavu, kdy se na další díl těším. Ale vlastně ani nedokážu pořádně říct, čím to je. :-)

    Teď se pouštím do Hry o trůny, kterou jsem dosud nepolíben, hodně se těším na srovnání zážitku ze čtení obou ság takhle těsně po sobě.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: No, kdyby to nebylo tak dlouhý, tak už to mám taky přečtený mockrát.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    IDLE: ja stejne vim, ze jak dojedu do prahy, tak kamosovi uzmu ctvrty dil a budu v tom pokracovat :) Nez se dostanu k desitce, tak na tahle slova zapomenu :)

    Ale teda....fakt jsem necetla nic lepsiho. Nejsem sice zvlast aktivni ctenar, ale leccos uz mou rukou proslo, ale tolik ruznych emoci ve mne nevzbudila jeste zadna kniha :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: A tak nikdy neříkej nikdy, skoro všechno se dá ještě překonat (málem bych řekla všechno, ale to bych si protiřečila).
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Tak malaz docten, skoro zacinam pochybovat o tom, ze ten konec zvladnu i podruhy. I kdyz mi nejspis nic jineho nezbyde, protoze lepsi vec uz nenajdu :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    ULRIK: ha konecne ti rozumim :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: To spíš pár T´lan Imassů, ať si užijí i zombieapokalypťáci. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Klidně sem nějakýho eleinta pošli :) Jasně, nečekala jsem úplně starý známý věci, samozřejmě, kdo by to taky četl, když už všechno zná :D Ale přece jen mi to placama přijde trošku moc okatý, jak se snaží být jinej.

    ULRIK: Tak to už se těším :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: No, k té části poslední věty za "aby" - myslím, že kdokoliv něco podobného čekal nebo ho to překvapuje, zaslouží si být sežrán eleintem a jako kosti vyplivnout do azathu. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam