• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUSoučasná sakrální architektura
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Coste zednáří, coste dělali, že jste nám ten stolek, ten oltářní stolek na špičku stavěli...

    https://www.facebook.com/tscbk/posts/980770168654217


    Tiskové středisko České biskupské konference

    Ve středu 25. listopadu posvětil biskup František Václav Lobkowicz nový oltář ve farním kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku.
    Nový oltář má tvar jehlanu vnořeného špičkou do kruhu a je významným prvkem v presbytáři gotického kostela. Proměna kruhu ve čtverec symbolicky naznačuje proměnu chleba a vína v tělo a krev Kristovu. Podsvětlení paty oltáře působí, jakoby se oltář vznášel. Autorem návrhu a projektu je architekt Marek Štěpán.
    Oltář je z ocelového plechu s horní deskou z jednoho kusu břidlice. Záměrně byly zvoleny poměrně prosté materiály, které pochází z Moravskoslezského regionu a jsou zde tradičně zpracovávány.
    Do otvoru ve středu břidlicové desky byly uloženy relikvie mučedníka komunistického pronásledování církve Metoděje Dominika Trčky.
    Procesní kříž nese pět kamenů symbolizujících pět Kristových ran. Použitý kámen je Pyrit, který bývá příměsí uhlí a který se využívá při výrobě železa. Bronzový nápis v kruhu okolo oltáře "Hlas volajícího na poušti: Připravte cestu Pánu, vyrovnejte mu stezky" odkazuje jednak k patronovi kostela - sv. Janu Křtiteli a zároveň vybízí i každého z příchozích aby v sobě připravil cestu, překročil hranici kruhu a přistoupil ke stolu, z něhož lze přijímat pokrm pro život věčný.

    KAREN
    KAREN --- ---
    eee... .)))



    An Abandoned Indonesian Church Shaped Like a Massive Clucking Chicken
    The building was originally built as a prayer house by 67-year-old Daniel Alamsjah after he received a divine message from God. Although he intended the building to resemble a dove, the locals care more that it looks like a chicken, nicknaming it “Chicken Church.” In addition to a prayer house, Alamsjah also used the building as a rehabilitation center, treating disabled children, drug addicts, and others. Alamsjah was forced to shut the center’s doors fifteen years ago after steep construction costs.


    Giant Chicken Church from ThreatLevel11 on Vimeo
    https://player.vimeo.com/video/54749924


    An Abandoned Indonesian Church Shaped Like a Massive Clucking Chicken | Colossal
    http://www.thisiscolossal.com/2015/07/indonesian-chicken-church/
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    ZUZKAOU: Dnes jsem narazila na podobný novozélandský projekt Tree Church:



    Brána s pentagramem mi přijde obzvláště roztomilá
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Nevím, jestli je to současné, ani jestli je to architektura, ale rozhodně je to kvalitní mezikontinentální kaplička.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA: jsou chvíle, kdy i křídlatka je užitečná!
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: S tou Α a Ω na hrudi vypadá jako nějaký komiksový superhrdina... :D :D The Almighty God-Man... :D :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: Tohle bude chtít hodně kopřiv a jiného porostu, aby to zakrylo ... ty věci.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mezitím na Slovensku....



    Ako sa žije s anjelmi a betónovou púšťou namiesto námestia
    https://dennikn.sk/149067/ako-sa-zije-s-anjelmi-a-betonovou-pustou-namiesto-namestia/?ref=in
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    HYPNOGEN: Oooo, Cthulhu fhtagn... :D :D
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---




    St. Mary's Cathedral, Tokyo / 1964
    (římskokatolická)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GENTIANA: Já tam vidím vztyčený prst(y) na západní civilizaci!
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GOBERS: Obří slimák!
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DAVE_PAGE: jo, rozhodne si mrknete i na dalsi videa od Vavry. Modernich kostelu je zde hromada :) http://slideslive.com/s/david-vavra-56
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Nazev prednasky koresponduje s nazvem auditka, ale obsah saha i hluboko do minulosti. Kazdopadne beton a organicke tvary se zde najdou take.
    Současná sakrální architektura - David Vávra
    David Vávra | Současná sakrální architerktura - SlidesLive
    http://slideslive.com/38890131/soucasna-sakralni-architerktura
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    A co takhle jednu eko-mešitu i s panem architektem? ;))


    GOBERS
    GOBERS --- ---
    HAROLD: A jó!!!
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Já tam vidim Ještěd.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ENDRUE: To jeeeee... eee.... velmi asijské. :D :D
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---

    Singapore Life Church, Singapore by Laud Architects
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GENTIANA: Jo, to nádraží mi tam taky hodně rezonovalo... :) To víš, novogotika to být nesmí, protože ta je anglikánská. :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    HYPNOGEN: Ohavné
    GOBERS: šišmarjá. Je to tak obecně italské, jsou v tom římské ruiny, benátský arzenál a nádraží z dob Mussoliniho... a taky něco kremlovitého, pravda. A taky je to ohavné.
    Jestli funkcionalistická kostka, která bude podle střev vila, fabrika na šrouby nebo sokolovna, není lepší.
    OMO
    OMO --- ---
    GOBERS: Pro ty, kdo nečtou z kontextu: UFO je římskokatolické:
    Liverpool Metropolitan Cathedral
    http://www.liverpoolmetrocathedral.org.uk/
    Novogotika je anglikánská:
    Liverpool Cathedral
    http://www.liverpoolcathedral.org.uk/
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    HYPNOGEN: Ta naše katedrála, co stojí hned vedle, je poněkud menší UFO. :D Dobře spolu kontrastují... (a vtipné je, že je to církevně naopak, než by člověk čekal)


    GOBERS
    GOBERS --- ---
    HYPNOGEN: A to mohla vypadat takhle...

    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---




    katedrála Liverpool
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---


    no data
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KONZUM23: Jistě. Jsou tam vlajky států, za něž ti vojáci bojovali, nikoli národností, moderně etnik, ke kterým se hlásili. Takže tam je vlajka sovětská, polská atd., nikoli gorolská, ingušská, bretonská, rusínská nebo jánevimjaká.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Tak asi by bylo o něco zajímavější pojmout to celé bez vojenské parády, uctít památku lidí kteří tragicky zemřeli kvůli lidské hlouposti či touze po moci, ať už oblékali jakýkoli mundúr.
    Ale pak tady je ta historická kontinuita země, kdy nejde jen o to, že zemřeli, ale také že za něco bojovali. Vojákům ze zemí, které byly v dané válce spojenci této země z určitého pohledu náleží vojenské pocty coby součást vyjádření vděčnosti za jejich oběť - stejně jako vojákům této země - a k tomu patří i ty vlajky. A v tomto případě, nehledě na to, co se stalo po druhé válce, patřili IMHO ti sovětští vojáci ke spojencům, jako spojenci zemřeli a jako spojencům je jim vzdávána čest. Nevidím způsob, jak to učinit a přitom obejít zmínky o Sovětském svazu, obvlášť pokud se zároveň má zmínit Británie, Francie, Polsko...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KONZUM23: ti zajatci byli občané sovětského svazu. Díky tomu, že jejich vláda odmítla se připojit k ženevským konvencím a nebo ke smlouvě o zajatcích přímo s němci se s nimi zacházelo stejně jako s vězni v koncentráku. (narozdíl od spojeneckých vojáků).

    Opravdu máš pocit, že jedinné je krajně nevkusné si jejich osud připomínat?

    Navíc tedy jaksi zajatce němci brali při ofenzívě - takže to prostě byli vojáci co bránili svoji zemi, nikoliv rabující a znásilňující rudá armáda na postupu německem ve 45. A tedy byli natolik v předních liniích, že padli do zajetí. Proponentům stalinského režimu se toto nestávalo, ti se do prvních linií nepodívali...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam