• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Ani ne, protože on vždycky našlápne dobře a má fakt massive propriety

    Stonewielder - Crimson Guard, Korel, bitvy s těma mořskejma potvorama na zdi, invaze Malazu
    OST - Armáda Segulehů, povstal Tyrant Darijhistanu
    BnB - Kallor, původ Crimson Guard, novej kontinent
    Assail - TEN Assail, kde Tlan Imass umírají po statisících...

    A všecko to rozbředne. Všecko. Od půlky.
    ROMI
    ROMI --- ---
    ULRIK: ok, dik :) ty jsi teda masochista :D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Jak to vlastně vypadá s překladem druhého dílu kharkanas trilogy? Už mám skoro podruhé dočtenou Forge of Darkness a potřebuju pokračování! :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Soustavně se zhoršuje. Crimson Guard a Stonewielder jsou kvalitativně nejlepší. OST je solidní průser, BnB má skvělej nástup a rozsype se a Assail DTTO. Doporučuju přečíst si nějakej výtah, at si doplníš dost klíčový info k lore a netrápit se.

    Nicméně, rozečetl jsem Dancers lament a....zatím překvapivě OK.
    ROMI
    ROMI --- ---
    je ten Esslemont lepsi v dalsich knihach nebo je to porad stejny? Ja proste nedokazu docist asi tu Rudou gardu :) je mi to uz uplne jedno, co se deje a uz ani nevim, kdo je kdo :) tak nevim jestli to nasilim nejak docist a zkusit dalsi nebo se na nej uz proste vysrat :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    LITROP
    LITROP --- ---
    SWIST: ja bych do toho sel
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim.
    Neměl by někdo zájem hrát RPG settingem zařazený do Malazu, né nutně aby to jelo podle knih ale využití světa? Mě osobně by se nejvíc líbila tématika Paličů, ale to by záleželo na domluvě. Na systému IMHO tak úplně nezáleží. Jen upozorňuju, že bohužel nejsem schopný hru vést, byl bach jako hráč.

    Praha, na časech bychom se asi domluvili - za mě ideálně spíš nějaké pravidelnější hraní - je jednou jestli každý týden, nebo třeba 1. víkend v měsíci.. Ale aby to mělo nějaký řád.
    ROMI
    ROMI --- ---
    ULRIK: jo asi tak na tu Charkanas, ta me proste bavila. Erikson to umi podat proste.

    a jinak to je jasny, ze jsou oba, to vymysleli spolecne, napady ma asi super, ale nepoda to proste zajimave, skoda :)

    jinak Abercrombie vydal sbirku ze sveta The First Law a sice tam toho deje neni, ale bavi me to i tak, co jsem to zatim rozecetl. Asi si to znova prectu vsechno od zacatku.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    VODNIK: Fakt? Ta mi přišla strašně ukecaná, ale tak nějak opak - bavilo mě číst i to, co mě nebralo dějově. Naopak u Esselmonta mě už sralo i to, co by mě zajímalo dějově....hlavně teda v posledních dvou knížkách.


    ROMI: Bohužel, oba se tak nějak cítí být vzájemnými majiteli universa (což je vlastně pravda), ale ICE je jen průměrnej vypravěč co se snaží vystoupit ze stínu SE.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ROMI: mě to přijde docela slušné, na rozdíl od Charkanas kterou jsem dočetl opravdu jen z povinnosti
    ROMI
    ROMI --- ---
    ULRIK: hmm cekal jsem to, smutny. Skoda skoda tech Segulehu. Mel by jen dodavat napady Stevenovi a ten by to zpracovaval :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Jako pokud tě otravovalo tohle, tak by bylo jen hůř a hůř.

    Je to člověk, kterej dokázal zazdít návrat Tyrana do Darujhistanu a armágu Segulehů tak, že jsem u toho zíval...:)
    ROMI
    ROMI --- ---
    ULRIK: jj crimson guard, proste me nebavi jak to pise, zlomim nad nim hul ;)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: RoTCG? No...ona je nejzábavnější z toho co napsal (jerště jsem teda nečetl Dancers Lament)...ale je fakt, že reread jsem vzdal...nuda nuda...
    ROMI
    ROMI --- ---
    jste rikali, ze ta druha kniha od Esslemonta ma byt lepsi a ja ji nejsem schopnej docist, me to prijde takovy prazdny od nej proste. uz trikrat jsem to cetl a jsem asi ve 3/4 a je mi uplne jedno, co se tam deje, tak se na nej asi vykaslu a nekde si prectu jen strucnej vytah, kdo koho pobil asi
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Malazské ebooky zase na chvíli dohnaly papír - http://www.palmknihy.cz/jablko-zezlo-trun.html
    IDLE
    IDLE --- ---
    MICHIGAN: Jo takhle. Tak to má šanci.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    IDLE: nene, tech 10 filmu ma byt za rok, bezet by to melo teoreticky nekolik let.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    MICHIGAN: ať radši kouká psát, jinak to dopadne jak GoT
    IDLE
    IDLE --- ---
    MICHIGAN: No, to budou muset hodně zhušťovat, pokud chtějí narvat každou knihu do jednoho filmu. Já si představovala spíš tak seriál se sezónou na díl. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam