• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: PS: To jsem se kdesi docetl cosi jako "pouzivejte alsa-lib, pouzivani je jednoduche a uzivatelsky privetive". Pokud je to pravda, tak bez alsalibu se to asi ovlada nejakou hyperprostorovou translokaci neutrin :D
    SUK
    SUK --- ---
    Zdar, pise tu nekdo pro ALSAu? Respektive alsa-lib? Rad bych manipuloval mixerem, ale nejsem si jist, zdali je neco spatne se mnou nebo alsim api a dokumentaci, kazdopadne to, zjednodusene receno, vubec nechapu. http://www.alsa-project.org/alsa-doc/alsa-lib/mixer.html je naprosto krasna prazdna stranka a z popisu funkci dvakrat moudry taky nejsem. Existuje rozumnejsi dokumentace, tutorial, neco? Jde mi jen o ovladani mixeru...
    PS: Muj kod aktualne obsahuje snd_mixer_open, snd_mixer_attach a snd_mixer_load - tam uz si ale uplne nejsem jistej, co to dela...

    Diky :)
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    tak dnes koukam na root.cz a vidim ze headliner teto softwarove sklizne je radium. slusny bizzare - variace na trackery, ktera ma implementovany pd. a vubec celkem svebytny interface. nevim jak je to ted, ale pred par mesicema to bylo obtizne k zkompilovani. odvaznejsim a otrlejsim doporucuju k otestovani...
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Jedu na Archlinuxu a Ardour mam vzdy kompilovanej. Nicmene, spis pocitam, ze mam nekde neco vylozene v systemu, protoze mi stejne tak pada (nebo se odpojuje od JACKa) treba LMMS. Takze az budu za 2 mesice relativne seriozne nahravat, asi si zaridim nejaky jiny, odladeny distro :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: zkousels to trebas prekompilovat na svym kompu?
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: No, ja si nakonec (pro metronom ucely) vystacim s tou basic sadou a na songy mam DrumGizmo :)

    A pada bo segfault. Fakt netusim - kdybych dokolecka delal jednu a tu samou cinnost, 100x to bude OK, naposte to spadne. Nekdy zkusim nejaky jiny distro (bubuntu studio?), jestli to nebude lepsi...
    Tobe nepada tak casto? Me i kolega z prace rikal, ze Ardour proste pada. Jako by to nebyl bug, ale featura :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: v tom pripade je mozne, ze jsi to vzdal prave pred tou sadou, ktera by ti vyhovovala :-D

    A ten Ardour ti porad pada proc?
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Vsechny jsem nezkousel. Vetsina ale jo :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: tyhlety official Hydrogen jsou vsechny pro tebe zvukove nepouzitelny? http://sourceforge.net/projects/hydrogen/files/Sound%20Libraries/Main%20sound%20libraries/
    SUK
    SUK --- ---
    BURAN: Hodis link na nejakou rozumne znejici sadu? Co jsem nasel (free), to vsechno znelo strasne strasne a tvorit si vlastni je zbytecne mnoho prace (a pokud nemam vybavu, tak bud nemozny nebo zbytecny). Jinak ale klidne kritizujte. Byla to ma druha prednaska v zivote (je to videt :D ) a nestihl jsem si ji prilis moc dobre pripravit
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK: cece Hydrogen je sampleplayer, tam si muzes dat zvuky jaky chces :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SUK: Nakonec jsem se na tvou přednášku na silikonovém kopečku nedostal, nebyl by z ní nějaký záznam? :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    CABOWITZ: me to prijde naprosto OK. tlak na co? kdo to chce zadarmo, moznost ma. kdo je linej nebo neschopnej si to zkompilovat sam, tak za tu sluzbu zaplati. to je uplne v poradku.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    BURAN: sem to prehlid a uz mam zkompilovano, doposud jsem vzdy prevazne stahoval binarky no, ale i tak stejne mi to neprijde koser - proste je to tlak...
    BURAN
    BURAN --- ---
    SUK
    SUK --- ---
    CABOWITZ: S timhle jsem se skutecne nesetkal.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    nebo kdyz si stahnu zdrojaky te 4ky misto binarek tak tam to omezeni neni? na vrtani se v kodu bzch se v tomto pripade teda asi radeji vyhnul :] nicmene zkusim...
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    chjo, teda ne ze bych nejak skrtil - sam jsem kdysi paulovi za ardour nejake prachy poslal, ale to, ze u te 4ky MUSITE zaplatit, jinak se to po 10minutach udela ticho se mi ani trochu nelibi... nainstaloval jsem zpatky 3.5.403. jinak ja mam s ardourem celkem dobrou zkusenost, s 32bitama pod ubuntustudiem se to rozhodne nema jako s jabkama na podzim....
    SUK
    SUK --- ---
    JIRZIN9: Tak zkus jeste, jestli teda to zkompilujes (ja nezkompiloval) NON-DAW. Treba bude lepsi - aspon to o nem +-tvrdi autor(i).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam