• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAKKABÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK - aneb lední medvědi sem!
    Klub pro rodiče a přátele všech bílých ovčáků na Nyxu. Přijďte se pochlubit, sdílet informace a zkušenosti. Fotky vítány, můžem kdyžtak domluvit i nějaký sraz :-)
    rozbalit záhlaví
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    Pokud to bude v tydnu od 21.11. tak muzu kdykoliv behem tydne.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SCHWALBE: tak mohly bychom ;)
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: kdyby se udělal ještě nějaký ten sraz běloušů juch, velmi ráda oželím i školu :-D
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SCHWALBE: tak to by taky slo :)
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: dopr :( leda někde sraz uprostřed :).
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SCHWALBE: chm, jsem akorat na druhe strane...u rican
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: směr Mělník, Kralupy a byla bych šťastná jak blecha, akorát se nám musí Bru odhojit, má fiknutý polštářek :(
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SCHWALBE: kterym smerem za prahou? Mam dve dospele feny, za chvili jeste i stene, muzem nekdy zorganizovat prochazku
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SCHWALBE: ja vim..:)
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: se fakticky snažím, opravdu, ale potřebuji nějakou smečku, pesany a fenky, aby se prostě učil, dojet do Prahy není problém :-).

    SIRRIL_NEMESIS: záchranařinu dělá jeho táta Derin Nubika, matka je Honey Star, jsme z prdele kousek za Prahou :-).
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SCHWALBE: odkud jste? Mam belouse se kterym se venuju zachranarine, a to je mimochodem docela pekny zpusob jak psa socializovat a ukazat mu ze lidi jsou pratele.. chodilo k nam spousta psu kteri na sebe nenechali ani sahnout, a diky treninkum se to spravilo, ale zalezi samozrejme pripad od pripadu...
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SCHWALBE: muzes zkusit nejaky kurz pro reaktivni psy. Ale urcite pozitivne a hlavne v klidu6
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: takže, jak s tím pracovat? Pořád pozitivní motivace a socializace, bych uvítala všemi deseti, za kamaráda BŠO, myslím, že pro něj by to bylo super :-).

    Joaha, to je ona, no i ona říkala, že nic moc tam ..

    jo, njk CHS jsou super, kde by dali za zvíře ledvinu, pak ti druzí, a to je peklo, a přesně, jak píšeš .. snažím se o osvětu u koček s PP, ale když vidím njk chovy, je mi jako kdybych loupala cibuli ..
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    Vera Peckova je poradkyne chovu, jezdi na kontroly vrhu a zaroven ma CHS Acabo Czech


    SCHWALBE: opravdu dominantniho BSO jsem snad jeste nikdy nevidela. Vetsinou se jedna o agresi ze strachu, z lability. Je mi hrozne lito kdyz tohle slysim, clovek na jednu stranu dela osvetu ze PP je lepsi nez bez PP a pak jsou stanice, ktere PP chovu prokazuji takovouhle medvedi sluzbu svou ignoranci a honem po penezich :-(((
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SCHWALBE: tyjo, tak to nevim, ona to byla akce spíš mojí ženy :)
    Ale co si pamatuju, tak žádné problémy nebyly, naopak komunikace suprová vč. telefonického i mailového supportu.
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    ZATAMOKO: a měli jste papíry hned? My je museli od převzetí štěnda urgovat, přes stížnosti na klub atd, máme je teď 14 dní, on prostě nebyl schopný nám ani zavolat, nic, 0 komunikace.

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SCHWALBE: od "Pecky" máme my (18 měsíců) a kámoš (12 měsíců). Přístup fajn, do ničeho nás nenutila :)
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: já vím, jenže tyhle pomluvy mezi CHS, nikdy nevíš, kdy je to oprávněné a kdy ne, znám to, taky máme CHS koček, a jsem si jistá, že nás drbou, kde mohou a to i před zájemci, je to z hlediska konkurenčního boje. Ale tady to byla pravda. Jenže já chtěla už štěně, po Sáře, která nám umírala na Cushinga, pak státnice, a furt žádný pes, měla jsem domluvené štěně bernardýna, jenže z Dobruské stáje mi paní napsala, že kraťák není (byl domluvený přes rok) a že jsou stejně všichni zamluvení? ... Druhou volbou byl právě BŠO, díky své povaze atd, pita jsem už prostě nechtěla. Před touto CHS jsem byla varována, jenže jsem si naivně myslela, že to je to samé, jak zlikvidovat zájemce no.
    A ano v tomto případě bylo varování na místě, měla jsem počkat a vzít si psa od CHS Taien (nevím, zda nepíšu blbě ten název). On Zikmund má CHS na byznys, nás nutil, na bonitace a že z krytí budou prachy ... se mi fakt udělalo mírně zle. Málem jsem se tam s ním pohádala, protože takhle vyhublí štěňata jsem neviděla. Prý tam byla i nějaká Pecková, a ta zkonstatovala to samé, štěňata na svůj věk podměrečná :( .. Což pak potvrdila i naše vte, která ho viděla, hned po převzetí .. Nicméně, teď jsme nahodili už konečně trávení ale žádný barf, jak jsme chtěli, jen marp :(. Povaha, no tak to bude taky složitější bázlivost x dominance, a teď nevím, zda není dominantní ze strachu a rozklíčovávám a pozitivně motivuju, hlasem, protože, když pamlskuju, tak se mi po ..
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SCHWALBE: no to je jedna z chs kterou bych fakt nedoporucila :( tak snad uz bude vsechno dobry
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    DRAKKA: bohužel CHS Snow River, teď už je vše cajk, ale jako štěně byl podměrečný a zprůjmovaný, podotýkám, že měl hovna až za obojkem. Nicméně MARP mu udělal konečně dobře :). Teď je to strašný hovádko už, 4,5 měsíce = 20 kg :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam