• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: samozřejmě že to řeší..ale né každej si chce poskládat kvalitní prkno ekonomicky :) radši předraženou prdlavku :)
    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: nahodou tohle resi desky na miru. od skrabala jsem si dohodnul dvar uchyceni trucku, nechal si od graficky nakreslit grafiku a tadaaa vysledek byl hotovej deska za 2.2K a je to pecka :]
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: holt jiná logika. já to mám podobně, zase na druhou stranu oni asi nechápou nás, že cpeme prachy do tohodle a kupujeme třeba džíny pod 5 :) a teď kdo je větší magor :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: ano, protože lnb jde do módy a plno lidí je třeba i nosičů, jako to bylo se skejtem, když jsem byl malej..někdo jezdil jakože jezdil, jinej nosil :)

    AUDIAC: design - pak se ale samozřejmě nedá takovým lidem radit při výběru prkna..teď jsem něco podobnýho řešil v diskuzi na lidech..že prej design nic moc a kdesicosi..kdybychom tu měli design stavět na úroveň funkce a zahrnovat ho do kritérií při výběru, tak by diskuze neměla být "odborná" .. za sebe, možná trochu arogantně, nekoupil bych si longa pod 6, nekoupil bych si kolo za 15, ani za 20, ani za 25..nejsem tak bohatej, abych si kupoval kšunty na kterých v prvních měsících budu měnit základní komponenty.. a i když se odprostim od všeho, tak nebudu podporovat masovky..radši budu podpaží nosit kvalitní pěkný prkno než nějakej skoro supermarket
    ESY
    ESY --- ---
    AUDIAC: jako jo, kazdymu co jeho jest. Rekl bych ze diskuzi na tema mindless je na internetu vice nez dost. pokud nekdo opravdu nechce dat o par korun vic za neco slusnejsiho. Proc ne, kdyz se podivame kolik tech mindlessu je tak se uz hodne kupcu naslo, jinak by tu nebyly.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    Je důležitý odprostit se od toho, že jezdíte často, rychle, agresivně. já měl podobnej boj s přítelkyní a jejím kolem. sám mám svoje kolo dražší jak auto a když si ona kupovala kolo, tak za něj nechtěla dát víc jak 13 tisíc.
    Pořád jsem jí hnal vejš a vejš, ale jí je prostě jedno, že to nemá kotoučový brzdy, je to osazený nižší řadou řazení a vidlice je základ. ona na něm vyjede jednou za měsíc/dva na krátkej vejlet a je jí, cituji: "úplně u prdele, že je to o půl kila těžší a že mi nejde zamknout vidle". a kupodivu je s ním spokojená. i když jela i na několikanásobně dražších kolech...

    jinak ono těch ojetejch longů není na trhu zas tak moc, aby si člověk mohl nějak extra vybírat - navíc, když rekreačním jezdcům jde často víc o design než o kvalitu ložisek ;)

    *nejsem nijak spojenej s dealerem Mindless ani s nikym jinym v longboard odvětví, abyste nemysleli, že tady za někoho lobbuju :)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    MAFIRE: já se nechystám koupit Mindlesse, jen mě to zajímalo z důvodu, že se tady na ně několikrát házela špína, aniž by někdo řekl objektivní důvod (nebo se mi ho minimálně nepodařilo najít).

    jinak když řekneš, že "Mindless je sracka kerou nechces ani na projeti se jednou tejdne", tak to má nulovou vypovídající hodnotu.

    několikrát jsem na Mindlessu jel a jako katastrofa mi to nepřišlo, proto jsem se hlavně ptal. ne proto, abych tu rozpoutal flame.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: a já bych doplnil, že ty prkna jsou nejen Mindless, ale taky Useless
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    AUDIAC: je to na vsech forech to same :) ja ti to reknu trochu lepe a vic buransku nez simec. Mindless je sracka kerou nechces ani na projeti se jednou tejdne. Ver mi ze ten rozdil pozna i uplnej zacatecnik. To je ten duvod a vic resit nepotrebujes. Kdyz uz resit ten malej cenovej rozdil tak si kup normal ojetej long za stejnou cenu.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: ok, díky. na druhou stranu jsou i lidi (a není jich podle mně málo), kteří ten rozdíl tolik nepoznají a na jejich občasný svezení se jim to stačí. jednou za týden/dva ho vytáhnou, projedou se někde po okolí, ne rychle, ne daleko a pak ho zas hodí pod postel. takovej člověk není ochoten dát za prkno víc než za ten řekněme funkční základ, což imho mindless je.

    hm, sakra. tak si tu pohlednici nech. až přijedu na Lipno, tak si jí ve stánku koupím sám... :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: Jelikož nikdo nesoutěží tak ti jen povim, že shoda je 0% :( :D

    ad Mindless: podle mě je škoda vyhazovat peníze za značku, která na první pohled upřednostňuje kvantitu nad kvalitou (tzn vyrobí desku a mají svoje vlastní trucky, kola, všechno, v což zkrátka nemám důvěru..dejme tomu že každej ten díl je aspoň částečně použitelnej, ale stačí si připlatit max 1500 (když vemu že nejlevnější jejich longy začínaj na 3500-ty vyšší modely jsou ale lehce pod 5) a můžeš najednou mít long o moc levelů vejš..mindless je prostě taková špárovka a to nechceš..za 5 se dá udělat long se značkovejma truckama, kolama, úžasnýma ložiskama Zealous (top 10 2012 longboard products), a custom deskou na přání
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: asi jsem slepej, ale nepodařilo se mi vyfiltrovat žádnej konkrétní příspěvek/důvod proč ne mindless. mohl bys to prosím nějak v kostce shrnout a klidně dát do záhlaví, když se to tu opakuje tak často? :)

    a ke kvízu tipuju: Nelson-Paris-Seismic, Mania DD-Longbird-Abec11, Mania FS-Randall-Fireball a Deville-Sabre-Otang. v případě neúplné správnosti prosím poslat adekvátní část pohlednice, adresu ti pošlu v poště ;)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Just for fun: v rámci updatu lnb garáže tu pro vás mám kvíz, výherce čeká maximálně tak pohled z Lipna .) a vyhrává ten, kdo uhodne (nebo bude nejblíž), jak budou vypadat výsledný komplety! samozřejmě stačí "nahodit" na prkna trucky a kola
    PRKNA ( z leva): Mania freestylovka, Deville Interstate, Nelcon Cyclone, Mania doubledrop
    TRUCKY: Sabre 190mm 45°, Longbird 180mm 46°, Paris 180mm, Randall 180mm
    Kola: Otang Moronga 80a, Seismic Landslide 78a, Cult Converter, Abec11 Flywheels 83mm 81a, Fireball Incendo 84a, THESE 74,5mm 80a (ano, dvoje kola zbydou .)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    FLOE: to je mrzutý :/, dej se do kupy jak jen to půjde, napadá mě, až to bude trochu možný, co to zkusit s tímhle? http://www.longboardshop.de/shop/product_info.php?products_id=1814 taky se to chystám ozkoušet, jestli na to budu ochotnej ušetřit kačky
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    FLOE: čímto?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    YNOR: ps: ted sem na to peché koukal.. Freeride na pintailu i kdyby byl sebekvalitnejsi,celkem vrahovina;-) prosim..nacti diskuzi..podobne neli stejne se tu opravdu resilo xkrat
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: at slouzi:-D ja ted od Skraba dostal freestylovku tak sem zvedavej!

    YNOR: zas mindless :-/ to nechces..zacinat je lepsi rovnou na necem dobrym aby te nekvalitni nacini hned neodradilo

    Ad. Patky: aspon minipatky tipu nelson cyclone nebo vetsi ala bustin boombox se muzou siknout;-) uz kvuli blbymu zvedani prkna do ruky..nechces se ohejbat:-P

    jinak vsem, nezapominejte na nastenku, btw taky ji pekne flakam ale brzy se polepsim:-)
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    YNOR: hele nejlepsi je kdyz na to stoupnes to ti hned bude jasny jestli jo nebo ne
    ;-))) nebo neco nekde testni to je nejlepsi kamos ted prodava palisades visual sun tak jestli ho chces... Muzu se zeptat...
    YNOR
    YNOR --- ---
    tak zatim bych to chtěl spíš tak na freeride, žádný downhill....
    co tohle
    Longboard Mindless Peché - Hradec Králové, prodám
    http://sport.bazos.cz/inzerat/24594935/Longboard-Mindless-Peche.php
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    CHORBON: jj pres to se da luxusne zatacet ale vim ze spousta zacatecniku se toho spis boji a rosekava se pri pokusu o tohle zataceni :D ja osobne bych si ji vzal ale jen diky tomu ze ze skatu vim do ceho jdu. taky nejezdim moc dlouho. zalezi na co to dotycny bude mit. na dlouhe projizdky to nevyuzije ( pokud nechce zkouset manualy)naopak ve meste kdy se clovek musi rychle orientovat se to hodi i kdyz zacatky s velkou patkou nejsou prochazka ruzovym sadem :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam