• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    tak mame ardour3 venku, jupi... :)

    ardour - the digital audio workstation
    http://ardour.org/
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    http://www.audiolinux.cz/clanky.html narazil jsem na par pekne serazenejch informaci. Pomohlo mi to snizit latenci :)
    BENKI
    BENKI --- ---
    ta jak tak procházím videa na youtubu... Guitarix možná nebude úplně marnej, už se těším, až se k tomu dostanu. Začínám mít pocit, že bych mohl tuto sezónu odjet na linuxu... yeaah :-)
    BENKI
    BENKI --- ---
    takze dalsi reseni bude najit bud vhodny host pro guitar rig nebo hledani alternativniho pluginu. Guitarix ani Rakarack se zatim nezdaji jako dostacujici... takze mne cekaji pravdepodobne hratky s WINE atp... no, uz se tesim O:-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    bezva :)
    BENKI
    BENKI --- ---
    a uz mi to jede. parada.
    BENKI
    BENKI --- ---
    a uz mi to jede. parada.
    BENKI
    BENKI --- ---
    uz to vidim, jsem blbej.
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: praveze ten ardour spousti jacka sam (nebo mi neco seredne uniklo)... praveze kde se v jacku nastavujou interface, na to jsem nejak neprisel, asi jsem slepej totalne...
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: jinak Jack musim mit uz pusteny, kdyz startuju audio soft, jinak to hodi hlaska, ze jack neni, na neco, co by si ho spustilo samo, jsem jeste nenarazil.
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: asi se zeptam zbytecne, ale mas v jacku spravne nastaveny interface, potazmo input device?
    BENKI
    BENKI --- ---
    tak jsem mel zase trosku casu na to vlitnout - hodil jsem na flasku nejnovejsi Ubuntu Studio. Po startu system bez problemu GR Kontrol vidi, na prehravani neni problem pouzivat. V ovladani hlasitosti mam rovnez oba vstupy. Posem dobry. V JACKu ale vidim vstupy pouze integrovane zvukovky (aspon pocitam-system/capture1, capture2). Kdyz chci spustit Audour, ktery ma pri spusteni configurator, pokud vyberu integrovanou zvukouvku, spusti se v pohode, pokud GR Kontrol, hodi hlasku, ze nemuze spustit JACK, ze ho bud ma spusteny jiny uzivatel nebo jsem vybral spatne parametry.... nejaka rada?
    JADE
    JADE --- ---
    ubuntu jede pres pulse audio, zkus sudo apt-get install paman (pulse audio manager a pavucontrol (zvukovej mixer)
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: to neni dobra zprava.
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: praveze vidi jen vystup...
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: podivej se v ALSAMIXERU co vsechno z ty zvukovky system vidi.

    dalsi krok je QjackCtl a v nem tu zvukovku nakonfigurovat.

    BENKI
    BENKI --- ---
    btw, uz aby byl venku Bitwig a linuxovej port Reaperu, to by mohlo taky lecos nastartovat...
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: Native Intstruments Guitar Rig Kontrol... ale problemy maj takrka vsecky USB2 interface, co jsem tak cetl po netu...

    hele, kdyz uz jsme u toho,... sice to krasne hraje, ale zaboha nemuzu nikde najit vstupy, ty mam pouze z integrovane zvukovky... nejaky nakopnuti bys nemel? ;-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: co to je za zvukovku?
    BENKI
    BENKI --- ---
    tak to vypada, ze si MS sere do vlastnich kalhot.

    Mozna jste zaregistrovaly oborovkse problemy USB zvukovek na portech USB3.0

    Ja poridil novy ntb, pouze USB3, mam guitar rig kontrol... a jsem v khelu. Ve windows zvukovka ruzne brumi a chrasti, nepouzitelne. Co by clovek nerekl, na OSx to vse funguje jak ma. Dnesk jsem zkusil Ubuntu - zvukovka okamzite rozeznana, nactena a funguje bez jedinyho zadrhelu. Takze, sitace se nam asi meni - vetsina USB2 zvukovek nepojede na Widlich... jsem zvedav, jestli to neodstartuje novou linuxi revoluci... ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam