• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: čim víc to budeš odkládat, tim dýl budeš chodit pěšky :P :)
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    SIMEC: já už po státnicích ha :D + psaní bakule
    já si to nechám projít v hlavě, ještě nic nekupuju...stejne nemám dost peněz na to tedka....ale jako neco podobného si stejně koupim
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: ad. VŠPJ: bohužel už dokončuju, bakalářka hotová, nyní šprting na státnice...
    ad. Vendetta: prkno pěkný, ale pro mě zastaralý, ale proti gustu žádná ... :) zlý neni
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    SIMEC: btw, Všpj, vítej v klubu :D
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    Určitě dám přednost freeride než cruisingu, jako dopravní prostředek to neberu, spíš účelná jízda, nebo jak to říct.. ale na občaasné přejetí někam, to se dá na každém prkně když ho člověk umí ovládat...no uvidím, zatím se mi to prkno líbí, tak se vtom ještě pohrabu než něco koupim, diky za rady!
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: Jinak jo-Vendetta je jinak taky slušně univerzální prkno, ale zasejc kdybys chtěla například prkno jen jako dopravní prostředek, daj se najít vhodnější kousky...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: takhle, když prkno s patkama, tak s takovýma, aby byly víc než na ozdobu (nechci se opakovat, ale nový Originaly - Freeride nebo Apex 40 je maj super, ten Apex např. je měkčí než Freeride a je to takový celkem dost univerzální prkno, taky Bustin má nový hezký prkna, modely EQ nebo Boombox, kromě přítomnosti/absence patek maj totožnej tvar a Boombox je ještě o něco měkčí) jestli myslíš že patky nevyužiješ vůbec, možná by stálo popřemejšlet o prkně který je úplně bez patek, abys je nevozila zbytečně:) ale jestli se ti Vendetta líbí, tak jí prostě vem..ono zase záleží jen na tom, k čemu to prkno chceš,..to je zásadní informace potřebná k tomu, abys nešáhla naprosto vedle, což se v případě longboardingu může lehce stát
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    zase si nemyslím že bych to nějak extra využila, nevím jak to napsat :)
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    SIMEC: myslíš nějaký konkrétní model? nechci nic nejak zásadně tvrdého ale zase né jen prkno do parku.... a osobně se mi líbí tento styl prkna
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: Vypadá celkem hezky ale co přesně "víc" tě zajímá? Jestli chceš prkno s "funkčníma" patkama, možná bych hledal jinde, protože tohle prkno je má děsně krátký a co jsem různě četl názory lidí tak jim z toho dost zklouzává noha při poppingu nebo když chtěj něco přes patky dropnout, to je u prkna s patkama docela nevýhoda. Takže za mě jsou tam ty patky spíš na ozdobu nebo pro někoho, kdo je bude používat minimálně. Nechci ho schazovat, jistě je to slušný prkno, ale na letošní sezonu přišlo mnoho výrobců s inovacemi vesměs užitečnými, takže osobně bych vybíral něco inovativnějšího.
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    s dovolením se vetřu, ať se taky něco nového dozvím, zajímá mě docela ten RAYNE Vendetta, mohl by mi k němu někdo říct něco víc? diky
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    zkus shredder, týpek je nejvíc v pohodě, někdy trvá trochu dýl než odepíše (doporučuju zavolat!) :)
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    Ja sem to zkoušela na snowpanic.cz takze to asi zkusim shredderslongboardshopu snad to vyjde. Doufam ze to pak bude minimalne stejne dobry jako snowboarding.).... Kazdopadne dik za pomoc a hlavne za ochotu :)....
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: tak ho ber, bude to supr prkno a věřim že s nim budeš spokojená, parádní na pojezdy a přesuny, slidovat s tim pude parádně, je twintip a má patky, takže má i freestylovej potenciál, nic zásadního mu nechybí:) problém kde ho vzít..kde jsi to zkoušela předtím? jestli to nevyšlo u toho shredderslongboardshop (mám odtud dvě prkna a vždy bez problému) tak nevím..zkusit napsat přímo výrobci jak je to s možností sehnání..hodně lidi z čr berou na www.longboardshop.de posílaj do čr bez problému a za málo, ale tam jsem ho nenašel, ale něco od madridu tam maj tak tam zkusit taky napsat jestli by ho eventuelně nesehnali
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    Mě se víc líbí ten chameleon/koala a to jak delkou tak samozrejmě desingem.)... takze to vidim tak... Jen bych jeste mela posledni dotaz a to kde to objednat s co nejspolehlivejsima lidma ( na tamten sem cekala dva mesice a pak z nich vypadlo ze nic ), a co nejlevneji..
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: no, Makai a Koala/Chameleon jsou dost "rovný prkna" prostě nejsou tak hluboký jako ten Lush, právě ta hloubka se může při slidech hodit, ale jde to i s "mělkým" concavem, osobně spatřuju výhodu Koaly/Chameleona vůči Makai i v tom, že má patky, který jsou super protože rozšiřujou potenciál prkna (osobně jediný prkno bez patek který jsem ochotnej vlastnit je DH longboard) být tebou bych volil mezi Koalou/Chameleonem a Lush Symbianem..vzhledem k tvojí výšce (máš nějak tak stejně jako já) bych se možná přecijen přiklonil ke kratší Koale ale ani Symbianem bys nejspíš nic nezkazila (ženský maj delší nohy:) a navíc má příjemnější tvar..ať tak či tak, v této cenové hladině bych volil mezi těmito dvěmi prkny
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    SIMEC: chm, ještě jednou teda čim přesně se liší ten concave u toho Lushe a u toho koaly a u toho Makae? Bylo to na mě nák moc informací, sem z toho ted trochu jalová :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: s tou koalou se to povedlo:) jj koala respektive chameleon je zajímavý prkno, přesto bych možná ještě víc koukal po tom Lush Symbian a to z důvodu concavu, kterej je ale osobní záležitostí
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    merim 175 cm. Já bych nejvíc chtěla asi 38 - 40 a delsi vyzkouseny nemam tak sem je nechtela zavrhnout. http://www.shredderslongboardshop.cz/longboardy/komplety/item/112-madrid-koala-385-longboard me se hodne libi tyhle novy od madridu ta cena plus s dopravou ej nejspis nerealna. Ten fialovej madrid je bohuzel k nesehnani ( teda bylo mi receno je to stara kolekce :) )
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: osobně kdybych se měl vejít do 5500 a chtěl prkno se kterým lze i fajnově zaslidovat, bral bych asi http://www.longboarding.cz/products/lush-symbian-longboard/#!
    vypadá na moc hezkej concave
    možná bych pokukoval i po http://www.shredderslongboardshop.cz/longboardy/komplety/item/112-madrid-koala-385-longboard , který byl přejmenován a nahrazen tímto http://madridskateboards.com/boards/bamboo/animal-bamboo-385-chameleon

    pintaily jsem nehledal, sama jsi jich uvedla dost a vybrat by se z nich dalo..promysli toho Lushe
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: V podstatě všechny, až na jedno (sama už asi tušíš který myslim), jsou v podstatě fajn téměř výhradně na takové to domácí ježdění, super na carving, na dopravu taky..máš poměrně široký rozpětí co do dýlek, od 37,5 do 43, přitom dýlka prkna je celkem zásadní parametr (ještě zásadnější bývá wheelbase ale až tak jsem jednotlivý prkna nezkoumal..tou "černou" ovcí je tam ten twintip Makai...ostatní jsou prkna tipu pintail nebo jejich příbuzní, na slidy jsou nic moc, hlavně ty delší (kolik měříš?)..s tím Makaiem si dovedu představit i učení slidování, ale dle mého na to nemá úplně ideální shape (třeba se pletu), vypadá to na celkem mělkej concave..kdybych si z tohodle měl vybrat prkno na pojezd, s tim že bych nehrotil slidování, beru buď toho Madrida, nebo ten Corsair vypadá fajn na pumpování..kdybych si z týhle sestavy měl vybrat něco na čem chci i slidovat , je to jasný a beru Makai..na pojezdy by pro tebe do začátku byl možná i lepší protože tim že má drop-thru trucky, bude mít níž posazenou desku a tudíž je odrážení míň namáhavý, ty pintaily zase budou lepší na pumpování a cruising, ale to je teoretický..zvolil bych Makai, i když ten tvar mi už dnes přijde překonanej..zkusim najít taky nějakýho kandidáta do těch 5500
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam