• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    Základní pravidla.

    Vítána je diskuze o vhodnosti jednotlivých linuxových distribucí, diskuze o linuxových audio serverech a jejich nastavení, diskuze o linuxových DAW, pluginech, editorech, sekvencerech, playerech a dalším (i komerčním) audio linux software, diskuze o zvukovkách, kontrolerech a dalším hardware, který funguje s Linuxem.

    Není vítána diskuze o vhodnosti Linuxu na zpracování audia. Předpokládá se, že toto má každý již vyřešené. Dále nejsou vítány příspěvky uživatelů jiných operačních systémů, jestliže přímo nenabízí konstruktivní řešení problému Linux uživatele.
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    BEOWULF_CZ: posledni info mam ze byli ve Frankfurtu na musikMesse, ale release date se jeste asi nevi.
    BEOWULF_CZ
    BEOWULF_CZ --- ---
    Nejaky info ohledne bitwigu?
    BURAN
    BURAN --- ---
    CABOWITZ: vypada to moc pekne :)
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    tak mame ardour3 venku, jupi... :)

    ardour - the digital audio workstation
    http://ardour.org/
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    http://www.audiolinux.cz/clanky.html narazil jsem na par pekne serazenejch informaci. Pomohlo mi to snizit latenci :)
    BENKI
    BENKI --- ---
    ta jak tak procházím videa na youtubu... Guitarix možná nebude úplně marnej, už se těším, až se k tomu dostanu. Začínám mít pocit, že bych mohl tuto sezónu odjet na linuxu... yeaah :-)
    BENKI
    BENKI --- ---
    takze dalsi reseni bude najit bud vhodny host pro guitar rig nebo hledani alternativniho pluginu. Guitarix ani Rakarack se zatim nezdaji jako dostacujici... takze mne cekaji pravdepodobne hratky s WINE atp... no, uz se tesim O:-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    bezva :)
    BENKI
    BENKI --- ---
    a uz mi to jede. parada.
    BENKI
    BENKI --- ---
    a uz mi to jede. parada.
    BENKI
    BENKI --- ---
    uz to vidim, jsem blbej.
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: praveze ten ardour spousti jacka sam (nebo mi neco seredne uniklo)... praveze kde se v jacku nastavujou interface, na to jsem nejak neprisel, asi jsem slepej totalne...
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: jinak Jack musim mit uz pusteny, kdyz startuju audio soft, jinak to hodi hlaska, ze jack neni, na neco, co by si ho spustilo samo, jsem jeste nenarazil.
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: asi se zeptam zbytecne, ale mas v jacku spravne nastaveny interface, potazmo input device?
    BENKI
    BENKI --- ---
    tak jsem mel zase trosku casu na to vlitnout - hodil jsem na flasku nejnovejsi Ubuntu Studio. Po startu system bez problemu GR Kontrol vidi, na prehravani neni problem pouzivat. V ovladani hlasitosti mam rovnez oba vstupy. Posem dobry. V JACKu ale vidim vstupy pouze integrovane zvukovky (aspon pocitam-system/capture1, capture2). Kdyz chci spustit Audour, ktery ma pri spusteni configurator, pokud vyberu integrovanou zvukouvku, spusti se v pohode, pokud GR Kontrol, hodi hlasku, ze nemuze spustit JACK, ze ho bud ma spusteny jiny uzivatel nebo jsem vybral spatne parametry.... nejaka rada?
    JADE
    JADE --- ---
    ubuntu jede pres pulse audio, zkus sudo apt-get install paman (pulse audio manager a pavucontrol (zvukovej mixer)
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: to neni dobra zprava.
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: praveze vidi jen vystup...
    BURAN
    BURAN --- ---
    BENKI: podivej se v ALSAMIXERU co vsechno z ty zvukovky system vidi.

    dalsi krok je QjackCtl a v nem tu zvukovku nakonfigurovat.

    BENKI
    BENKI --- ---
    btw, uz aby byl venku Bitwig a linuxovej port Reaperu, to by mohlo taky lecos nastartovat...
    BENKI
    BENKI --- ---
    BURAN: Native Intstruments Guitar Rig Kontrol... ale problemy maj takrka vsecky USB2 interface, co jsem tak cetl po netu...

    hele, kdyz uz jsme u toho,... sice to krasne hraje, ale zaboha nemuzu nikde najit vstupy, ty mam pouze z integrovane zvukovky... nejaky nakopnuti bys nemel? ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam