• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: tam se ztrati vsechno jsi chtela napsat :) nechtel bych tou tvoji kabelkou dostat pres hlavu pote, co bych te obtezoval v metru :D
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    HITOMI: Však já se ke čtení dostanu taky jen v MHD, ale jezdím 30 minut do práce, takže se to dá. Je pravda, že některé pasáže si musím přečíst víckrát, ale nejhorší je pro mě vždycky začátek, než se dostanu do děje.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: mam damskou kabelku, tam se vejde vsecko ;)
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: to bude urcite minikabelka :D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHRAMM: jde to :) dokonce je člověk schopen si to i pamatovat :) ale mrzí mě, že jsem takový internetový závislák a po večerech tu raději sama něco píšu, nebo řeším nesmysly, místo toho, abych si zalehla s knížkou do postele jako za mých mladých let :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    SCHRAMM: Když jezdíš delší než pětiminutové úseky a umíš vypnout okolí, tak to jde. :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    HITOMI: Po tom, co jsem o Eriksonovi slyšel, se divím, že to někdo zvládá číst v MHD :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    DELLAMORTE: uf, jsi nejaky rychlik :) ja tu ctu podruhe ctyrku a nosim ji v kabelce uz i nejaky ten mesic :) ale to bude spis tim mym MHDckovym ctenim :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    SCHRAMM: Jo, já takhle započal cestu do pekel, cca měsíc zpátky :o) Teď jsem ve 3/4 druhého dílu a zajímalo by mě, kdy si udělám čas na Mycelium 2, a Spisy Lovecrafta 4.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    IDLE: No, ono bohatě stačí, abych zjistil, že se mi líbí jan Erikson píše. Pořídím Měsíční zahrady - a cesta do pekel je nastoupena :)
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    BORGDOG: už je to doma, nemůžu se dočkat, až si najdu volnou chvíli :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    SCHRAMM: Ono těžko říct, jestli ty povídky jsou na "propadnutí", i pokud se ti budou líbit. Chybí v nich ta hlavní devíza návykovosti Malazu, totiž komplexnost a provázanost. Jednak na takhle malém prostoru úplně nejde předvést, a Erikson se o to ani nesnažil, jsou to spíš oddychovky.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Díky - tedy objednáno (a už se třesu, že tomu taky propadnu) :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Ano, dá. Pro znalé je tam hodně narážek a možná budeš tápat v systému magie, co se tam okrajově vyskytuje - ale "to hlavní" pochopíš. :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    DELLAMORTE: A "Klidné vody Přejdesmíchu" jsou IMHO jen kousek pod... jediné, co postrádají je "přesah" Zdravých mrtvých, jinak je to šílená jízda černého, morbidního humoru.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Zdraví mrtví je výborně napsaná povídka překypující morbiditou, cynismem a černým humorem tak, jak jsem ještě nikde nezažil. Doporučuju přečíst aspoň tohle.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Kolem Eriksona pořád s ostychem ošlapuju, protože se bojím, že by mě to mohlo chytnout - a je to ohromný závazek na čas a prostor. Takže dá se tohle číst, aniž by člověk znal cokoliv jiného?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Tak, a nekromanti jsou definitivně tady:

    Talpress - Produkt [435-potoky-krve]
    http://www.talpress.cz/shop/produkt/435-potoky-krve.html?katID=12

    Měl jsem tu čest fungovat jako betačtenář překladu a vážně to stojí za to – dokonce i když jste už první a třetí povídku četli. „Zdraví mrtví“ jsou IMHO pořád nejlepší, ale „Klidné vody Přejdesmíchu“ jim těsně šlapou na paty. U některých hlášek z tohohle dokonale vypointovaného „masakru jedné noci“ jsem se smál nahlas, a to jsem to poprvé nečetl zrovna v dobré náladě. Rozhodně doporučuju.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pat's Fantasy Hotlist: Cover blurb for Ian Cameron Esslemont's forthcoming ASSAIL
    http://fantasyhotlist.blogspot.ca/2013/10/cover-blurb-for-ian-cameron-esslemonts.html
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Aby ho nebavilo, když je Bauchelain jeho nejbližší postava. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam