• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    GALENIUS: otázkou je, co myslíš těmi tagy.
    Pokud formátovací značky, tak Sigil. Pokud metadata, tak Sigil nebo Calibre.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Vážení, je možné nějak editovat tagy v existujícím epubu, popřípadě mobi?
    Díky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARECEK: Tak je pravda, že Calibre má spoutu voleb, které je možné nastavit špatně.
    azw3 jsem myslel jako šanci, že do něj možná převede dobře něco, co do mobi špatně.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ERGOSUM: ja spis myslim ze je to obecne problem nastaveni calibre a toho jak mi zpracovava ten text u kteryho se ho zrovna neprosim o jakykoliv zalamovani nebo reflow ktery neni v puvodnim formatu. to jestli je to do azw3 nebo mobi uz podle me takovou roli nehraje
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARECEK: mobi moc nepoužívám(čtečka umí epub a víc nástrojů mám také pro epub), ale co to zkusit přes AZW3?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    JYRKA: ok dik.. dam tomu jeste sanci
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARECEK: tak nebyly validní. Funguje dobře, používáme to na všechny MOBI, co produkujeme.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    JYRKA: no to je celkem dobra otazka a premejslim proc ho nepouzivam kdyz ho mam... myslim ze s par epubama si nebyl schopnej z nejakyho duvodu poradit....
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARECEK: Co nepoužívat Calibre, ale Kindlegen? Ten je přesnější a nevnáší do toho vlastní já.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Poradite mi idealni nastaveni calibre pro prevod knizek ze epubu do mobi kdyz to obsahuje kusy zdrojaku?
    Dost casto se mi stane ze oproti epubu mi mobi nahrne tyhle kusy do sloupce s odsazenim tak ze nesmyslne zalame radky a je to necitelny....
    Hrabu se v tom ale nejak nevim jak to jednoduse udelat 1:1 aby si tam calibre nic nevymejslelo (i kdyz jsem logicky odskrtal veskery ty zpracovani atd)
    dik
    ATLAS
    ATLAS --- ---
    KERRAY: Tak se zeptej v prazsky mestsky nebo i v brne, jestli berou e-booky bez vyzadani. Normalni papirove jim v praze i v brne venovat muzes, kdykoli se ti zachce. Jinak mi uz kdysi rikal svara, ze i v cechach existuje nejaka elektronicka knihovna, kde muzou autori venovat licenci a ta je pak po mesici pujcovana zajemcum, ale je dost mozny, ze je to jen nejaka ceska sekce neceho zahranicniho. Ale zaroven upozornuji, ze jsem se na to ptala kdysi kamaradu vlastnicich nakladatelstvi a o nicem takovem nevedeli, i kdyz by jinak meli zajem o spolupraci. I v takove knihovne by to asi vzali. (Ale nema se smysl prilis ptat beznych ceskych nakladatelu, vetsina z nich ani nezna vyznam slova knihovna).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERRAY: Prostě to pošli emailem s pár řádky. Až se to pořádně rozjede, jste tam.
    Ukládání elektronických publikací — Čeština
    http://edeposit.nkp.cz/cs/ukladani-elektronickych-publikaci
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    ERGOSUM: jestli o to v té elektronické podobě budou stát, klidně ho můžou dostat - klidně si to můžou stáhnout a nabízet všechny knihovny :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERRAY: Nejspíš by nezaškodilo poslat jeden "povinný výtisk" do Národní Knihovny. Sice nemusíte (s ISBN ano), ale je to hezké gesto, které vás nic nestojí.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Tak tak, papírovou knihu bez eanu neudáš, u elektronické to může být každému fuk.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    JYRKA: dík! uf :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KERRAY: Tak nic nemusíte. Pro ebook nemá ISBN takový smysl, jako pro papírové knihy, kdy tvoří současně i EAN.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    JYRKA: registrovaní nejsme...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KERRAY: Jste registrovaní u Agentury ISBN?
    Pokud ano, tak ISBN mít musí, jinak ne.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    zdravíčko

    mám dotaz - chystáme se vypustit knihu, nebo spíš knížečku - [ archetypal.cz - pojďte si přečíst KNIHU ZATRACENÝCH ]

    no a řeším, jestli by vlastně správně neměla mít ISBN, a jestli když ho mít nebude, z toho nemůžou být nějaké trable...

    bude to jen v elektronické podobě a dostupné zadarmo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam