• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: haha, tak budu taky asi rezat...akorat ja si muzu udelat tak maximalne split-longboard. dneska jump z hodne vysoky bus zastavky na silnici (cca 30-40 cm) a ruplo to mezi truckuma presne jak jsou diry na srouby. takze v pristi dire necham podvozek, rachta to jak hovado :/
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SKADUWEE: Taky bych si to po sobě mohl přečíst :) budů místo bodů :D ma místo na a podobně.
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SVATY: Je to trochu složitější. Klasická počítačová grafika, se dělá v 72 dpi (budů na palec). Monitoru to stačí. Tiskárně ale ne. Z vlastních zkušeností vím, že ma tu desku stačí kolem 200 dpi a převod dpi je zhruba takový že kolikrát dpi zvětšíš, tolikrát se ti zmenší tisknutelná velikost.

    Pokud budeš mít tedy něco v 72 dpi a chceš aby to bylo tisknutelné, tak potřebuješ tu grafiku mít zhruba 125 x 416 cm aby výsledný potisk (při 300 dpi) byl 30 x 100 cm
    Nejlepší je prostě grafiku pro tisk vytvářet v požadovaném formátu a zároveň v 300 dpi.

    Doufám, že jsem to napsal pochopitelně.
    SVATY
    SVATY --- ---
    SKADUWEE: Dobrá, návrhů mám sposutu a tohle je první věc co mě napadla :) Nikdy jsem nic do 300 Dpi nepřeváděl, ale předpokládám, že to zase tak náročný nebude a aspoň se naučím něco novýho, kdyžtak bych se ozval. Dík :)
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: hod mi kontakt do posty, traba vam nekdy dam nejakou zakazku
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    VOJTEK: Tak bohužel máme na ripu počítadlo s tím že to u počtu tisků ukazuje i grafiku, takže kdyby to šlo bez toho ripu, neřešil bych to. Okecat ale že to byl zkušební tisk popřípadě zmetek půjde blbě :)
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: tyvole selfksefty za dvekila konzultovat s vedenim, tam nechtel makat :D
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SVATY: proc ne, na desku imho dobry...akorat mu napis, ze nechces plakat ale jen elektronicky v 300 DPI pri vejsce 100 cm a mas skoro hotovo. fotku desky pak pls sem
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SVATY: Když mi dodáš grafiku, budu schopný to udělat cca za 250 + poštovné. Cena je orientační. Ještě bych to musel probrat s tiskařem a asi i s vedením :D
    SVATY
    SVATY --- ---
    VOJTEK: Kolikrát jsem si říkal, že bych si rád nechal na prkno dát něco od tohodle borce :) http://wednesdaywolf.com/paintings.
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SVATY: jo, tohle bude klasicka folie, vic se trha. kdyz tam zajdes urcite budou mit i podlahovou, bude trochu drazsi, ale furt v radu stovek. nejvetsi naklad je v tomhle pripade grafika pokud nedavas sam
    SVATY
    SVATY --- ---
    Hele díky za rady, takže pro mojí domácí potřeby by bylo možný použít např. to co nabízí tady (jsem z Brna)
    http://www.prelepky.cz/cz/stranky/etikety-samolepky-velkoplosny-tisk-ceny-brno ?
    Ta samolepka s laminací za 490 Kč ? kdybych bral 100x30 cm ta by mě to vyšlo na dvě kila a to je fakt dobrý, ale nevyznám se v tom tak jak vy tak nevím jestli bych to na to prkno vůbec dostal
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: tak vidis :)
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    nene mě to vyjelo z HPčka a pak to šlo do laminátoru :) Taky bych se s tím nesral ručně, když na to mám mašinky :)) Ale kdysi jsme instalovali polepy pro všechny Vodafone prodejny to byl voser no :)
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    Folie kupujem po rolích, takže já bych dokázal sehnat maximálně roli a ehm, nevím jestli nekdo chce kupovat 100 m2 :))
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    pro nekoho kdo se polygrafii neorientuje je diy laminace fakt asi dost voser :) klobouk dolu jestli ses s tim sral sam
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    Není problém vyrobit design.
    VOJTEK: Ale jo stačí být trpělivý a mí tu tvrdší houbičku na to aby ti to moc nedělalo bubliny. Samozřejmě že když dáš samolepku a na ní přes lis přilepíš lamino, bude to stoprocentní :)
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: jasny, ale lamino na deslu si jentak nedas, takze musis nejdriv tu folii :)) jinak co jsem popsal je beznej postup nejjednodussi pro zakaznika i copycentrum...
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    VOJTEK: hele podle mě spíš stačí grafika a jestli nejsi nouma, nalepit a oříznout klasickým nožem na koberce. Jinak ano lze transparentní folie ale nejsem si jistý jestli se dělají v podlahové verzi (hodně odolná), to bych radši zkusil 2x přes sebe to podlahové lamino.
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    VOJTEK: pokud chces jen chranit puvodni grafiku, existuje samozrejme i trasparentni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam