• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAZUO_KIRIYAMADočasná autonomní zóna (D. A. Z.)


    Diskuze o všech dočasných autonomních zónách (vnitřních i vnějších), jejich smyslu, vlastnostech, udržitelnosti a ...

    "Povinná" literatura k tématu: Hakim Bey: The Temporary Autonomous Zone


    Další zajímavé zdroje:

    Max Stirner: Der Einzige und sein Eigentum
    Thomas Pynchon: Gravity's Rainbow (beletrie)
    Arkadij a Boris Strugacti: Piknik u cesty (beletrie)
    The Boat That Rocked (film)

    rozbalit záhlaví
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    JINDRICH: to já vim, na tom ten koncept stojí, ale spíš mě zajímá jestli to má nějaký potenciál pro eventuelní přesah té dočasnosti v něco trvalejšího... neříkám že trvalý, ale trvalejší...
    když si vemu třeba occupy wall street, to je taky DAZ, ale hodně lidí se baví o tom jak vytvořit něco co by nebylo tady a teď, ale mělo to nějaký přesah do budoucnosti...
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    trvalá udržitelnost autonomie? DAZ je silný koncept, právě proto, že neřeší udržitelnost a je předem definovaná jako dočasná.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    hele já hned začnu diskusí - co si myslíte o tom, kdyby ty dočasné autonomní zony nebyly dočasné?
    BONDA
    BONDA --- ---
    ... náhoda, zrovna čtu toho Beye. Až přečtu, napíšu. Zatím mám smíšený pocity. Kousek jsem četla ve společnosti nahlas a sklidila jsem posměch, co je to za vágní demagogii... což mě jedině povzbudilo.

    Mimochodem, koupila jsem si to na veletrhu, protože se mi líbil stánek nakladatele.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    super, tak takovou diskusi si bukuji, píšu o něčem podobném disertačku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam