• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAIRRApeklo v interiérech

    Interiéry a exteriéry našich domovů v pekelném provedení + mírná diskuse.
    Klub je inspirován Módním peklem, pravidla platí podobná:

    - Patří sem pekelné interiéry, nábytek, bytové doplňky a jiné ukázky nevkusu a nesoudnosti národa především českého.
    - Co je pekelné, je čistě subjektivní, takže už moc se těším na přišlápnutá kuří oka ;)
    - Prosím bez přehnaného chatu a flejmu, ale diskuse k věci je vítána.
    - další pravidla možná vyplynou z toho jak to tady půjde.


    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    BONEMINA: Nějakou představu ano, ale barvy budou určitě spatně reprodukovany
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Teď mě napadlo, že kdybych si vytiskla néjakých 6 až 9 těch dlazdic na papír, mohla bych si udělat přibližnou představu, jak moc je to divoké ve skutečnosti...
    KATIA
    KATIA --- ---
    BONEMINA: tak to je pak podle pocitu. Jestli chceš spíš skandinávské jednoduché, tak lepší druh a šedá, jestli tě baví víc vinted, tak to zvládnou vzorované typy, které jsou v kurzu :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    KATIA: problém je přesně v povaze krytiny. Je to nějaký vysoce protiskluzový vinyl, o které nás ubezpečili, že se bez problémů čistí. Akorát že vůbec. S mou nešikovností, třema dětma a kočkou, která má stařecké neduhy,se všechny ty ďolíky okamžitě zasviní. Setřením fleků se tyto akorát rozprostřou do větší plochy. Jediný způsob, jak pak podlahu vyčistit, je horká voda a silně drhnout rejžákem, což by ale bylo třeba tak obden.

    Na druhou stranu, přesně tyhle hrboly a ďolíky by mohly zajistit, že lepidlo zůstane tam, kde má. Hm. Šlo by to lepidlo kdyžtak sundat škrabkou na sklokeramické desky?

    Žaluzie nemám, výměna záclon je otazka pár minut u šicího stroje, to není problém. Kuchyň sama k sobě je prakticky bílá a neutrální, až na veškeré průběžně roztahané potraviny, obrázky, výtvory, magnetky na lednici a vůbec.
    KATIA
    KATIA --- ---
    BONEMINA: klidně mě vezmi po hlavě pánvičkou (nebo dlaždičkou), ale pokud tam máš víc designů, tak to imho chceš sladit něčím jako... šedivý beton ;-) možná je víc problém v povaze krytiny než v barvě?

    alternativně bych šla do něčeho přiznaně ujetého a vzorovaného: https://www.hornbach.cz/p/samolepici-dlazdice-na-podlahu-i-stenu-4-ks-30-x-30-cm/12742233/
    ale to dost záleží i na tom, jaké máš další prvky (záclony/žaluzie atp.).

    Osobní zkušenost nemám, takže to viz ILTU...
    ILTU
    ILTU --- ---
    BONEMINA: Ty samolepicí čtverce mají jednu velkou nevýhodu - jak se po nich chodí, to lepidlo začne spárami vylézat ven (nahoru) a chytá se na to bordel a vypadá to velmi neapetitlich.
    KEB
    KEB --- ---
    TANKIE_: a trochu stříbra na vyvážení
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Prosím o radu, aby se z peklíčka stal alespoň očistec.

    Mám v kuchyni ohavnou vinylovou podlahu, vzor hrubý beton. Nesnášim ji, nedá se nijak vyčistit a půjde pryč, než ji zapálím. Teď přemýšlím, jaký bude nový dekor. V kuchyni už je deska na lince, parapet a prahy s různých materiálů, na chodbě je staré socialistické PVC a ve zbytku bytu devadesátková laminátová plovoučka. Pod laminátem jsou původní parkety, časem na ně taky dojde., ale to bude otázka příští pětiletky.

    V té kuchyni plánuju totálně lowcost svépomoc, takže nějaké samolepicí vinylové čtverce z hobbymarketu nebo tak něco. Ale potřebuju poradit, jaký vzor do té kuchyně, aby se to pokud možno netlouklo se vším ostatním. Zdi, nábytek, dveře i linka jsou bílé.

    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    ELIS: já myslim, že je tam málo zlata.
    ELIS
    ELIS --- ---
    Trump a jeho decentní výzdoba Oválné pracovny. Kočkovi & východní diktátoři approve. Kochejte se: https://www.facebook.com/share/r/195jysVMXS/
    CUKI
    CUKI --- ---
    LORD_DE_SEIS: Nevím jestli peklo, ale směr je správnej :-)

    Nicméně za tu cenu neuráží, nějakej tematickej BDSM ateliér si tam představit dokážu docela dobře. :-D
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Pane profesor, dyť vy jste študovanej člověk...vy víte, že to uhlí nemá nožičky

    Prodej bytu atypický 39 m², Rokytnice v Orlických horách • Sreality.cz
    https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/atypicky/rokytnice-v-orlickych-horach-rokytnice-v-orlickych-horach-/827359308
    KOLIHA
    KOLIHA --- ---
    TRISSIE: Ten realiťák se musel hodně nasmát, když to psal
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MALATI: tvl, to přesně vím, kde je, že jim to baletění takhle vlezlo na mozek...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    LUSINDA: na tom koberci by uz mozna mohl rust pravej. Nebo houby urcite.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    TANKIE_: škoda, že to není umělý trávník. 😀
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    JON: dokoupim jen plyšovej potah na prkýnko a bude to perfektní.
    JON
    JON --- ---
    TANKIE_: utulnejsi nez samerova kuchyne
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    CAROLIAN: A že na něm dokonce trůní!
    SHIN
    SHIN --- ---
    TANKIE_: vkusně chutné !
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam