• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GECKONGateCraft: Minecraft server for geeks! ;)


    Vše o minecraft serveru: GateCraft

    FaceBook | Dynamic map | MC on NYX
    rozbalit záhlaví
    SUMI
    SUMI --- ---
    SKY_MAX: krásně...úžasně jsme zničili celej tristram :D
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    jak dopadl crash test? je mí více než líto, že jsem se ho nemohl zůčasnit po celou dobu
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    GECKON: Tyjo né :( Já budu doma tak v šest. Držím palce, ať to pojede rychle, hladce a bez komplikací.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    SNICKERS: Samozřejmě, že za to nemůže mašinka, geckon za to může! On je strůjcem všeho zla. (//:-))

    Kdybych nebyl jenom chudý študent, tak si udělám homeserver. (http://pocitace.aukro.cz/hp-proliant-dl380-g4-server-i2932268371.html)


    GECKON: Mělo by to fungovat i 1.4.7, že?
    GECKON
    GECKON --- ---
    VÝZVA:
    zítra (neděle 13.1.) v 14:00 nahoďte verzi 1.4.6 a naběhněte na: game.gatecraft.cz:27790

    Je to testovací mirror server na verzi 1.4.6, kde je potřeba zjistit, zda vše jede jak má před přehozením na ostrou. Zkoušejte klidně i griefovat, rozbíjet a dělat různé psí kusy. Je potřeba otestovat vše! Také to bude zároveň sloužit jako zátěžový test, takže je potřeba aby vás přišlo co nejvíce!
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    PAPRIKODLAK: Hlavně mě tam ned... Ha ha ha no, bohužel jsem za dobu svého fungování na GC nepřispěl ani korunu a strašně mě to mrzí, kdyby byl nějaký gatecon nebo já nevím tak něco, klidně bych nějaký peníze dal z ruky do ruky někomu zdatnějšímu v internetových financích.

    A ještě ať jsem úplně on topic, neběžel kdysi server na dostatečně TPS i s větším počtem hráčů? Mám za to, že nám to posral nějaký update. Což nic nemění na tom, že je asi třeba to výkonnější železo, ale i tak, aspoň ať neobviňujeme tu mašinu na který to běhá teď. eh.

    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    GECKON: Tu i5 mám taky. Na běžné žití v pohodě, ale server s 68 mody na javě je trochu něco jiného, no...


    SKY_MAX: Uděláme nějaké město hrdinů. První na řadu půjde Gecko.
    GECKON
    GECKON --- ---
    EMELDIR: tyjo, ty sis to předplatila na několik let dopředu ;) ..a přeji mnoho zdaru v novém bytu ;)

    Zatím je dle všeho krize zažehnána, protože se našlo dostatek zájemců o záchranu, což pozitivně motivuje i mě. Asi se blýská na lepší časy - tedy alespoň doufám, že silnější hardware pomůže nakopnout i vyšší TPS (tick per seconds).

    Dosud běžíme na i5-2400 (dle benchmarku 5,805 bodů)
    nový procesor by měl být i7-2600 (dle benchmarku 8,351) ..bodování je zde
    výkon by měl být tedy o cca 43% lepší :)

    O dalším vývoji budu informovat - stay tuned ;)
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    já bych snad všem těm velkejm sponzorům postavil nějakou sochu nebo tak něco..
    A taky jakmile mi přijdou moje YT money, přídou-li, tak taky přispěju
    EMELDIR
    EMELDIR --- ---
    Ještěre já vím, že jsem se nepodílela obvyklou finanční částkou za prosinec a bohužel ani za leden, ale zahučela jsem v rámci bytu neplánovaně za 20k na vybavení. Každopádně od únorový vejplaty už by to mělo zase jít, takže novej server klidně potáhnu.
    GECKON
    GECKON --- ---
    Mám špatnou, a snad i dobrou zprávu:
    Ta špatná je, že hardware (na kterém server po celou dobu běží) za měsíc nebude a s tím je ohrožena existence GateCraftu.
    Nadějnou zprávou je, že mám cukání pořešit vlastní dedicated server, který by měl být dokonce rychlejší.

    Rozhodujícím faktorem jsou, jak už to tak bývá, peníze. První měsíc se zřizovacím poplatkem vyjde na +/- 3k a každý další měsíc na 1500, což je pro mě už fakt docela přes čáru. Naštěstí se našli ochotní donátoři, kteří snad GateCraft vyvedou z cesty do temnot - i přesto bych do budoucna uvítal aktivnější finanční výpomoc, jinak asi vážně přijde na řadu nějaký VIP systém ://

    Každopádně, během týdne budu ještě zvažovat možnosti, a asi i všechna pro vs. proti.
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    VISOPIMUS: hele na těch miliardách kostek při špatný optimalizaci MC je to docela dost znát... nicméně tyhle shadery jako sonic sou prostě na high end mašiny no... já to na těch 50 fps ještě dostal ( i7, gt580 ), ale kuřecí farma musela pryč :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    a tak kdyz mam 8G, tak to zas takovej rozdil nebude, spis jde o FPS... pac me stve, ze vsechny tyhle shadery jsou spis na fotky, nez na realny hrani :/
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    VISOPIMUS: tak určitě, záleží na rozlišení textur... 512x512 žere určitě víc paměti než 32x32 :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    On je nejakej rozdil ve fps s orig packem a s jinym (gc) packem? :D To jsem vlastne ani nezkousel :) Hlavne je prdel, ze kdyz se s nahozenym sonicem pichnu na svuj tekkit server, tak mi padne klient :D Asi moc veci k nacteni :D
    XANDERCZ
    XANDERCZ --- ---
    SHARINGAN: Joo jo, presne tak :D
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    resp. klidně bych se s tim sral, ale pak vyjde nějakej podělanej patch s novou barvou brambor a mě se to zas celý rozesere... na to se můžu vymr...
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    SKY_MAX: jestli budu mít náladu se s tim někdy zas srát :) rozchodit to společně s gatecraft texturama bylo docela peklo :) strávil sem nad tim den :)
    SKY_MAX
    SKY_MAX --- ---
    SHARINGAN: so viel nice! A i s frapsem.. natoč někdy něcooo.. Na sonicovi můžu oči nechat.. asi protože si ho nebudu moci v nejbližší době určitě dovolit..
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    XANDERCZ: pěkný... sonic měl teda imo hezčí vodičku, ale kvůli updatům mrkví a podobnejch píčovin se čeká měsíce na updaty :S ale FPS mi tolik nedropnul, dokonce sem to rozchodil i s frapsem :)



    XANDERCZ
    XANDERCZ --- ---
    Psal jsem to blbe :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam