• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Potoky krve byla první věc, co jsem od Eriksona četl, a zkraje se mi celkem "protáčely panenky." :-)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Nevydržel jsem... A po pár prvních stranách oceňuju Eriksonovu obrazotvornost. Sice čtu leccos dvakrát, abych nejen vnímal tu atmosféru, ale taky se soustředil na děj, leč nijak mi to neva. A to nenech se odradit... To už tak nějak beru, že k Eriksonovi patří, za tu dobu, co koketuju s myšlenkou seznámit se s ním. Přijde mi, že je to hlavní doporučení všech novým čtenářům :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Ta první povídka působí trochu zmateně, nenech se odradit. :-) Zlepší se to.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Potoky krve jsou doma a uvidíme tedy jak se bude nákaze dařit... :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Mjolnir nebudí Spící bohyni. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: bych na ni vytahl svuj Mjolnir :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Ano, to by byla rána kladivem Caladana Chmura. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: tam se ztrati vsechno jsi chtela napsat :) nechtel bych tou tvoji kabelkou dostat pres hlavu pote, co bych te obtezoval v metru :D
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    HITOMI: Však já se ke čtení dostanu taky jen v MHD, ale jezdím 30 minut do práce, takže se to dá. Je pravda, že některé pasáže si musím přečíst víckrát, ale nejhorší je pro mě vždycky začátek, než se dostanu do děje.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: mam damskou kabelku, tam se vejde vsecko ;)
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: to bude urcite minikabelka :D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHRAMM: jde to :) dokonce je člověk schopen si to i pamatovat :) ale mrzí mě, že jsem takový internetový závislák a po večerech tu raději sama něco píšu, nebo řeším nesmysly, místo toho, abych si zalehla s knížkou do postele jako za mých mladých let :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    SCHRAMM: Když jezdíš delší než pětiminutové úseky a umíš vypnout okolí, tak to jde. :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    HITOMI: Po tom, co jsem o Eriksonovi slyšel, se divím, že to někdo zvládá číst v MHD :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    DELLAMORTE: uf, jsi nejaky rychlik :) ja tu ctu podruhe ctyrku a nosim ji v kabelce uz i nejaky ten mesic :) ale to bude spis tim mym MHDckovym ctenim :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    SCHRAMM: Jo, já takhle započal cestu do pekel, cca měsíc zpátky :o) Teď jsem ve 3/4 druhého dílu a zajímalo by mě, kdy si udělám čas na Mycelium 2, a Spisy Lovecrafta 4.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    IDLE: No, ono bohatě stačí, abych zjistil, že se mi líbí jan Erikson píše. Pořídím Měsíční zahrady - a cesta do pekel je nastoupena :)
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    BORGDOG: už je to doma, nemůžu se dočkat, až si najdu volnou chvíli :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    SCHRAMM: Ono těžko říct, jestli ty povídky jsou na "propadnutí", i pokud se ti budou líbit. Chybí v nich ta hlavní devíza návykovosti Malazu, totiž komplexnost a provázanost. Jednak na takhle malém prostoru úplně nejde předvést, a Erikson se o to ani nesnažil, jsou to spíš oddychovky.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Díky - tedy objednáno (a už se třesu, že tomu taky propadnu) :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Ano, dá. Pro znalé je tam hodně narážek a možná budeš tápat v systému magie, co se tam okrajově vyskytuje - ale "to hlavní" pochopíš. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam