JASMINOVA: no, zdarily to urcite neni, ale ja bych nevidel pricinu jenom v materialech - spis jak a na co byly pouzity. Treba to oblozeni ty steny je neco co se vubec nemuselo stat, nic to neprinasi a jenom to skodi. To dreveny oblozeni za pohovkou s vyrezama na okenni parapety, to musel navrhovat nejakej mimozemstan s uplne odlisnejma estetickejma kriteriema nez na tehle planete jsou obvykly.
Ta podlaha vypada na fotkach hnusne, coz v realite muze byt i o neco mene odporny nez na fotkach - vapnenej dub muze pusobit i docela dobre kdyz je v odpovidajici kvalite. Ale ta spravna otazka je, jaka podlaha se nachazi / nachazela v takovym prostoru pod tou novou - tipuju ze tam byl nejakej parket kterej nekdo nechtel nebo nemel penize restaurovat. Osobne bych ocekaval, ze pamatkar by neco takovyho nikdy nedovolil :-) Nebo jinak: kdyby na podlaze byl starej hezkej parket, tak by to ty "moderni" novy prvky sneslo spis (kdyby byly udelany s vetsi laskou k detailu)
Dcera ted dela v jedny kancelari kde taky prave restaurovali starej stredovekej barak s renesancnima interierama a i tam bych mel k par vecem vyhrady, ale celkove ten jejich pristup asi kdyz uz nenadchne, tak aspon tak uplne neurazi, kdyztak sem dam link:
Kramgasse 59 - Münstergasse 54https://www.3b-architekten.ch/werkverzeichnis/wohnbauten/kramgasse-59-muenstergasse-54prizemi
Ausbau Frohsinn Bernhttps://www.3b-architekten.ch/werkverzeichnis/infrastrukturbauten/ausbau-frohsinn-bernOni tam postupujou tak, ze neoplacaj celej ten prostor necim novym, ale ty novy elementy tam koncentrujou do ohranicenejch objektu ktery pusobej jako mobiliar. Osobne bych ten vlnitej plech asi spis taky nepouzil, ale metoda jako takova je mi asi blizsi nez ten ceskej priklad.