• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDKotlíkaření
    Vítejte v klubu, který je věnován pravidelnému hraní a zpívání. Dříve jsme se scházeli v knihkupectví Krakatit, dnes v komunitním centru na Kampě. Tenhle klub slouží k domlouvání srazů, případně témat, atd. Obecně platí, že pokud se známe, tak jste srdečně zváni. Hosté v rozumném počtu jsou vítáni, zejména pokud dokáží slušně zahrát na nějaký hudební nástroj. :-)

    Tuhle akci v pozvánkách nazývám "Kotlíkařením". Berte to se značnou rezervou, hraje se všechno podle toho, ci chtějí hrát ti, kdo dorazili. Témata vyhlašovaná se hrají hlavně na začátku, pak už vybírá kdo chce co chce. PDF s nejčastěji hranými písničkami je ke stažení ZDE.

    Jackův smích - Hulíkův záznam písničky z 6. kotlíkaření 23.8.2012
    rozbalit záhlaví
    OLAPH
    OLAPH --- ---
    MLEKAR_STEIN: do toho ale nikoho nenutím :)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    OLAPH: no, ono hrát popaměti je težké
    OLAPH
    OLAPH --- ---
    fajn. všechno. a co kdyby ten kdo to vybere, taky hodil odkazy na ty písničky, aby si je ten kdo to nezná poslechl?

    Ještě jeden obecný návrh/postřeh: Imho hlavním problémem posledního zpívání, byla mas lidí, kterí nezpívali. pokud se snaží zpívat šest lidí a další kecaj, tak polovina písniček nemá vůbec smysl. Polovina hraní nemá smysl. člověk se neslyší apod.
    Takže bych navrhoval, aby si tam lidi nechodili pokecat.
    Buď hraju/zpívám, nebo písničku neznám pak mlčím/poslouchám, abych ji jednou znal.
    Chybí případ, že písničku nesnáším. Pak se jí ale přece nebudu snažit přehlušit, protože tím se to kazí celé.

    Pak došlo třeba k tomu, že abych se v tom hluku slyšel, vytáhl jsem si combo. To některým vadilo a já se jim za to tímto omlouvám. Ale bylo to proto, že hraju podle uší a když neslyším, tak to moc nejde.
    NELDE
    NELDE --- ---
    Přidejte něco od Kida, jako vzpomínku.
    No to se ví, Zrezavělý ostruhy, Krinolína, Slaboch Ben, Nejbohatší chudej, Píseň proti trampingu, Že máš modrý oči, Žádám, atd.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    a to by mohl abýt i i má oblíbená "jede paní v tramvaji, na klíně má dorty, uždibuje potají, já ji vidim, já ji vidim." :o)))))
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    DRRAK: v pohode to jen me vandracke srdce to nemohlo nechat bez komentare :o)) mmj chybu delas ze je neznas moc dobre pisnicky :o))
    NELDE
    NELDE --- ---
    HARALD: Přihoď tam i něco ze Semaforu.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Zkusím udělat první dávku písniček někdy o víkendu a pošlu to sem. Nijak nezakrývám, že se mi líbí Drrakovy nápady a budu čerpat hlavně z nich. :-)
    NELDE
    NELDE --- ---
    DRRAK: Bednu od whisky napsal jistý Miki Ryvola. A od té doby, co mu jí zpívali ožralové pod okny (navedení jeho bratrem), ji bytostně nenávidí a odmítá hrát. Nicméně naprostá většina ryvolovek asi to té skupiny notoricky známých také patří.
    DRRAK
    DRRAK --- ---
    KACHNY: ta není od něj? ... no jo, nejsem z téhle oblasti až tak sběhlý :P
    NELDE
    NELDE --- ---
    KACHNY: Jasně, vepřový je potřeba zapít.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    DRRAK: teda to mi neda nenapsat , ehm ehm ehm Tučný a bedna od whisky? :o))
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    DRRAK: tahle varianta se mi fakt líbí :-)
    DRRAK
    DRRAK --- ---
    HARALD: takové ty notoricky známé:
    Kryl - Hle jak se perou, Anděl, Morituri, Veličenstvo kat
    uhlíř - Severní vítr
    Chinaski - první signální, dobrák od kosti
    Olympic - Dej mi víc své lásky, jasná zpráva, snad jsem to zavinil já
    Ivan Mládek - snad všechno :D
    Tučný - Báječná ženská, Buráky, Rovnou, Bedna od whisky, Pověste ho vejš
    punkáče jako E!E, Vsáče (stánek, Traktor, Nasraná)
    Spirituály - Batalion, Tisíc mil, Dudy v Edinburgu
    Ivan Hlas - Na kolena
    samozřejmě spousty Klíče a Asonance
    Nohavica na tisíc způsobů

    a tak :)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    HARALD: jsem pro.
    a bylo by dobré aby, až se udělá anketa na téma hraní, tak sem všichni dali návrhy.

    téma 1
    odrhovadčky.
    příklady: paralen, bedna od whiskey, jen tam buď, pes jitrničku sežral, sedí mucha na stěně, traktor, šla nanynka na tisíc způsobů...
    prostě to co si myslíme, že patří mezi odrhovačky

    téma 2
    lidovky
    putimská brána, široký hluboký, za starú breclavú, čardáše,

    téma 3 - no, tohle asi časem, až se trochu sehrajem a naučíme se to, anžtó je to težké.
    Rudolf Cortés, Hana Hegerová, Sestry Alanovy, Jiří Jelínek, Melody Boys,

    HARALD
    HARALD --- ---
    A vůbec, pokud hodit nějaké rozezpívávací téma na nejbližší zpívání, co by to mělo být? Zatím návrhy. Ať víme, co si připravit.
    HARALD
    HARALD --- ---
    DRRAK: Co si představuješ pod takovou vodrhovačkou?
    HARALD
    HARALD --- ---
    MLEKAR_STEIN: Vážně uvažuju o následujícím modelu:
    - vyhlásí se téma
    - lidi (klidně jeden člověk) napíšou jaké písničky z daného tématu si chtějí zapět
    - někdo (například já), připraví dostatečný počet výtisků patřičných písniček, které by se takhle daly zpívat včetně akordů (varianta: KLAIR)
    - tématicky sebude zpívat jen cca první dvě až tři hodinky, což je čas, kde se běžně dohadujeme polovinu času co se bude hrát, pak volné hraní
    DRRAK
    DRRAK --- ---
    určitě to chce víc rychlých odrhovaček, ať si víc zabuším :)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    GOBERS:
    Jiří Jelínek - Takovou žízeň může mít jen bernardýn - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=23SggtVsU1M&feature=related
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam