• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MICKEY_MOUSE: Zkus pluginy do Firefoxu, nebo zkus Calibre. To je o dost dál.
    V nejhorším to budeš sestavovat po rozklikaných stránkách.
    používal jsem GrapMyBook, ale s přechodem na chrome přestal fungovat. Jak teď nevím.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím,
    jsem ebookový laik, ale potřebuji převést do formátu epub jedny asi jednoduché webové stránky, konkrétně toto včetně stránek, na které se kliká z postranního menu: https://www.gran-turismo.com/us/gt7/apex/

    Poradíte, jak na to? Sám jsem si zkusil použít plugin do Chromu WebToEpub, který by to měl zvládat, ale nepodařilo se mi v něm asi správně nastavit parametry, takže mi to nefunguje. Poradíte, jak na to, anebo jiný způsob jak tuto strányk do formátu epub nechat zkonvertovat?

    Díky.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jedine snad co tomuhle systemu skenu (foceni) priznam jako plus je ze nemusim otacet a pritiskavat celou knizku na plochu ... ale jen otacet str. a drzet stranky roztazene pomoci tech bazmeku (ty bych teda, ale hodne rychle nahradil obyc. prstama... :O))

    je to teda mnohem mensi telocvik nez mam ja :O))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    300 stran za 25 minut - ovsem u tech lepsich stolnich skeneru (pritom ani ne primo postavenych na skenovani knih jako muj Canon) je vcelku standardni cas - a cekani na zpracovani se u dobreho pocitace take nekona ...
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    FERRYH: Ta rychlost ale fakt je hodně dobrá. U hardcoveru se v pohodě dostaneš na něco jako 300 stran za 25 minut, není potřeba čekat na zpracování stránky. Kvalita skenu je bohužel extrémně závislá na vstupu, pro horší vstupy (paperbacky, méně kvalitní tisk, více skvrn) to stojí dost za houby a nedá se to zlepšit pečlivější prací, pro dobré vstupy to ale dává velice pěkné výsledky. Zakřivení je docela solidně kompenzované tím, že si skener na knížku promítne tři vodící čáry, pomocí kterých dopočítá, jak to zakřivení vypadá, a vykompenzuje ho.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    MARTY63: Ano: PEPAK.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    dokoukal jsem to cele a za mne: nesel bych do toho...
    to, ze ty stranky vylejzaji docele krive - a vsimni si ze vetsinou pak radej bral na skeny knizky sazene na praporek doleva - takze pak napravo uz nebylo videt to pokriveni - ale ze zacatku ano - a bylo to huste! lichobeznikove zkresleni hodne velike a jeste i pokrivene radkovani ... tam by proste k OCR chybam dochazelo a to predevsim u knih s mensim fontem a pak u starych knih s analog sazbou...

    ..a nejvic mne pak pobavilo, ze vyzdvihuje predevsim neuveritelnou rychlost :O))
    a pak vidis, ze po otoceni stranky vzdy ceka nez to zarizeni zpracuje a nastavene ma 7 sec :O)
    ja na mem CanoScan 9000F mam nastavene 3-5 sec pauzy a sotva stiham otacet stranku - no a navic mi to automaticky na pozadi Finereader zpracovava: rozdeli stranu, narovna, otoci stranu, castecne vycisti sum atd - dalsich asi deset voleb co si nastavim...
    takze kdyz skoncim skenovani tak vetsinou uz mam hotovo a zadne opravovani obrazku se nekona, jako to ukazoval v tohle videu u tohodle zarizeni...
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Hele, máte zkušenosti s tímhle?
    CZUR ET18 Pro dokumentový / knižní skener | CZUR - dokumentové skenery
    https://www.czur.cz/p/7395374-czur-et18-pro-dokumentovy-knizni-skener
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Koukám, že jste všude. :-)
    To je dobře.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    dik za upresneni
    KRAMERIUS:
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    FERRYH: Jen pro ebookforum.cz chybí ssl certifikát, takže buď nezabezpečeně nebo se spoustou varovných hlášek, že certifikát je jen pro ebookforum.sk.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    plati i .cz mimochodem ..to jen tak pro info...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    eBookforum.sk znám a jsem tam už asi 12 roků registrován. :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FERRYH: děkuji. :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PUSCHPULL: mlcel sem protoze zde na NYX nic o Calibre neznam a cekal jsem az nekdo neco odkryje ....ale zda se ze nic neni?
    tak tady je alternativa na mem foru k ebookum:
    eBookforum.sk • Přihlásit se
    https://ebookforum.sk/viewtopic.php?f=90&t=325&start=600
    pak uz znam jen par dalsich webu, ale jen engl.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Při hledání jsem narazil na pdf:
    Ani jsem netušil, že existuje takto obsáhlá příručka v češtině na Calibre:
    https://manual.calibre-ebook.com/cs/calibre.pdf
    :-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zeptám se zde, těch klubů je zde tolik, že si nejsem jistý ... hledal jsem, našel tento, pocket book, kindle, ...

    1. Je tu nějaký klub o programu Calibre?
    2. Je tu nějaký klub o čtečkách Onyx Boox?
    Děkuji
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Díky moc za radu - vyzkouším. Knihu jsem začal číst v Booxu, umí to, pokud si to člověk nastaví, listuje to stránku po stránce - viz. obrázek. Asi ten soubor nakonec nechám, jak je.

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    eBookforum.sk • Přihlásit se
    https://ebookforum.sk/viewtopic.php?p=125669#p125669
    nasel a nebylo to tak tezke... :))
    jmenuje se to: PDF-XChange Editor
    ale skeny jsem tam v tom PDF rozdelit dvoustrany nenasel, na to bych fakt asi vzdy u sebe pouzil ten Abbyy FineReader (je to muj dennodenni chleba)...ovsem s tema textovejma dvoustrankovejma PDF si poradil naprosto excelentne... cumel sme jak puk... :)))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MA747: ST asi ne ... pokud vim s PDF nepracuje... ale mozna nejake s subverzi ano? neznam je vsechny...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam