• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    Základní pravidla.

    Vítána je diskuze o vhodnosti jednotlivých linuxových distribucí, diskuze o linuxových audio serverech a jejich nastavení, diskuze o linuxových DAW, pluginech, editorech, sekvencerech, playerech a dalším (i komerčním) audio linux software, diskuze o zvukovkách, kontrolerech a dalším hardware, který funguje s Linuxem.

    Není vítána diskuze o vhodnosti Linuxu na zpracování audia. Předpokládá se, že toto má každý již vyřešené. Dále nejsou vítány příspěvky uživatelů jiných operačních systémů, jestliže přímo nenabízí konstruktivní řešení problému Linux uživatele.
    rozbalit záhlaví
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: PS: To jsem se kdesi docetl cosi jako "pouzivejte alsa-lib, pouzivani je jednoduche a uzivatelsky privetive". Pokud je to pravda, tak bez alsalibu se to asi ovlada nejakou hyperprostorovou translokaci neutrin :D
    SUK
    SUK --- ---
    Zdar, pise tu nekdo pro ALSAu? Respektive alsa-lib? Rad bych manipuloval mixerem, ale nejsem si jist, zdali je neco spatne se mnou nebo alsim api a dokumentaci, kazdopadne to, zjednodusene receno, vubec nechapu. http://www.alsa-project.org/alsa-doc/alsa-lib/mixer.html je naprosto krasna prazdna stranka a z popisu funkci dvakrat moudry taky nejsem. Existuje rozumnejsi dokumentace, tutorial, neco? Jde mi jen o ovladani mixeru...
    PS: Muj kod aktualne obsahuje snd_mixer_open, snd_mixer_attach a snd_mixer_load - tam uz si ale uplne nejsem jistej, co to dela...

    Diky :)
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    tak dnes koukam na root.cz a vidim ze headliner teto softwarove sklizne je radium. slusny bizzare - variace na trackery, ktera ma implementovany pd. a vubec celkem svebytny interface. nevim jak je to ted, ale pred par mesicema to bylo obtizne k zkompilovani. odvaznejsim a otrlejsim doporucuju k otestovani...
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Jedu na Archlinuxu a Ardour mam vzdy kompilovanej. Nicmene, spis pocitam, ze mam nekde neco vylozene v systemu, protoze mi stejne tak pada (nebo se odpojuje od JACKa) treba LMMS. Takze az budu za 2 mesice relativne seriozne nahravat, asi si zaridim nejaky jiny, odladeny distro :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: zkousels to trebas prekompilovat na svym kompu?
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: No, ja si nakonec (pro metronom ucely) vystacim s tou basic sadou a na songy mam DrumGizmo :)

    A pada bo segfault. Fakt netusim - kdybych dokolecka delal jednu a tu samou cinnost, 100x to bude OK, naposte to spadne. Nekdy zkusim nejaky jiny distro (bubuntu studio?), jestli to nebude lepsi...
    Tobe nepada tak casto? Me i kolega z prace rikal, ze Ardour proste pada. Jako by to nebyl bug, ale featura :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: v tom pripade je mozne, ze jsi to vzdal prave pred tou sadou, ktera by ti vyhovovala :-D

    A ten Ardour ti porad pada proc?
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Vsechny jsem nezkousel. Vetsina ale jo :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: tyhlety official Hydrogen jsou vsechny pro tebe zvukove nepouzitelny? http://sourceforge.net/projects/hydrogen/files/Sound%20Libraries/Main%20sound%20libraries/
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Hodis link na nejakou rozumne znejici sadu? Co jsem nasel (free), to vsechno znelo strasne strasne a tvorit si vlastni je zbytecne mnoho prace (a pokud nemam vybavu, tak bud nemozny nebo zbytecny). Jinak ale klidne kritizujte. Byla to ma druha prednaska v zivote (je to videt :D ) a nestihl jsem si ji prilis moc dobre pripravit
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: cece Hydrogen je sampleplayer, tam si muzes dat zvuky jaky chces :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SUK: Nakonec jsem se na tvou přednášku na silikonovém kopečku nedostal, nebyl by z ní nějaký záznam? :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    CABOWITZ: me to prijde naprosto OK. tlak na co? kdo to chce zadarmo, moznost ma. kdo je linej nebo neschopnej si to zkompilovat sam, tak za tu sluzbu zaplati. to je uplne v poradku.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    BURAN: sem to prehlid a uz mam zkompilovano, doposud jsem vzdy prevazne stahoval binarky no, ale i tak stejne mi to neprijde koser - proste je to tlak...
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK
    SUK --- ---
    CABOWITZ: S timhle jsem se skutecne nesetkal.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    nebo kdyz si stahnu zdrojaky te 4ky misto binarek tak tam to omezeni neni? na vrtani se v kodu bzch se v tomto pripade teda asi radeji vyhnul :] nicmene zkusim...
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    chjo, teda ne ze bych nejak skrtil - sam jsem kdysi paulovi za ardour nejake prachy poslal, ale to, ze u te 4ky MUSITE zaplatit, jinak se to po 10minutach udela ticho se mi ani trochu nelibi... nainstaloval jsem zpatky 3.5.403. jinak ja mam s ardourem celkem dobrou zkusenost, s 32bitama pod ubuntustudiem se to rozhodne nema jako s jabkama na podzim....
    SUK
    SUK --- ---
    JIRZIN9: Tak zkus jeste, jestli teda to zkompilujes (ja nezkompiloval) NON-DAW. Treba bude lepsi - aspon to o nem +-tvrdi autor(i).
    JIRZIN9
    JIRZIN9 --- ---
    delal jsem v ardouru jendou nejakou rozsahlejsi vec a musim rict ze jsem u toho malem vyletel z kuze... hlavne kvuli takovejm drobnostem vetsinou v oblasti GUI... taky mi tam chybi moznost editace jen jednoho samotneho zvuku separatne mimo multitrack... ale jinak uznavam ze je to schopny nastroj... az na ten roj much kterej kolem nej lita :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam